• 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
За резачки нямаше ли друга тема?
Карбуратор,ускоряваща помпа. :-D
Айде пиши в другата тема,че сега Трифун ще се развихри и спирка няма,тя му е на съцето тази Щилка. :)
:partyman:
Soviet_Soldier - специалист
съб май 08, 2021 9:39 pmvlax написа:

Доста клипове на руснаци изгледах тогава.Айде бе всички китайки от различни марки и всички да буксуват. :-D
За мен е лошо охлаждане.
Бях харесал Олео мак най-евтината,дори с вал беше,но като гледам редуктора, че е като на китайката и се отказах.Олеото може да не грее,но външно прилича на китайката.
:partyman:
Те и за FS-55 говорят, че се прегряват и им излиза често от строя бобината, понеже е директно към двигателя хваната.

От китайче до китайче има голяма разлика. Ако вземеш от тия за Oleo-Mac или McCulloch там материалите са на високо ниво. А иначе редуктора, и като цяло конструкцията е много добра японска, купили са патент на времето от японската фирма Komatsu Zenoah. Въпросът е да са вложени добри материали.

Изображение

Доста си приличат, нали? Същата работа е и с мотокосите.
borchoyor - специалист
съб май 08, 2021 9:48 pmvlax написа:
За резачки нямаше ли друга тема?
Карбуратор,ускоряваща помпа. :-D
Айде пиши в другата тема,че сега Трифун ще се развихри и спирка няма,тя му е на съцето тази Щилка. :)
:partyman:
Трифун чекам за мнение, де.....
vlax - майстор
Върви в другата тема,ей нахален като муха
Индианец - специалист
Soviet_Soldier написа:
съб май 08, 2021 9:39 pmvlax написа:

Доста клипове на руснаци изгледах тогава.Айде бе всички китайки от различни марки и всички да буксуват. :-D
За мен е лошо охлаждане.
Бях харесал Олео мак най-евтината,дори с вал беше,но като гледам редуктора, че е като на китайката и се отказах.Олеото може да не грее,но външно прилича на китайката.
:partyman:
Те и за FS-55 говорят, че се прегряват и им излиза често от строя бобината, понеже е директно към двигателя хваната.

От китайче до китайче има голяма разлика. Ако вземеш от тия за Oleo-Mac или McCulloch там материалите са на високо ниво. А иначе редуктора, и като цяло конструкцията е много добра японска, купили са патент на времето от японската фирма Komatsu Zenoah. Въпросът е да са вложени добри материали.

Изображение

Доста си приличат, нали? Същата работа е и с мотокосите.
Сега изобщо не се заяждам, ама и тоя Зеноах не ми изглежда много от някоя корава марка.(поне на снимката)
Сега Райдера за тия пари явно е идеален(щом всичко е на резбови фиксатор и със изрязани където трябва филтри), ама тоя Зеноах ми изглежда доста китайски на снимка.
Отделно, че и на китайците мощноста много много не им отговаря и при добре настроен карбуратор, ама за тези пари толкова.
То е и въпрос на материал както каза(тия дни с на един комшия "новата" резачка се уверих пак докато я стегнем), и някои простотии да се преработят(смотаните откатни спирачки).
Иначе да питам нещо по темата от любопитство:
С тия моторни коси става ли да се коси люцерна за храна за животни?
Защото гледам, че главно хората маат на ръка или със косачка прикачена към трактор или самоходна косачка...сигурно я разхвърля яко.
От край време се чудя на тоя въпрос...
Soviet_Soldier - специалист
съб май 08, 2021 10:32 pmИндианец написа:

Сега изобщо не се заяждам, ама и тоя Зеноах не ми изглежда много от някоя корава марка.(поне на снимката)
Сега Райдера за тия пари явно е идеален(щом всичко е на резбови фиксатор и със изрязани където трябва филтри), ама тоя Зеноах ми изглежда доста китайски на снимка.
Отделно, че и на китайците мощноста много много не им отговаря и при добре настроен карбуратор, ама за тези пари толкова.
То е и въпрос на материал както каза(тия дни с на един комшия "новата" резачка се уверих пак докато я стегнем), и някои простотии да се преработят(смотаните откатни спирачки).
Иначе да питам нещо по темата от любопитство:
С тия моторни коси става ли да се коси люцерна за храна за животни?
Защото гледам, че главно хората маат на ръка или със косачка прикачена към трактор или самоходна косачка...сигурно я разхвърля яко.
От край време се чудя на тоя въпрос...
Точно японска е Zenoah, макар в момента да са собственост на Husqvarna, а не на Komatsu. Като производство също са японски, пише си "Made in Japan" на тях. Ето им официалният сайт: https://www.zenoah.com/int/products/cha ... 967254501/

А това, че много от китайските не отговарят на заявените характеристики е всеизвестно. Някои даже 52 кубиковите ги пишат по 6KW, което е направо смешно.

Райдер примерно дава реалистични спецификации, 45 кубиковата при настроени 10500 оборота и горивна смес 25:1 е писана 1800W, точно като данните които дава завода производител. Оригиналната Zenoah при настроени 13500 оборота и смес 50:1 дава 2200W.
Аз моята съм я настроил на 12500 в момента и карам на щилско масло 50:1 ,за сега работи нормално и реално се усеща, че има повече мощност, отколкото при заводските 10500.
Но нека не обрcщаме темата за косите в тема за резачки.
big_dragon - специалист
С моторна коса трева за сено се коси с диск за трева.
Диска не дребни тревата и я събира на откоси.
Леле, човек да не остане малко ангажиран и всичко осрано. Спамери колкото искаш. Цапат, а накрая- айде стига, че.....

Пуши, не върви- прекалено много масло в бензина, за изправен двутактов двигател.
В случая, мениджмънта на мотора (карбуратора) куца. Щом не могат да се справят сервизите- нормален карбуратор.

"Настройчика" пак се е развихрил. Не може да пренастроиш мотор, без да пипнеш хардуера. Може, но в малки граници, а ефекта ще го усети ръка, която не меши горивна смес през 21ва година, с масло от 19та, от опаковка 100млл. 2000 оборота ли бе, бойче?!!
Представител на Щил, в София, продава залежало масло от 2019та?!
Изгони им клиентите бре.
Soviet_Soldier - специалист
нед май 09, 2021 9:54 amТрифон П.Трифонов написа:
Леле, човек да не остане малко ангажиран и всичко осрано. Спамери колкото искаш. Цапат, а накрая- айде стига, че.....

Пуши, не върви- прекалено много масло в бензина, за изправен двутактов двигател.
В случая, мениджмънта на мотора (карбуратора) куца. Щом не могат да се справят сервизите- нормален карбуратор.

"Настройчика" пак се е развихрил. Не може да пренастроиш мотор, без да пипнеш хардуера. Може, но в малки граници, а ефекта ще го усети ръка, която не меши горивна смес през 21ва година, с масло от 19та, от опаковка 100млл. 2000 оборота ли бе, бойче?!!
Представител на Щил, в София, продава залежало масло от 2019та?!
Изгони им клиентите бре.
Защо в кавички? Мислиш че не може да не настрои китайска резачка на 12500, без промени по "хордуера" ли? Кажи си го директно, покажи се за пореден път, колко му "разбираш". :lol: А аз за пореден път ще ти покажа, че не си прав. . . .

Ем от 2019 ми дадоха масло, що проблем ли е? Срокът му на годност е 4 години, могат и от 2018-та спокойно да го продадат, без каквито и да е било претенции. Ей, добре че научи, какъв е срокът на маслата, че и това не знаеше, та сега почна и на тая тема уста да отваряш. :lol:
нед май 09, 2021 10:56 amSoviet_Soldier написа:
:lol:
Може, в твоята уста всичко може
Що да е проблем масло от 2019та?! Не е, освен, че е лош атестат за магазина.
Не вярвам да не им върви маслото и да се задържа. Просто толкова работиш- с пипетка щом си откапваш. Гледам и някакво неизвестно там.
За масла с тебе какво да коментирам. Леко далеко си. Далеко от масла, моторетки, ремонти, човъркане.... Както казваше дядо Вичо- да го прощава Шефа!, на оборот и половина-два си от истината.

https://photos.app.goo.gl/Xwfcw64HnF3JyNav6

Тъмната туба е за генераторите и фрезичката.

Тунинговал си Райдъра!!! Бре, загоря ми боба!
В кавички защото Ти не можеш.
Знанията ти са само от четене. Виртуален си просто отвсякъде. Техниката, за която си споделял и само хоби клас. Нищо лошо, това ти е необходимо, това ползваш, но опитваш да създадеш впечатление на спец. Ми не си. Цитирай и подчертавай инструкции- тука си ненадминат.
В Тунининг форума щеше да ядеш бой с пръчки, ако беше споменал за повишаване на оборотите само от карбуратор. Дори само от една игла, в случая. Смешно е. Може, но резултата е само в минус.
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: