Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
animi2006 - специалист
Здравейте! Имам моторна коса Щил fs40, но тъй като е с неудобна дръжка и не мога да я ползвам с нож ми трябва друга. Насочила съм се към Щил fs120 или Хускварна 535rx, но тя е по-скъпа. Хуск 135r пък е по-тежка и също е по-скъпа от Щила. 4 тактови на Щил не искам.
Дворът я около декар с денивелация като част от него е с издънки и храсталаци, т.е. косата трябва да може да се ползва и с нож. Жена съм и тежките варианти от типа на Хуск 553, макар и с добра цена на промоция, отпадат.
Засега Щил fs120 ми изглежда оптимален вариант. Какво ви е мнението? ( Китайска не искам.)
bigdragon - майстор
Да, щом цената не те плаши, това е добрия избор.
Щила е истинска машина, точно този модел нямам,
но имам по-голяма и по-малка.
В службата имаме Хускварна 535rx и е проблемна,
работи прекрасно, но няколко пъти ремонтирахме
стартер и докато не го преправихме, не миряса...
kr1100 - майстор
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:
Здравейте! Имам моторна коса Щил fs40, но тъй като е с неудобна дръжка и не мога да я ползвам с нож ми трябва друга.
Най- лесно и евтино- смени си дръжката с тип "кормило на колело" .
емовлаха - специалист
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:
Здравейте! Имам моторна коса Щил fs40
Като начало почистете издънките до земята или ги изкоренете, храсталаците със някякакъв хербицит конска доза пръскане до изсъхването им и отстряняване. Със това отпада закупуването на по- голяма коса и може да си вложите парите в нещо друго. За малката ФС40 е подходяща глава за косене STIHL Poly Cut 7-3 или 6-3 със сменяеми пластмасови ножчета който може да си закупите допълнително и косенето става различно от косенето със корда. Не знам кой от форума би пуснал съпругата си със моторна коса и монтиран нож/диск за косене в храсталаци и издънки :)
Kristov88 - напреднал
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:
Засега Щил fs120 ми изглежда оптимален вариант. Какво ви е мнението? ( Китайска не искам.)
Аз имам stihl fs240 кося 1 декар овошни дръвчета . Купих я преди 2 години от заложна къща , на много добра цена . Много съм доволен . До сега освен филтър и смазка за главата друго не съм купувал. Работя само с корда , с нож не смея за да не нараня дръвчетата . Издънките около дръвчетата ги сеча с брадва . :yawinkle:
animi2006 - специалист
чет мар 23, 2023 11:04 amемовлаха написа:
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:
Здравейте! Имам моторна коса Щил fs40
Като начало почистете издънките до земята или ги изкоренете, храсталаците със някякакъв хербицит конска доза пръскане до изсъхването им и отстряняване. Със това отпада закупуването на по- голяма коса и може да си вложите парите в нещо друго. За малката ФС40 е подходяща глава за косене STIHL Poly Cut 7-3 или 6-3 със сменяеми пластмасови ножчета който може да си закупите допълнително и косенето става различно от косенето със корда. Не знам кой от форума би пуснал съпругата си със моторна коса и монтиран нож/диск за косене в храсталаци и издънки :)
Дръжката на фс40 е неудобна. Търся нещо малко по-мощно и с нормалната дръжка.
Намирам единствено предимство, че е по лека.
емовлаха - специалист
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:
Съобразявам се с това, че сте жена, носенето на самар не знам дали ще ви е удобно. Нож за косене не ви препоръчвам косата може да подхвърли в издънка и да ви събори може да се нараните може и косата да се счупи, моторната коса ви в лека и напълно достатачна за това което имате , знам какъв и е захвата и е супер не сте на норма. Ако все пак решите да си купите друга моторна коса отивате на място в магазин слагате самара окачвате косата и ще разберете удобно ли е или не, но нож за косене не ви препоръчвам за вашата безопасност е. Като модел коса McCulloch B43BT евтино мощно и малко тежко, цена качество това е другите са табели само, като оборудване идва с тримерна глава, нож за косене и циркулярен диск. Производство е на Хускварна китаец е но си струва всяка стотинка. Избора си е ваш здравето и парите също. Успех!
емовлаха - специалист
чет мар 23, 2023 12:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
Зачислих една едноръка към арсенала 3/8 1.3П каква верига позваш за едноръката, фул или семи чизел

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: