Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
чет мар 23, 2023 5:11 pmемовлаха написа:
"Объл". С 1/4 1.1 съм. Не зная да има "пълно" длето, но не съм и търсил.
animi2006 - специалист
чет мар 23, 2023 10:59 amkr1100 написа:
ср мар 22, 2023 11:51 pmanimi2006 написа:
Здравейте! Имам моторна коса Щил fs40, но тъй като е с неудобна дръжка и не мога да я ползвам с нож ми трябва друга.
Най- лесно и евтино- смени си дръжката с тип "кормило на колело" .
И като я сменя, как ще подавам газ?
kr1100 - майстор
чет мар 23, 2023 6:36 pmanimi2006 написа:
Най- лесно и евтино- смени си дръжката с тип "кормило на колело" .
И като я сменя, как ще подавам газ?[/quote]
Или от битак взимаш с убит двигател коса и използваш "кормилото" и жилото за газта или се бъркаш за "кормило " с ново жило от магазин. Но цените от магазин не са хубави.
Офф преди много години съм купувал скоба за "кормило" на Щил и съм насаждал на Хукс.

P.P. А за издънки - 1 разходка с търнокоп /от едната страха като брадва, от другата хоризонтална плоска част/ и 1 количка за събиране на издънките. Пролет преди косене първо така обикалям , есенно време пак ,че тук там щръкват издънки. А с този инстумент съветвам и стари пънове. Понякога заточване с ъглошлайф с ламелен диск шкурка.
Последна промяна от kr1100 на пет мар 24, 2023 7:00 pm, променено общо 2 пъти.
емовлаха - специалист
Не е проблем подаването на газ, фс40 е различен тип коса със извита тръба
емовлаха - специалист
чет мар 23, 2023 12:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
Намирам единствено предимство, че е по лека.
Смешното е, че жената правилно се е насочила към Фс120 и е оптималното за терена,че и в пъти от горе от към мощноност тегло и оборудване, един 100кг мъж ще си купи фс55 познавам лично доста такива. Със 2 ръце бих и я препоръчал но как ще може да удържи моторна коса със нож за косене нямам си на идея
пет мар 24, 2023 10:33 amемовлаха написа:
...100кг мъж ще си купи фс55 познавам лично доста такива. ..
Вероятно вървим обратно към матриархат и още по вероятно да е правилно.
Млади момчета, дето не излизат от фитнеса, омекват като печен праз на половината работа
Като си идем, да си ги командорят, щом не стават. Едно училищно гадже разнасях на раменете от дискотека на дискотека, а едни десет кила ако ше ми тегнат, по добре да си лягам.
Гледах руснак ко прай с 55ца, а още един с 94ка.



Леко непохватен, в началото, после ѝ хваща чалъма.

Бих препоръчал 94ката, като значително по лека, обаче е над бюджета.
В такъв случай, препоръчаната от Драгозов би била по удачна. Ако сервиза е удобен, на мястото на Анимито, бих се възползвал. Драгозов прави добри оферти за членове на Форума, а машината е чистокръвна.
Мисля, че правилно се е насочила към табелата, но не е зле да се разгледат възможностите.
емовлаха - специалист
чет мар 23, 2023 12:40 pmТрифон П.Трифонов написа:
Един приятел го вадих миналата година със 55ца от бойдака не смее да сложи ножа за косене, тази година друг със 40ка дали не беше и 38ца не я погледнах даже, но е такава със крива тръба , друг преправя 55ца проблеми със вал редуктор, китайски вал тръба и редуктор е сложил какво е косил нямам си на идея но цената на ремонта не му е харесала. Това виене при ускорението от гъвкъв вал ли се получава или от малката мощ на мотора :? На момата и е малка косата към какво отиваме...
Soviet_Soldier - специалист
пет мар 24, 2023 12:00 pmемовлаха написа:
Това виене при ускорението от гъвкъв вал ли се получава или от малката мощ на мотора :?
От кордата.
емовлаха - специалист
пет мар 24, 2023 12:22 pmSoviet_Soldier написа:
пет мар 24, 2023 12:00 pmемовлаха написа:
Това виене при ускорението от гъвкъв вал ли се получава или от малката мощ на мотора :?
От кордата.
Двата Щил-а от клиповете бяха със диск :)
пет мар 24, 2023 12:26 pmемовлаха написа:
пет мар 24, 2023 12:22 pmSoviet_Soldier написа:
пет мар 24, 2023 12:00 pmемовлаха написа:
Това виене при ускорението от гъвкъв вал ли се получава или от малката мощ на мотора :?
От кордата.
Двата Щил-а от клиповете бяха със диск :)
Абе от кордата е бе!
Да ме питаш скоростна кутия що вие, пък то коса!
Нямам представа.
Различно вият обикновени и необикновени кутии. Вторите го правят красиво, първите на умирачка.
Да не би дисковете да са ходили на солфеж?!!
Или редукторите да са се случили на зор нещо?



Ооох, няма си продам Нисана!!!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет мар 24, 2023 12:47 pm, променено общо 1 път.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: