Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Естествено, че ако ще и с конец да е косил, при промяна диаметъра на косене, оборотите ще паднат.
Това не е критерий, особено ако на хуска оборотите вече са паднали, при еднакви редуктори, както и обявената еднаква мощност.
Чепкаме си загладените гънки, в момента.
На китайски мотор не бих намалил предавателното число със зъбаци, дори да го обявяват за супер мощен. Ясно е, че няма ресурс.
На Гаската ще пренаредя зъбаците, щото е профи състезателна машина, която ще карам предимно по асфалта. Там не ми трябват тракторни предавки, за трудни и бавни места в гората.
Интелигентният начин е някой да намери точната информация за редукторите.
Дърварският, както и аз бих приложил, е този, който посочи, понеже не открих инфо.
Има и междинен- да питаме някое профи или да помолим някой да разглоби и да чете.
Сещам се за един Цветомир, който вероятно е надробил силажа.
емовлаха - специалист
Оборотите на хускварна са 9000 при 46см диаметър, ако и при Мак са 9000 но при 42см с разликата от 4см при достигане на 46см ще паднат на 7000 това е без да коси ей така да я развърти без да я вкара в тревата :) а като я вкара в тревата какво ще се случи :) другото нещо при хускварна е видях, че има опция за Т45х която си е масивна глава :) разликата в редукторите ето объркана планка :)
Последна промяна от емовлаха на пет юли 29, 2022 1:57 pm, променено общо 1 път.
Нещо напича сякаш.
Редукцията, редукцията каква е?
Салатата вкисна, докат умуваме.
емовлаха - специалист
пет юли 29, 2022 1:39 pmТрифон П.Трифонов написа:
Нещо напича сякаш.
Редукцията, редукцията каква е?
Салатата вкисна, докат умуваме.
Редукцията е от Молотовка :-D Интересно нещо е диаметъра
Цветомир Димитров - специалист
В 2 магазина съм питал и ми казаха че трябва оригиналната главЪ да се използва не т45
емовлаха - специалист
пет юли 29, 2022 3:13 pmЦветомир Димитров написа:
В 2 магазина съм питал и ми казаха че трябва оригиналната главЪ да се използва не т45
Със 2.7мм корда няма да имаш проблем на 46см, Хускварната е със т35 глава 2.7мм, опционална е т45х. Твоята е универсална Р35 до 3.0мм корда. Дай инфо за оборотите 9000 или 8220 реално погледнато косещата част е предната на тримерната глава от към предпазителя изхвърля, опитай тоя начин на косене доста производителен е без да се налагат промени косенето е и в двете движения и карай с 2.7 мм корда
Цветомир Димитров - специалист
Аз така кося по принцип-на заварка,с 3ка съм усуканата на Хуск,имам и 3ка кръгла opti round,имам още малко и да мина на 2.7 ли
емовлаха - специалист
пет юли 29, 2022 4:15 pmЦветомир Димитров написа:
Аз така кося по принцип-на заварка,с 3ка съм усуканата на Хуск,имам и 3ка кръгла opti round,имам още малко и да мина на 2.7 ли
Щом косиш така и нямаш ядове карай си със 3.0 но ако вече ти е омаляла косата това е друго нещо , ще ти трябва нещо тежко и яко което коси бързо :) Вчера кви циркове правих в балур 10тина квадрата беше някъде и 2м висок поазасъхнал, със кръгла 3.0 опти като замахна и като излезе косата или е скъсана кордата или стърчи по малко от двете страни така с няколко замаха замина кордата :-D та смених с квадратна та го издумках
Е, щом мануално го определихте редуктора, значи са наред нещата.
Тая 555 или е леко по баира, ама няма по ниска от 1ва, или слухът ми вече е увреден от пустите резачки.
На заварка, хахаааа!
kr1100 - майстор
пет юли 29, 2022 4:03 pmемовлаха написа:
... опитай тоя начин на косене доста производителен е без да се налагат промени косенето е и в двете движения и карай с 2.7 мм корда
Тази трева е смешна за косене. Не се увива около главата.

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: