Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
емовлаха - специалист
вт мар 28, 2023 9:15 pmSoviet_Soldier написа:
Имайте предвид, че на видеата, в които косят с диск, свежа и крехка тревица, натоварването върху косата е минимално
Прав си за повечето от нещата, но иде реч за леки моторни коси мощноста се знае, на Трифон косата е по-добра от към тегло но е най скъпата ако е със двойното самарче бива, това той може да го сподели аз написах, че е със една презрамка, и се дават още малко парички да се купи диск
dragozow - майстор
вт мар 28, 2023 9:30 pmемовлаха написа:
За Разлог е дистрибутор и сервиз Олео Мак , във Аргомаркет може да се види и Хускварната ако я има налична
Всички Хускварни имам, даже повече модели отколкото при вносителя.
вт мар 28, 2023 6:38 pmемовлаха написа:
Другото което не ми харесва за Ехо-то е,че няма какво да ти предложи, няма двутактово масло няма абсолютно нищо под този бранд в Бг
https://honda-solaray.bg/product/1286/m ... 116-1l.htm
Едно време ижофката я карах само с масло и патрони Иж.
Чак сега разбирам, защо Тати не ми купи Симсон- нямало е масло.
вт мар 28, 2023 8:50 pmborchoyor написа:
Къде е в Разлог????
https://goo.gl/maps/mghaAtoLo4MzahWd9
емовлаха - специалист
Не иде реч за Иж, Ифа и т.д Заглеждал съм миналата година 50сс коса на Еcho преди да купя Хускварната. Каква е според теб спецификацията на Ехо за двутактово масло ? :) Техните двутактови масла са м/и най добрите. Да ти отговоря и за диск дето пита, за да не се качваш по-дърветата със косата :) 5мм са дебели циркулярните 22т Скарлет на хуск , за Щил може да си погледнеш заточват се със обла пила, иначе има лекички или със повече зъби и стават
ср мар 29, 2023 9:32 amемовлаха написа:
Не иде реч за Иж, Ифа и т.д Заглеждал съм миналата година 50сс коса на Еcho преди да купя Хускварната. Каква е според теб спецификацията на Ехо за двутактово масло ? :) Техните двутактови масла са м/и най добрите. Да ти отговоря и за диск дето пита, за да не се качваш по-дърветата със косата :) 5мм са дебели циркулярните 22т Скарлет на хуск , за Щил може да си погледнеш заточват се със обла пила, иначе има лекички или със повече зъби и стават
Последно; имат или нямат двутактови масла и как ги коментираш като най добрите, след като вчера твърдеше, че "няма какво да предложат", та затова не ти харесвали?!!
вт мар 28, 2023 6:38 pmемовлаха написа:
Другото което не ми харесва за Ехо-то е,че няма какво да ти предложи, няма двутактово масло няма абсолютно нищо под този бранд в Бг
И да те успокоя, да не ме мислиш с какво и къде- Качвам се където си искам, с каквото намеря за добре, а ако има начин да поседна или полегна- най-добре.

Като дойде ред, зная къде ми е представителят на Машините, а и други магазини се намират.
След като изхарчих последния литър HP Ultra, оставих Боеца да се пъчи и го хвали, пък аз минах на малко по други масла. Като си спомня овехтелите му тубички, с изтекъл срок, та и ширпотреба, и как рязко натрупа опит със синтетика.....

Благодаря за съветите, Емо! Преглеждай си писанията от предния ден!
Смятам, че за "спецификата" на еховското ти отговорих.
емовлаха - специалист
Имат всичко но не се предлага за нашия пазар. Бях на гости в странство преди 3г. Там видях нещата им и Червената Броня. Назад в постовете споменах защо не купих 3-те марки коси. Въпреки, че не ползвам косата със предназначението и,ако се случи нещо да помете нещо в мотора. Ще я ремонтирам и ще седи като паметник на културата за ми служи като урок ти сменяваш маслата аз смених марката :) Това е, че нямам опит със синтетиката има достатъчно клипчета даже бях качил едно :) Имаше назад качени снимки на проблемна Щил резачка като твойта със М-троник работеща със Ултра, видях чернилката дето беше омазала резачката предполагам е работила под 2-3к оборота от максималните, някога в миналия век когато разработвах Щил новите резачки 3 резервоара на празен ход същата чернилка капеше та чак смазваше веригата и шината от червеното минерално масло. Това ми е базата за сравнение :) Какво препоръчват Ехо за двутактови масла -ФС и ФД Ултрата е :)
Леко трудно ти разбирам, ама както и да е.
Ако имам коса Ехо, най малкия проблем ще ми е маслото, и "всичко". Въпри това, още на първи сърч намерих масло. Ако нещо го няма на сайта, при дистрибуторите, ще намеря аналог.
Относно признанията за разработване на мотор, оставам безмълвен.
Също и за спецификите на градински маркови масла. Клавиатурко може да ти цитира целия интернет.
емовлаха - специалист
ср мар 29, 2023 12:47 pmТрифон П.Трифонов написа:
Относно признанията за разработване на мотор, оставам безмълвен.
Не си работил с тези машини миналия век така се разработваха на празен ход :) маслото не е проблем може да се замени но не се внася https://www.echo.ca/Products/Red-Armor-Oil-Fuel
Само за теб, втори път.
https://honda-solaray.bg/product/1286/m ... 16-1l.html
Дори да го няма, какво от това?!!
Миналия век си навивах масура, верно, както и такова разработване бях чувал още тогава.
В ОСОто като дойдеха нови кросови ЧЗетки, все на степенка ги разработваха.
Да зема да поработя малко, че от толко писане да не поумнея прекомерно.
Тая тема ми напомня, че трябва да си купя нова туба масло за верига.
емовлаха - специалист
Това го знам тия внасят преди официалния внос ако не бъркам, Това бяха изискванията на Щил за разработка! не на ЧЗ. Ти хубаво за маслото ама аз тр да си купя 4мм пила... Продадох си USG-то така си седя в кашона с години

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: