Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт мар 28, 2023 2:04 pmемовлаха написа:
Захвата на нейната е най удобен, замаха от високото към ниското откоса пада надолу по наклона на склона, тогава и стига дължината на щангата, при У дръжката замаха е обратен затова постнах видеата гледам, че има допълнителна опция за презрамен колан/самар но диск няма как да се сложи https://static.stihl.com/upload/assetma ... zk3MzU1NTQ.
Най удобен, но за теб.
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:
Здравейте! Имам моторна коса Щил fs40, но тъй като е с неудобна дръжка и не мога да я ползвам с нож ми трябва друга.
Долното е отговор към твой пост.
чет мар 23, 2023 12:27 pmanimi2006 написа:
Дръжката на фс40 е неудобна. Търся нещо малко по-мощно и с нормалната дръжка.
вт мар 28, 2023 2:19 pmSoviet_Soldier написа:

Да, ако гледате само цифричките на хартия
...........
Не съм чел всичко изписано, разбрах само,...
Дори на хартия, това нещо е позиционирано в хоби клас, макар и "марково".
120 на щил е леко встрани. Идва ѝ тежка, та гледа нещо подобно.
Ехото от Аргото не та ли кефи? Или нещо китайско?
Борец, влез в час или не се прави на разсеян, все едно не си бил в час. Абониран си, та светиш като реактор.
Едно от двете е неуважително към дамата, а то е едно от двете.
емовлаха - специалист
На мен не ми е удобна и за равно място щото съм висок тествах на френда такава със това захващане тр да се приведа самата щанга е извита и оттам идва разликата, но няма редуктор и косата е лека и балансирана перо, върти се като децка играчка,презрамка може да и се сложи, със такава глава беше косата Вероятността каквато и да е друга коса да закупи да коси 10мин и да я захвърли е голяма, за нея най добрия вариант е да тества модел коса в реални условия на терена си, пак споменавам заради характерното косене на денивелацията просто блеете пишете цифри модели и произход, Първото видео дето е руснака със професионалния Хуск тя може да коси в обратната посоко със нейния захват и да сваля тревата в канала примерно! Относно питането за задвижващия вал твърдия носи дисковете и 3т ножовете, като погледнеш с какво може да се оборудва даден модел коса на Щил става ясно, ако си слагаш циркулярен диск на 55ца или каквато и друга със жило си е на твоя отговорност. Споменах и, че 55ца е преправяна със китайска щанга твърд вал и китайски редуктор.
Мойта като е с кован вал, това какво ще рече, че мога да правя с нея?
Направо ми идва да ѝ я закарам за тест, та да си прецени жената.
Верно, на хартия е лека. И на мене ми е лека.
Отсякъде е лека, само че нямам опита да обяснявам на Анимито кое ще ѝ е удобно на нея.

Я с какво може да реже, според г-н Андрешко.
https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0%BE ... 0010607413
Дискове, но само за трева. А пък е позиционирана в профи сегмента, с твърд вал е....
Леко не си схождат нещата, с обяснението ти, което не ми пречи да ѝ накича циркулярен.
animi2006 - специалист
вт мар 28, 2023 3:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт мар 28, 2023 2:04 pmемовлаха написа:
Захвата на нейната е най удобен, замаха от високото към ниското откоса пада надолу по наклона на склона, тогава и стига дължината на щангата, при У дръжката замаха е обратен затова постнах видеата гледам, че има допълнителна опция за презрамен колан/самар но диск няма как да се сложи https://static.stihl.com/upload/assetma ... zk3MzU1NTQ.
Най удобен, но за теб.
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:

Здравейте! Имам моторна коса Щил fs40, но тъй като е с неудобна дръжка и не мога да я ползвам с нож ми трябва друга.
Долното е отговор към твой пост.
чет мар 23, 2023 12:27 pmanimi2006 написа:
Дръжката на фс40 е неудобна. Търся нещо малко по-мощно и с нормалната дръжка.
вт мар 28, 2023 2:19 pmSoviet_Soldier написа:

Да, ако гледате само цифричките на хартия
...........
Не съм чел всичко изписано, разбрах само,...
Дори на хартия, това нещо е позиционирано в хоби клас, макар и "марково".
120 на щил е леко встрани. Идва ѝ тежка, та гледа нещо подобно.
Ехото от Аргото не та ли кефи? Или нещо китайско?
Борец, влез в час или не се прави на разсеян, все едно не си бил в час. Абониран си, та светиш като реактор.
Едно от двете е неуважително към дамата, а то е едно от двете.
Ехото ме ангажира с един сервиз в София, който ми е далече, поне аз това виждам в сайта на Аргото. Щил и Хуск имат сервизи навсякъде, включително и на 2 мин. от нас.
dragozow - майстор
Ехото не те ангажира със сервиз само в София, от къде си? И има 5 години гаранция, вносителя е същия като на OleoMac.
емовлаха - специалист
Еми значи Щил е твоята машина, масло да ти трябва от там корда да ти трябва пак от там, ако задавиш машината отиваш пак в сервиза на Щил, Щил и Хускварна във всеки общински град в някой градове са и повече от един представител
animi2006 - специалист
вт мар 28, 2023 4:57 pmdragozow написа:
Ехото не те ангажира със сервиз само в София, от къде си? И има 5 години гаранция, вносителя е същия като на OleoMac.
От София, "Света Троица, а вилата е в пернишко.
В Аргомаркет пишеше нещо за "Владимир Вазов" в София или Пловдив
емовлаха - специалист
СОФИЯ Златоград Силистра
Ботевград Ловеч Симеоновград
Благоевград Монтана Свиленград
Бургас Плевен Сливен
Варна Провадия София
Враца Разлог Шумен
Добрич Русе Това е мрежата, това е вносителя Офис / Магазин / Сервиз: гр.София, ж.к.Дружба 2, бл.311А Адрес: бул. „Владимир Вазов“ 126, 1836 ж.к. Левски В, София на тези два адреса може да се види Ехо-то в Сф
Последна промяна от емовлаха на вт мар 28, 2023 5:37 pm, променено общо 1 път.
Soviet_Soldier - специалист
вт мар 28, 2023 3:38 pmТрифон П.Трифонов написа:
Дори на хартия, това нещо е позиционирано в хоби клас, макар и "марково".
120 на щил е леко встрани. Идва ѝ тежка, та гледа нещо подобно.
Ехото от Аргото не та ли кефи? Или нещо китайско?
Борец, влез в час или не се прави на разсеян, все едно не си бил в час. Абониран си, та светиш като реактор.
Едно от двете е неуважително към дамата, а то е едно от двете.
Основното, което исках да кажа, защото не съм чел всичко, и не съм наясно, какво точно се търси е, че не бива да се ограничава само с 2 марки.

Щом 120-ката ѝ е тежка, а парите не са ѝ проблем, най-добре да наеме някой да ѝ окоси. А и зависи, как я е пробвала. Едно е да я държи на ръце, съвсем друго да я закачи на самар.
Не мога да знам, какво е усещането за нея, когато работи с такъв инструмент. За мен лично с, малка, слаба и по-къса коса е по-енерго и времезатратно, защото с едно движение се обхваща по-малка площ, когато влезе в тревата почва да губи мощност, сваля по-малко трева, в сравнение с мощните версии. Та ако се коси голям и силно обрасъл терен, слабите не са добър вариант. Ако мощните са ѝ твърде тежки, просто работата не е за нея.
вт мар 28, 2023 4:46 pmanimi2006 написа:
Ехото ме ангажира с един сервиз в София, който ми е далече, поне аз това виждам в сайта на Аргото. Щил и Хуск имат сервизи навсякъде, включително и на 2 мин. от нас.
И да е далеч от Вас, може спокойно и достатъчно евтино да у пуснете с куриер, и по същия начин да Ви я върнат след ремонт. Не смятам, че това е повод за притеснение.
емовлаха - специалист
Споменах на зад в постовете да закачи косата на самар :) Малее Трифоне твоята оса е мн лека... при мен е без малко 11 кила без бензина :) Ако излиза мн работа ето ти вариант
Последна промяна от емовлаха на вт мар 28, 2023 5:50 pm, променено общо 2 пъти.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: