Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
вт май 17, 2022 3:35 pmSoviet_Soldier написа:
Сови, пишеш така авторитетно и капацитетно, което внушава да отмяташ кубици и декари работа, огромен опит по експлоатация, поддръжка и ремонт на такава техника, а количествата и споменатите разфасовки консумативи не кореспондират с това. Напъваш и с терминология, но там става и весело.
Нищо против някой да знае и може, но не и надут балон с хелий.
вт май 17, 2022 1:52 pmSoviet_Soldier написа:
...- в началото на този месец купих 2 по 100мл,
Изображение...
Който работи много, обикновено го прави с Щил или Хуск, купува маслата в големи разфасовки, едно заради удобство, и друго заради по изгодната цена.
Нали до 2 години след отваряне...хаха.... Или се страхуваш да не ти остане?!! Като ония изсветлели етикети?

Със здраве!
Indianec 2 - специалист
Разликата между 100 милилитра и литър на веднъж минералка е 12 лева, почти още една литровка, ама като човек работи хоби все тая е какво ще вземе, за полупрофи и нагоре вече си правиш сметката, макар, че баш профитата вземат 5 литрови туби ако върви работата.
Soviet_Soldier - специалист
ср май 18, 2022 1:20 pmТрифон П.Трифонов написа:

Сови, пишеш така авторитетно и капацитетно, което внушава да отмяташ кубици и декари работа, огромен опит по експлоатация, поддръжка и ремонт на такава техника, а количествата и споменатите разфасовки консумативи не кореспондират с това. Напъваш и с терминология, но там става и весело.
Нищо против някой да знае и може, но не и надут балон с хелий.

Който работи много, обикновено го прави с Щил или Хуск, купува маслата в големи разфасовки, едно заради удобство, и друго заради по изгодната цена.
Нали до 2 години след отваряне...хаха.... Или се страхуваш да не ти остане?!! Като ония изсветлели етикети?

Със здраве!
Това за хелия, сигурно описваш себе си . . . ти това имаш . . . терминология и до там.

И какво значи "ако работиш много"? Да съм твърдял, че съм професионалист и с това си изкарвам хляба, та да работя много? Пак ти казвам, ти гледай себе си, кажи ти колко декара косиш. Тука май пак ще упрем до балонът с хелий, аа?
И какво удобно има в големите разфасовки? С малките далеч по-лесно се отлива точно количество. Малките си ги нося в кутията с инструменти, заедно с другите чаркове за мотокосата и резачката. Ами маслото за вериги на резачки, кое е по-удобното да надигаш 5 литра туба, вместо 1 литър? На мен магазина на Щил ми е близо, отивам и си купувам квото, и колкото ми трябва. Единствения плюс на големите разфасовки е, че излиза по-евтино.
Относно косенето на двор 1,5 декара, с моята мотокоса ми трябват между 3 и 4 литра гориво на косене, в зависимост колко е висока тревата и ще имам ли работа с ножа да махам разни израстъци и подобни. Вярно е, че не ползвам свръх големи количества масло, но да лъжеш, че ползвам масло с изтекъл срок на годност, това е вече низко. Няма шанс 100мл. флакон в мен да се задържи 2 години след отваряне. Отделно и с резачката, както градинска, така и дървен материал се реже всяка година. Просто няма никакъв шанс при мен 100мл да остане над 2 години, както ти разправяш. За да стане така аз трябва 2 и повече години да си запусна двора на произвола на съдбата, и една подпалка да не нарежа. Сам осъзнаваш ли колко абсурдни са нещата, които ми пишеш?
Soviet_Soldier - специалист
ср май 18, 2022 2:43 pmIndianec 2 написа:
Разликата между 100 милилитра и литър на веднъж минералка е 12 лева, почти още една литровка, ама като човек работи хоби все тая е какво ще вземе, за полупрофи и нагоре вече си правиш сметката, макар, че баш профитата вземат 5 литрови туби ако върви работата.
Да, най-важното е човек да умее да си направи сметката. 1 литър масло стигат за 50 литра бензин. Аз както споменах на косене изразходвам 3-4 литра гориво 3-4 пъти годишно. Да ги сложим 4 литра гориво за 4 пъти косене на година, това са 16 литра, да ги умножим по 2 това са 32 литра. За да оползотворя литър в рамките на 2 години това значи, че с резачката трябва да изгоря 18 литра гориво, а аз толкова работа с нея нямам. Даже и цифрата с косата ще излезе по-малко. Хората дето имат много бензинови инструменти, генератори, водни помпи, и кво ли не още може да им се пригоди литър, но на мен не ми е нужен.

Аз по тая причина и го предупреждавам човека, да си сметне колко масло ще му трябва. И на балонът с хелий тия неща му ги обяснявах преди време, а той ми разправяше, как маслото траело 5-10 години, а сега ми наглее тука. :lol:

Изображение
Цветомир Димитров - специалист
Ако използвам масло да речем на Хускварна,а не universal оригиналното за mcculloch в каква пропорция да слагам-25 на литър добре ли е?
floydogi - специалист
На маслото трябва да си пише - 50:1 е 20 мл. на литър.
Soviet_Soldier - специалист
ср май 18, 2022 4:44 pmЦветомир Димитров написа:
Ако използвам масло да речем на Хускварна,а не universal оригиналното за mcculloch в каква пропорция да слагам-25 на литър добре ли е?
20 е достатъчно, но от 25 нищо лошо няма да ѝ стане. Важното е да варира от 50:1 до 33:1, или с други думи да не е повече от 30мл на литър, маслото.
Изображение
Цветомир Димитров - специалист
ср май 18, 2022 4:58 pmSoviet_Soldier написа:
ср май 18, 2022 4:44 pmЦветомир Димитров написа:
Ако използвам масло да речем на Хускварна,а не universal оригиналното за mcculloch в каква пропорция да слагам-25 на литър добре ли е?
20 е достатъчно, но от 25 нищо лошо няма да ѝ стане. Важното е да варира от 50:1 до 33:1, или с други думи да не е повече от 30мл на литър, маслото.
Изображение
чука нещо като е студена първите 2-3 минути,комшията казва че е от малкото масло.Нямам идея откъде е и затова питам.
borchoyor - специалист
Изтрепахте се бря.... Ай и я да питам, на деуто пише 25:1 и му ръгам 40мл масло. Кога евтино, кога ултра от резачката. Дали ще стане проблем????
ср май 18, 2022 6:55 pmborchoyor написа:
Изтрепахте се бря.... Ай и я да питам, на деуто пише 25:1 и му ръгам 40мл масло. Кога евтино, кога ултра от резачката. Дали ще стане проблем????
Ами ти ще кажеш някой ден. Щом пише, докато е гаранционна бих ползвал така, макар у нас гаранцията да е Франция. Не винаги де.
Едно време, някой от тайфата като купеше моторетка от някой дядо, задължително сваляхме гърнета и яко огън.
Сега маслата са друга бира, но някой назад спомена минералка...
Не е добре и да ги мешаш, ама ти си знаеш.
ср май 18, 2022 3:58 pmSoviet_Soldier написа:
Софи, за срока на годност наистина си прав. Изобщо не съм се замислял за това, нито съм търсил инфо- при мен отлежава само бутиково вино.

https://photos.app.goo.gl/aGjNHXZRajD1i51J9
Реколта 2017, 100% къпини, 18% алкохол, без добавен "твърд" такъв.

Имам някакъв спомен за 5 години на автомобилни, но и това ми е много старо- отлежало.
Нямаш нужда от хелий, както разбирам, хаха. Ти, на мен да обясняваш нещо по екпслоатация, обслужване ремонт ДВГ!!! Ае бегай на.....Съни бийч!
Интернет специалист, доказан при това.
То по форумите се такива- като почнеш от гуми, масла, тунинг.....абе мани!
ср май 18, 2022 6:47 pmЦветомир Димитров написа:

чука нещо като е студена първите 2-3 минути,комшията казва че е от малкото масло.Нямам идея откъде е и затова питам.
Не е на добре. Дано не си покаже скоро!
СоФ, Дай диагностика!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср май 18, 2022 8:28 pm, променено общо 1 път.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: