Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
нед яну 15, 2023 5:36 pmЦветомир Димитров написа:
За много години на всички! Сблъсквали ли сте се със stiga досега,дали са хубави машинки?
Китайчета, но от читавите.
И аз не съм се сблъсквал, но моят Гутъл потвърждава същото.
емовлаха - специалист
Цветомире ето редуктор не го знам Китаец ли е ти ще кажеш :)
Последна промяна от емовлаха на ср яну 18, 2023 1:19 pm, променено общо 2 пъти.
Soviet_Soldier - специалист
Много мръсотия е минала, качеството на мрежичките е доста ниско в тази Stiga. И при мен го имаше тоя проблем, макар и не толкова силно изразен, но всичко се решава просто. Чистя филтъра, като го разглобя и от вътрешната страна пръскам с WD-40, един вид върши същата работа, като спрейовете за филтри, остава едно мазно покритие, върху което се лепят фините частици и не попадат толкова много в двигателя. С нанасяне на 2т масло също става, но понеже е по-гъсто, трябва излишното да се продуха, иначе не пропуска достатъчно въздух, поне в началото.
С правилната техника не се налага оператора да мъдрува. Дърпа няколко пъти и работи.
Нужно ли е да се пигаме защо там има пластмасова....цедка?
Не всяко малко гущерче страда от комплекси, но всяко малко гущерче иска да стане голям крокодил. За всички има място под Слънцето.
емовлаха - специалист
вт яну 17, 2023 2:27 pmSoviet_Soldier написа:
Много мръсотия е минала, качеството на мрежичките е доста ниско в тази Stiga.
Същия филтър е монтиран на още два бранда внасяни у нас. Гледал съм Руско клипче там е друг бранда та бляда го беше посъблякал, въздушния филтър беше заводски смазан, беше със монтиран Валбро карбуратор дори и горивния филтър беше Валбро, стартерна система със метални палци на маховика. Трябва да потърся клипчетата и в другата тема
Цветомир Димитров - специалист
не знам дали съм прав,ама познавам китайските по редуктора-така ли е?
Вероятно си прав.
Подобно нещо установих при фрезите, преди да купя. Няколко "бранда" с еднакъв хардуер.
Soviet_Soldier - специалист
ср яну 18, 2023 11:57 amЦветомир Димитров написа:
не знам дали съм прав,ама познавам китайските по редуктора-така ли е?
Не само, защото има китайски от серията 4300/5200 с редуктори чийто корпус е с различна отливка, даже и конуса на съединителя при китайците бива отлят под различни форми. По картера може лесно (без да се разглобява) да се познае китайчето, по заглушителя също, по формата на цилиндъра.
ср яну 18, 2023 11:02 amемовлаха написа:
Същия филтър е монтиран на още два бранда внасяни у нас. Гледал съм Руско клипче там е друг бранда та бляда го беше посъблякал, въздушния филтър беше заводски смазан, беше със монтиран Валбро карбуратор дори и горивния филтър беше Валбро, стартерна система със метални палци на маховика. Трябва да потърся клипчетата и в другата тема
Да, същия модел китайски резачки у нас се продават, и под марките, Villager и Alpina.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: