• 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
Съдейки по това, че по-горе е споменал, че е близък по характеристики до Stihl ,би трябвало да е 25 или 32 кубиковата версия. 43-ката е почти 2 пъти по-мощна от FS-55.
Относно разстоянието, тая снадка може да я премести където му е кеф.
Последна промяна от Soviet_Soldier на съб май 08, 2021 8:37 pm, променено общо 1 път.
съб май 08, 2021 8:33 pmSoviet_Soldier написа:
Съдейки по това, че по-горе е споменал, че е близък по характеристики до Stihl ,би трябвало да е 25 или 32 кубиковата версия. 43-ката е почти 2 пъти по-мощна от FS-55.
Възможно е. Гледам конструкцията, та предполагам 43.
В такъв случай, вероятно е 32ка.
Бе колкото и да е, все едно. Вече има нова годеница и ще трябва да си навикват.
vlax - майстор
съб май 08, 2021 8:31 pmТрифон П.Трифонов написа:
Може ли да позная?
43?
Още на ппъв поглед се вижда, че разстоянието от кормилото до главата е почти едно и също, а какво ти стърчи от гърба едва ли има значение. По скоро би било неудобство, щом стърчи повече.
Трифуне не позна. 26
Сега се разтърсих за стари снимки.Даже била по-слаба.Ей подредена къща съм. :-D
:partyman:

Прикачен файл

китайка.jpg
китайка.jpg (84.97 KиБ) Видяна 453 пъти
Soviet_Soldier - специалист
Кубатурата ѝ е каквато очаквах, но странно ниски обороти са ѝ настроили, ако въпросните 6500 са максимални.

Най-вероятно са направили по-къса тръбата на FS-55 за да се ползва същия трос, като за FS-38, плюс това, колкото по-дълга е тръбата, толкова повече вибрации има с тоя трос. Отделно FS-55 е проектиран да е възможно най-евтин, и материал икономисват, пък и при него напълно отсъства, каквато и да е било система за гасене на вибрациите, за разлика от китайчето. В китайската коса тръбата не е директно към двигателя, като при 55-цата, а в конуса на съединителя има нещо като гумен амортисьор, който гаси частично вибрациите от двигателя. При китайските вала е железен монолитен, а не трос. Конструкцията дето са взели китайците е хубава, не е най-бюджетната, въпросът е да са вложили читави материали.
Аз като настройвах моята коса ми се стори малко къса, някъде 10см плюс да беше и щеше да ми е идеална, но тук е въпрос на ръст. Като е по-къса е по-лека, но по-дългата се завира по-навътре под разни дръвчета с ниски клони, и като я движиш по голям обсег имаш без да се местиш.
Последна промяна от Soviet_Soldier на съб май 08, 2021 8:48 pm, променено общо 1 път.
съб май 08, 2021 8:40 pmvlax написа:
съб май 08, 2021 8:31 pmТрифон П.Трифонов написа:
Може ли да позная?
43?
Още на ппъв поглед се вижда, че разстоянието от кормилото до главата е почти едно и също, а какво ти стърчи от гърба едва ли има значение. По скоро би било неудобство, щом стърчи повече.
Трифуне не позна. 26
Сега се разтърсих за стари снимки.Даже била по-слаба.Ей подредена къща съм. :-D
:partyman:
Нормално е. При сходен обем, китайките са по слаби. Затуй и предположих 32, понеже били със сходни параметри, но то все са си слаби. За домашни цели щилката е перфектна.
vlax - майстор
Бе тя китайката не е лоша,колко работа ми е свършила.Но като кося 15 минути трябваше да спирам,защото няма добро охлаждане.Почивка половин час и пак 15 мин.Ако е по-топло около 20-25 градуса навънка и по-малко време кося.Това е изнервящо.Кося и от време на време пипам косата там където е съединителя и ако пари спирам.Сега на новата по навик пак пипам от време на време и там е хладно и кося без да спирам колкото си искам,дори и в горещо време,бе хората направили добро охлаждане.
:partyman:
съб май 08, 2021 8:53 pmvlax написа:
...хората направили добро охлаждане.
:partyman:
От Кауфланд ли си я купувал?
Кога смяташ да предявиш претенции към Щил за рекламата?
Soviet_Soldier - специалист
съб май 08, 2021 8:53 pmvlax написа:
Бе тя китайката не е лоша,колко работа ми е свършила.Но като кося 15 минути трябваше да спирам,защото няма добро охлаждане.Почивка половин час и пак 15 мин.Ако е по-топло около 20-25 градуса навънка и по-малко време кося.Това е изнервящо.Кося и от време на време пипам косата там където е съединителя и ако пари спирам.Сега на новата по навик пак пипам от време на време и там е хладно и кося без да спирам колкото си искам,дори и в горещо време,бе хората направили добро охлаждане.
:partyman:
Конуса почва да пари, не защото охлаждането е лошо, а защото косата е слаба и съединителя буксува. Ако хванеш 43-ка примерно или 52-ка особено нагряване в конуса при косене няма да забележиш. Моята съм я нагрявал, като с диск 40т рязах дръвчета, с тях реално вижда зор и буксува съединителя.
съб май 08, 2021 8:57 pmSoviet_Soldier написа:


Конуса почва да пари, не защото охлаждането е лошо, а защото косата е слаба и съединителя буксува. Ако хванеш 43-ка примерно или 52-ка особено нагряване в конуса при косене няма да забележиш. Моята съм я нагрявал, като с диск 40т рязах дръвчета, с тях реално вижда зор и буксува съединителя.
Това е проблем на оператора. При какви обороти сработва съединителя? Няма да го усети ли?
Принципно, двутактов мотор прегрява от свръх високи обороти без натоварване и работа на ниски обороти с голямо натоварване.
Няма да е съединител.
Soviet_Soldier - специалист
съб май 08, 2021 9:00 pmТрифон П.Трифонов написа:

Това е проблем на оператора. При какви обороти сработва съединителя? Няма да го усети ли?

Виж че е махнал предпазителя с ножа, кордата излиза повече от необходимото, косата се товари повече даже в трева, оборотите падат близо до 4000 и започва съединителя да превърта, а това нагрява силно конуса. Аз това при моята коса съм го забелязал, като работи в трева конуса не се грее, но почне ли да пробуксува съединителя си се нагрява осезаемо, не чак да пари, но става доста топъл.
Последна промяна от Soviet_Soldier на съб май 08, 2021 9:06 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: