Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 01, 2023 12:45 pmТрифон П.Трифонов написа:
Сори, не можах са сдържа! Явно от малък си е тъй.
Ха ха, аа хайде ще ти направя кефа, като ще обръщаме форума на детска градина да е с повече деца.
Това по чий адрес е писано?
пет фев 05, 2021 9:43 pmfbr написа:
Сега разбра ли защо не искам да ти обяснявам. Тоя фатмак чака само да напиша нещо и почва да сере отзад, и не му е за сефте. Уникално рядко ла.но.
По-"благославян" човек в този форум от теб, Трифоне, не съм виждал. Недей скромничи, и това са заслуги. Сигурно си има причина, аа? И такива примери мога да приведа десетки, само в темите, в които следя си получавал толкова благословии от най-различни хора.
чет юни 01, 2023 6:48 amТрифон П.Трифонов написа:
Би могло да се нарече високомерие, което е наистина грешно, но защо само към теб?!
А тая неистина, как да я коментирам? Само към мен? Хахаааааа :lol: Усещам, че се опитваш да ме четкаш незаслужено. :-D
чет юни 01, 2023 6:48 amТрифон П.Трифонов написа:
Ако можех смирено, щях да съм в манастир друже.
Начинът ти на мислене изначално е сбъркан. Смирението далеч не е само за манастира, все пак живееш в общество, с което малко или много трябва да се съобразяваш. Провокирайки мен, ти не се съобразяваш и с останалите в този форум, длъжни да четат разправиите ни, вместо да получат информация за това което ги вълнува, и са дошли да прочетат тук.
За мисленето.....
Поне не сменям октавата- брадвата ми винаги сече на едно място. Сбъркам ли, извинявам се.
вт мар 30, 2021 12:27 pmSoviet_Soldier написа:
вт мар 30, 2021 11:08 amЦветомир Димитров написа:

Аз разбирам разработката така:1-2 резервоара 5 минути работа 5 минути почивка,а не да чука на тихи.
Аз знам, че марковата техника не се нуждае от разработване, защото заводски първо минава "студено разработване", а след това всяка една се тества, пали, правят се настройки на карбураторите.

Някои китайски заводи пишат в инструкциите, че е желателно първите няколко резервоара инструментът да работи със смес 25:1, а по-нататъшната експлоатация да е със смес 40:1. Китайците обаче са друга тема, от тях някои ги събират не в заводи, а в мазета, и даже карбураторите не се и опитват да настроят. Ако в инструкциите на въпросния Маккълк не е споменато за разработване, то едва ли има смисъл от него. Иначе не пречи при първото стартиране да се остави малко да поработи на празен ход и с леко по-богата горивна смес 40:1.

Днес вече си доста предпазлив- безопасно цитираш инструкции.
чет юни 01, 2023 7:15 amSoviet_Soldier написа:
чет юни 01, 2023 7:04 amtxtotko написа:
Здравейте, искам да попитам трябва ли да се прави някаква разработка на нова моторна коса или може да се коси директно?
Това го имате в инструкциите към моторната коса. Ето какво казват от Stihl по въпроса:
Изображение
Ясно е, образовеш се на старини, през компа.
Има няколко тук, дето имат основание да ме мразят. На никого нищо не съм спестил, след като съм сметнал, че трябва.

Последно, разработени ли са или не са? Трябва ли някаква разработка или не трябва?
Веднъж си писал едно, после съвсем друго.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на чет юни 01, 2023 8:16 pm, променено общо 1 път.
borchoyor - специалист
Моменто, да изпукам пуканките, изчакайте....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет юни 01, 2023 8:11 pmborchoyor написа:
Моменто, да изпукам пуканките, изчакайте....
Айде
Изображение
Набарах Ефесче 100% малц. Рискувах с дузина. Става за коситба.
чет юни 01, 2023 8:11 pmborchoyor написа:
Моменто, да изпукам пуканките, изчакайте....
Пуц....пукай Борче!
ср апр 14, 2021 8:31 pmborchoyor написа:
Солдат, ти верно си на сека манджа... Трифунь май е прав за тебе, аман от форумни спецове..... Hd2 филтъра се мие, пробвано на Mighty Mouse, работи....
Явно нещо и на теб не съм спестил, по нанам във времето.
Не зная дали е имало за какво, но би било проява на учтивост да споделиш решението на проблема си, след като няколко души се ангажираха с него.
Нищо де, случват се сякви работи.
Soviet_Soldier - специалист
чет юни 01, 2023 8:07 pmТрифон П.Трифонов написа:
Последно, разработени ли са или не са? Трябва ли някаква разработка или не трябва?
Веднъж си писал едно, после съвсем друго.
С теб може да обсъждаме наш личен опит, да споделим, какво, и как ние правим, или сме правили с нашите инструменти, но не е редно да агитираме и останалите за тях. Не е редно, когато примерно във всяко едно упътване пише да НЕ се ползва старо гориво, ти да агитираш за обратното, както правеше година на ред.
Аз може да не съм влагал усилия, да "разработвам", своята моторна коса и да нямам никакви проблеми в резултат на това, но нямам право и да агитирам за това останалите.
Нека си четат и следват инструкциите, когато иде реч за марков инструмент, защото информацията там е достоверна и на основа лабораторни тестове. Когато иде реч за китайска техника, там могат да се прочетат всякакви глупости. Аз лично за китайските инструменти приемам за вярна информацията дадена от производителя, който са копирали, ако копието е 1 в 1, защото китайците понякога импровизират.

Използвал си думата "омраза". Това е много силна дума, едва ли чак те мразят, поне от моя страна няма подобно нещо. Имаме различия в характерите, явно не ни се получава да общуваме нормално с теб, но най-малко от уважение към другите, които не са длъжни да ни четат разправиите, е нужна поне малко смиреност.
чет юни 01, 2023 8:11 pmborchoyor написа:
Моменто, да изпукам пуканките, изчакайте....
Извинявам се, че сте принудени да ни четете разправиите, но не обичам да оставам длъжен. Човекът си продължава с наглостта и насирането на форума, все едно му е бащиния. Тук не мога да помогна, трябват си админи във всеки форум, иначе става свинарник. Има една хубава поговорка "Никога не се бори с прасе - и двамата ще се окаляте, но на прасето ще му хареса!". Оставям форумното прасе да се бори и валя с някой друг в калта и фашкиите.
Бля-бля.
Ако съм агитирал, моля цитирай!
Споменът ми е само да съм споделял опит и винаги показвам инструмента, който не е страдал от практиката ми.
За маслата също смени тона в движение

Ето още един практик, като мен.
пет фев 12, 2021 1:45 pmпишман_майстор написа:
Има едни стабилизатори за бензина, слагам ги , отделно пак се върнах на мото-масло пълна синтетика ( двутактово масло с ниски емисии за високооборотни двутактови МПС ) . Нямам проблем с оставането на безина. Не точа докрай , не паля за доизгаряне. Кофти моменти ми се случиха от тая уж полезна практика. Единствено ако примерно съм оставил бензин за по-дълъг период от време , точа докрай , нова смес в резервоарчето и газ.
под който отново интерпретации, цитати на инструкции, някои от които пък не били съвсем вярни, щото били от китай.... Оправдания. Не е ли в главата ти инструкцията...
Soviet_Soldier - специалист
Бях обещал 10, но и 100 да бяха, направо съм шокиран колко много материал има покрай нашата форумна звезда.
пет фев 05, 2021 11:01 amfbr написа:
Фатмак, я се дръж прилично и престани да обсъждаш личността на останалите пишещи по темата. Аман бе. Няма ли модератор в тоя форум, да го цапне през ръцете тоя. Байгън вече.
чет авг 18, 2022 9:10 pmsilent написа:
Трифоне що ни занимаваш със себе си и си мислиш че някой ти се връзва на дразненето с което се опитваш да си първа дупка на кавала...
Въобще не ме интересува дали ще правиш бизнес с монтажи или не...хората се възмущават...предлагам решение....дори споделих колко ще им струва...пределно ясно ми е че това не са професионални инструменти но стават за един качествен домашен монтаж...пишеш глупости наляво надясно...после обяснваш какъв не си чудиш се що те хейтват че се и сърдиш...а истината е че отстрани изглеждаш като самодоволен надменен всезнайко(да не полвам антонима на всезнайко) винаги последна инстанция...стегни се малко...
пон дек 21, 2020 11:54 ammorfei1 написа:
Не, Трифунари..... ти потърси контакт с мен, заради темата HMIP..... а какви ти бяха мотивите..... айде да не влизаме чак толкова в детайли, това си е мое мнение за теб още от самото начало. Времето никой не може да го излъже. Това което ще кажа е, че не ти прави чест да ме наричаш мишка, долняк и т.н.т навсякъде при положение, че ти си въртял задкулисие и си мишкувал. И ако си беше затварял голяма уста нещата щяха да си останат така както си бяха. Аз съм го направил не заради теб или %, а заради онези след мен, които ще се интересуват от системата, та да има поне малко инфо на роден език.

Та в този ред на мисли твоята благодарност я видях..... след като получи онова заради, което почнаха нашите разговори. Провокаци, репорти към модераторите, админите и т.н.т :lol: ? Те така се отблагодарява великият Т.Трифонов от направи си сам.

С HMIP като цяло съм доста по напред и навътре от теб почти от самото начало, и въпреки всичко бих ти помогнал ако се наложи след всичките л@йна и помия, които си изсипал по мой адрес. Ако имаш проблем с HMIP или решиш да я развиваш с CCU3 и т.н.т. , което силно ме съмнява понеже "нямаш този капацитет" както обичаш да цитираш чужди думи, защото нямаш свои. Не финансов, а оня другия.... :wink:

Едит:
Телефоните разговори няма как да качиш, и всичко онова за което сме говорили и коментирали през 2-то години, а те не бяха малко, за да бъдеш обективен. Изтрил съм ти номера, съответно и чат хронологиите.... не искам да имам нищо общо с такива като теб. Тези които наистина ми помогнаха, са толкова големи, че никога няма да тръгнат да се тупат в гърдите.

В самото начало вежливо те помолих в една от темите да не се занимаваш с мен, ама ти не се спря да ми софлираш навякъде. Все едно си направил инсталациите на половин България. То не бяха наказания, забележки, предупреждения, нямаш спиране...... аз такъв форумен комплексар като теб не съм срещал, за последните 20 години.

Това си ти за мен, и нищо повече.

.... с което мисля да сложа точка на тая мелодрама. Говори кавото искаш по мой адрес, не ме инресеува от тук нататък.
нед дек 20, 2020 6:00 pmGustoraveli написа:
Не се пали, карай спокойно-топло, хапване, пийване, жени и развлечения.
Животът е твърде кратък!
Трифонов понеже няма друго развлечение се
изживява на гуру във форума.
Чета му глупустите от 2016, когато бях в Солинген и се чудих кога някой ще го постави на мястото му?
нед юли 03, 2022 6:23 pmborchoyor написа:
Трифонов, ти кога ги работиш, работите, дето изтъкваш, като си на сека тема мерудия, похлупак и подобни????
вт ное 24, 2020 4:34 pmmorfei1 написа:
Чиче, стига са праи на интересен бре не ти ли омръзна.... говорим/говорише се за горелката и нейното управление и как то модулира, не за модолиращия термостат на Натурела в комбинация с нея. Въпроса ми беше за нея и нейното управление, ти къде са навря с твойте знания...... . Нали ти бях казал, че не става само с четене. И ядрен реактор да си сложиш, същия капацитет (комплексар) ще си останеш.
ср сеп 28, 2022 6:39 pmdedal написа:
Пак се изложи като кифладжия.
Нали ти качи снимките как правиш ток с панели които произвеждат 157 вата?
Или бъркам?
Правилно съм те определил като ЛьОЛО.
чет яну 07, 2021 8:46 pmneznaiko написа:
Трифоне,ти освен да висиш в нета и при котела,друго правиш ли?На всяко гърне мирудия си!Сигурно си регистриран и в някой лекарски форум и даваш съвети за по сложните операции.Не,че се заяждам,но няма тема без Трифон П.Трифонов да е отговорил.
пон юни 07, 2021 8:34 pmvlax написа:
Трифуне освен трагичен си и смешен.
вт ное 17, 2020 1:32 ammorfei1 написа:
Трифонари като има проблеми с това да се придържа към някоя тема и обича да прави подмятания с неща които не са свързани с нея, нЕма кво друго да каже, па онова къде трябва е много секретно и не го споделя туко-тъй с всеки, щот е много навътре в нещата.... суфлира ми навсякъде за щяло и нещяло, да не очаква нещо по различно поне от мен. Квото повикало такова са обадило.
vlax - майстор
Брях,чак и мен сте цитирали.Я по-леко,Трифун ми е приАтел. :wink:
:partyman:
емовлаха - специалист
ср май 31, 2023 9:49 ambogumors написа:

Вижда, че има разлики в мощностите, а забелязах, че за модела 345FR в сайта pazaruvaj пише, че работи на 12500 оборота, докато за 545RX пише, че работи на 9000 оборота в минута. Виждам и че някои от моделите имат пинизи за по-малко вибрации, дали разликата е съществена и се усеща. Дали е оправдана разликата в цените на моделите?

Чета какво пише, но само на хартия е трудно да преценя. Може ли да изкажете мнение според цената и това за което ще се ползва кой е най-удачният избор според вас? Оставям линк на моделите, като приемам и още предложения
Извинявай колега , че закъснях с отговора ! Посочените 12500 оборота мисля,че са по-малко ,са максималните без монтирано косещо оборудване достигат се и със монтиран диск/нож , при работа със корда са 9000. Колкото до антивибрационната система и посочените резултати от произвидителите са достигнати със монтирано косещо оборудване, но, не и във работна среда ! Аз също имам проблем със ръцете при мен са постоянно изтръпнали, затова препоръчах 345FR със оглед цена оборудване, комфорт, предназначение и запас от мощност. Назад в темата колега е споделил впечатления от работа със 2 моторни коси 345FR и малка битова отново на Хускварна. Двата тампона под ръкохватката обират вибрацията на косещия апарат самите удари са тъпи, другите два задни обират вибрацията на мотора оделно има още един гумен пръстен вътре м/у окачването и тръбата обира вибрацията от задвижващия вал същото и е при 545RX. На моята коса HUSQVARNA 555RXT са 4 тампона и една пружина за ръкохватката но не ти я препоръчвам. Нямам опит във косенето със диск/нож нямам и база за сравнение. Всичките модели дето си посочил ще ти свършат работа. Колко си слонен да отделиш и дали си струва сам си решаваш. Професионалните модели са за всекидневна употреба! Погледни и модела на Ехо

https://argo-market.com/Products/Details/2198

Лекичък е и колегата Драгозов може да ти съдейства за Хускварна също! Успех в избора!

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: