Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Indianec 2 - специалист
Виж със свалена свещ как се движи, ако пак върти трудно при условие, че цилиндъра и буталото са здрави може да е прецакал съединител или бобината да се е разхлабила и да опира в маховика, или въжето да е излязло от ролката, ама пък нямаше да дрънчи.
Има вероятност и лагери, ама дано минеш с по-лека присъда.
емовлаха - специалист
съб юни 03, 2023 6:45 pmborchoyor написа:
Да питам, днес работих около 30 минути, почивка и после не иска да се дърпа въжето, много трудно и дрънчи на желязо???? Съвети, мнения..... Благодаря предварително....
Откакто сложи четката ли започнаха проблемите :?
borchoyor - специалист
нед юни 04, 2023 7:08 amемовлаха написа:
съб юни 03, 2023 6:45 pmborchoyor написа:
Да питам, днес работих около 30 минути, почивка и после не иска да се дърпа въжето, много трудно и дрънчи на желязо???? Съвети, мнения..... Благодаря предварително....
Откакто сложи четката ли започнаха проблемите :?
Общо взето ДА. Мисля, че има счупен сегмент, утре ще разглобявам цилиндъра.
Златин - помощник
Здравейте, някой може ли да даде отзиви за моторните коси Hikoki cg27 ecmp или Hikoki cg27 ebsp. И двете са по-скъпи от 40 кубиковата коса от марката, защо е така? Имам 31 кубикова, супер е, но от известно време глъхне при подаване на газ. Купих карбуратор и след 1 час нормална работа пак започна да глъхне. Дали в резервоарът е проблемът?
imegogo - специалист
прилича на семеринги
емовлаха - специалист
пон юни 05, 2023 11:11 pmЗлатин написа:
Здравейте, някой може ли да даде отзиви за моторните коси Hikoki cg27 ecmp или Hikoki cg27 ebsp. И двете са по-скъпи от 40 кубиковата коса от марката, защо е така? Имам 31 кубикова, супер е, но от известно време глъхне при подаване на газ. Купих карбуратор и след 1 час нормална работа пак започна да глъхне. Дали в резервоарът е проблемът?
Прочети какво е написано от 270стр до последната и ще намериш отговор за пробема си ! Свали и ауспуха и ако не е задрало буталото си късметлия, може и вече да е късно когато ти отговарям
Златин - помощник
След отваряне на карбуратора и чистене, промиване на тубите за бензин и смес, мерителната спринцовка и приготвяне на смес с току-що взет бензин, косата запали и изгори един резервоар, като работеше перфектно. След изгасяне пали с първо дърпане. За парите си, мисля е много добра. Сравнително лека, тиха, икономична. Защо не са масово разпространени, не зная.
емовлаха - специалист
чет юни 08, 2023 10:41 pmЗлатин написа:
След отваряне на карбуратора и чистене, промиване на тубите за бензин и смес, мерителната спринцовка и приготвяне на смес с току-що взет бензин, косата запали и изгори един резервоар, като работеше перфектно. След изгасяне пали с първо дърпане. За парите си, мисля е много добра. Сравнително лека, тиха, икономична. Защо не са масово разпространени, не зная.
Кото двигателя е горещ, гаси се и когато не иска да стартира от работна позиция 1 или стартира от 3-4 дърпания мудно от тук започва претоварването, не показва никакви признаци нито на празния ход нито на високите обороти! Единствено на палене се усеща, но безпроблемно се стартира от топъл старт позиция 2, следва леко повишени ниски обороти и бавното спадане от високи към ниски обороти след отпускане на газта. Двигателя не може да стартира от позиция 1 , стартира от топъл старт 2/натиснат спусък на газта, това важи за изправна маркова машина ! Като се усетят тези признаци оставя се двигателя да работи на празен ход 3 минути някъде, охлаждат се двигателя и карбуратора, и когато се изгаси безпроблемно се запалва от работна позиция 1, това го знам от личен опит не от косене. Вече на татък не знам какви са признаците но отиват към задиране. Няма логика за чистене на нов карбуратор, ако ти е в ред горивен филтър и маркуч тогава няма нищо в цедката на карбуратора. Хубавото е че машинката ти работи. Тегав е сезона и доста моторни коси няма да го избутат
Златин - помощник
Логиката за чистене на нов карбуратор е, че е имало останки от изпарен бензин и масло в някоя туба или резервоара. А отворът в карбуратора под иглата е много тесен и се е запушвал. Давал съм я на познат да я ползва и може да е наливал стари бензини с неясни масла и т. н. Буталото е без всякакви следи от задиране. Аз ползвам масло Олео Мак, синтетично. Сякаш и при работа с пълна газ температурата е по-ниска отпреди, когато съм наливал други масла-по-евтини. Не дими, не мирише силно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юни 09, 2023 7:59 pmЗлатин написа:
... Давал съм я на познат да я ползва и може да е ...
Жена, кола, машина... не се дава... на познат... да ползва

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: