Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
допълнено в предния ми пост ;

заради прахоляк и боклуци по мрежата след година взех от Валерий поликарбонов щит/ беше около 12-13 лв /. Отворите на поликарбона бяха същите като на мрежата - т.е. без допълнителни доработки заспаха.

https://www.valerii.com/lichni-predpazn ... ha-premium

Понякога при много горещо време е леко повдигнат щита.
Като пък пръскам дървета и асми монтирам поликарбона на щита от горния линк. завъртат се само 4 Г образни застопоряващи " ключета"
dragozow - майстор
вт яну 25, 2022 11:47 amЦветомир Димитров написа:
вт яну 25, 2022 11:21 amSoviet_Soldier написа:
вт яну 25, 2022 11:00 amdragozow написа:

Запотява много, иначе с мрежестия ако косиш с отворена уста може да глътнеш някой охлюв :)
Лично аз предпочитам с мрежа.
Проблемът е, че кося с отворени очи :lol: Вярно е че се запотява, даже с предпазните очила се случва, но без тях няма как, очите трябва да се пазят. Аз лично само с предпазни очила кося.
според мен спрей за стъкла против запотяване ще свърши работа.
Не знам, обикновено е жега, косача е потен, има трева и в г*за. Аз като свърша с косенето свалям дрехите в двора пред вратата, тупам ги, мятам в пералнята и влизам под душа.
Myth - специалист
Хайде да дам поредния отчет, че гледам от време на време някой пита за Daewoo-тата, вече май три години станаха с DAEWOO DBC 520, никакви проблеми работи си пущината, сменил съм и главата с такава с бъзро зареждане но и тази с която си дойде от магазина си беше добре, просто малко ми терсене, да я разглобявам и зареждам кордата. Някои са писали, че тая глава с която си идва от магазина не ставала, чудесна си е. Кося моя двор, който има и бурени, кося на комшията бог да го прости, че беше възрастен и много му запустяваше двора, и кося по улицата, бе не малко се коси... ми нямам проблеми, смазвам си редуктора, ползвам червено масло щислко и те така, ще дам отчет, пак наесен :)
tzetzo160 - специалист
Здравейте, какво ви е мнението за този тример на Акита/Akita в Кауфланд от понеделник 14.03.2022г. 159 лева. Ще се ползва за косене на двора, като площа за косене е не повече от 500кв.м. В службата имаме тример на Щил и деяни, а и там са декари. Като цяло не съм запознат особено с бензиновите тримери и ще съм ви благодарен за мнение!

Прикачен файл

IMG_20220311_205811.jpg
Petar_6666 - помощник
Моля за мнение за Ruris 310(52cc) и 210(43cc) . :?:
tzetzo160 - специалист
пет мар 11, 2022 7:23 pmtzetzo160 написа:
Здравейте, какво ви е мнението за този тример на Акита/Akita в Кауфланд от понеделник 14.03.2022г. 159 лева. Ще се ползва за косене на двора, като площа за косене е не повече от 500кв.м. В службата имаме тример на Щил и деяни, а и там са декари. Като цяло не съм запознат особено с бензиновите тримери и ще съм ви благодарен за мнение!
Значи машинката изглежда, че ще върши работа. Вибрациите са й в повече, но за 160 лв толкоз.
emmotoss - помощник
Здравейте,
Моля за съвет. След тригодишни мъки и няколко ремонта на една китайска мотокоса реших да си взема нещо читаво и понеже резачката ми е Хускварна, която е от над 20 години в семейството и няма ядове, а и понеже от близкия дилър на Щил има много лоши впечатления, съм решил машинката да е Хуск.
Бюджета е около 800 - 850 лв. В магазин упорито ми предлагаха модела 333r, която е по-евтина, но като изключим по-хубавите пластмаси така като гледам машинката си е чиста украсена китайка.
Заглеждам се по модела 525 rx. Има ли някой с директни впечатления? И някой може ли да ми каже модела с вал ли е или с жило? Един продавач ме убеждаваше, че всички Хускварни са с вал ама нещо имам спомен, че в друг магазин са ми казвали обратното.
Отворен съм и за други предложения от същата марка ако се вписват в бюджета!

П.П.: Машината ще коси около 1.5 -2 декара гъсти треви по 6-7 пъти в сезон, като ще се ползва основно с корда и по-малко с нож.

Благодаря предварително!
miroki - майстор
Да попитам за корда. Моята глава е за 2,4 мм. Корда, но съм купил 2 мм. Дали ще може да я ползвам? Или няма да е пригодна за главата.
emmotoss - помощник
Допълнение към въпроса ми от по-рано:
Гледам, че Хускварна 135r може да се намери в споменатия бюджет.
По-добре ли е да избера нея вместо 525rx?
Блазни ме, че е малко по-мощна. Не знам дали с тези 25 кубика няма да ми дойде слаба 525-цата.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: