• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bigdragon - майстор
1:50
miroki - майстор
Ако има тубичка има маркери на нея. До къде бензин и до къде масло. Удобна е.
stefanjor - специалист
пет май 29, 2020 11:45 pmstefanjor написа:
Някой да има впечатления от британски тример TITAN 530 gbc?
Взех го.
Работи добре, доста по- мощен от всичко електрическо, което съм ползвал до сега.
Малко трудно пали, но по-натам ще го отворя да видя дали ще открия проблема.
За сега го ползвах само с кордата.
Следващият път с циркулярен диск да видим как ще се справя.
Привет,

Може ли мнение за Daewoo DBC430? На 200 лв я намирам в момента. Ще се коси запустял двор с 40-50 см трева, няма някакви бурени, а и да има, ще ги мина с мотиката.
МОТОРНИ КОСИ
Гаранция 2 yr
Наименование МОТОРНА КОСА
Модел DBC430
Дебелина на кордата 2.4 mm
Ширина на косене с корда 43 cm
Ширина на косене с диск 26 cm
Обем на двигателя 43 cm3
Произход КИТАЙ
Марка DAEWOO
Мощност 1200 W

Моторна коса Daewoo DBC430 1.7 K.С е с възможности за косене както на култивирана градинска трева, така и на диворастящи треви и бурени. В първия случай работи предимно с найлонова корда, а във втория – с трилистен стоманен нож. Поради това задвижването на режещия инструмент става с твърд вал, който може да поема по-голямо, включително ударно, натоварване, а не с гъвкаво жило, както е при типичните тримери, пригодени само за косене на градинска трева с крехки стъбла. Твърдият вал ги прави не само значително по-износоустойчиви, също така позволява поемане на по-голямо, включително ударно натоварване, което се появява при удар на стоманения нож в твърд предмет. Градинският уред е с едноцилиндров двигател – двутактов с въздушно охлаждане. Обем 42.7 см³; мощност 1.7 к.с. / 1.2 kW, тип на карбуратора - с диафрагма. Тип на режещия елемент – метален нож или барабан с корда. Дължина на тръбата: 150 см. при диаметър на 26 .Ширината на косене с корда 42см, ширина на косене с диск 25,5см
borchoyor - специалист
пет юни 19, 2020 5:59 pmGameSetMatch написа:
Привет,

Може ли мнение за Daewoo DBC430? На 200 лв я намирам в момента. Ще се коси запустял двор с 40-50 см трева, няма някакви бурени, а и да има, ще ги мина с мотиката.
МОТОРНИ КОСИ
Гаранция 2 yr
Наименование МОТОРНА КОСА
Модел DBC430
Дебелина на кордата 2.4 mm
Ширина на косене с корда 43 cm
Ширина на косене с диск 26 cm
Обем на двигателя 43 cm3
Произход КИТАЙ
Марка DAEWOO
Мощност 1200 W

Моторна коса Daewoo DBC430 1.7 K.С е с възможности за косене както на култивирана градинска трева, така и на диворастящи треви и бурени. В първия случай работи предимно с найлонова корда, а във втория – с трилистен стоманен нож. Поради това задвижването на режещия инструмент става с твърд вал, който може да поема по-голямо, включително ударно, натоварване, а не с гъвкаво жило, както е при типичните тримери, пригодени само за косене на градинска трева с крехки стъбла. Твърдият вал ги прави не само значително по-износоустойчиви, също така позволява поемане на по-голямо, включително ударно натоварване, което се появява при удар на стоманения нож в твърд предмет. Градинският уред е с едноцилиндров двигател – двутактов с въздушно охлаждане. Обем 42.7 см³; мощност 1.7 к.с. / 1.2 kW, тип на карбуратора - с диафрагма. Тип на режещия елемент – метален нож или барабан с корда. Дължина на тръбата: 150 см. при диаметър на 26 .Ширината на косене с корда 42см, ширина на косене с диск 25,5см
Откъде си?
miroki - майстор
Да попитам тези, които са косили и с диск и корда. С кое става по-добре?
Аз имах много "колци" до сега и ползвам диска, вече се зачисти терена и като ще може и с месина. Та за това питам.
kr1100 - майстор
нед юни 21, 2020 11:18 ammiroki написа:
Да попитам тези, които са косили и с диск и корда. С кое става по-добре?
Аз имах много "колци" до сега и ползвам диска, вече се зачисти терена и като ще може и с месина. Та за това питам.
Колците с търнокоп / от едната страна хоризонтален режещ ръб от другата вертикален/ по- дълбочко изкореняване. Бавно е , но е за предпочитане. Ако ги резнеш с диск след 10- 15 дни пак тръгват нагоре, корените работят, израстъците стават по- дебели. Използвай момента сега докато вали и е влажна почвата, като копнеш и дръпнеш израстъка / сливи , вишни/ излиза коренище по 1-1,5м дължина.. Иначе ти режеш с диска и след 10 дни пак щръкват израстъците.
miroki - майстор
Да изчистил съм ги. И за това мисля да почвам с месина. Въпросът ми беше с кое се коси по-лесно.
Илчо Илиев - майстор
Здрасти Миро, аз ползвам диск само ако има сериозни издънки, но ако не са много вдървени и до ...дебелината на кутрето ти, праскай с корда..
Издънките са голяма отврат, но ако имаш време и търпение да ги косиш през 2-3 седмици, да не им даваш да прораснат, няма страшно..., е то и с другия гюрлюк е така...

:partyman: :partyman: :partyman:
miroki - майстор
Мерси. Ще потърся тогава къде съм набутал главата за кордата. Че 3 та година си седи диска и не съм от отвивал. Само го точа на вала както е.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: