• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 309
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
  naster - майстор
Аз се задъхах само докато го гледах :-D
вт юли 07, 2020 5:10 pmnaster написа:
Аз се задъхах само докато го гледах :-D
Аз не бих могъл да го направя- нямам умението.
Това е показателно, че остават все по малко косачи, за сметка на косачки и коси.
naster - майстор
Един от инструментите, който бих използвал само за реквизит за Вси светии (Хелоуийн понашему).
miroki - майстор
ср юли 08, 2020 12:08 pmnaster написа:
Един от инструментите, който бих използвал само за реквизит за Вси светии (Хелоуийн понашему).
За реквизит имам два.
По време на моето детство беше голям резил, ако не можеш да косиш. Спукваха ни докато се научим. После ние малките :) Пък като дойдеше някой на баба на гости дето бяга от петела.... С голям интерес го гледахме как коси, да се забавляваме.
Само, че е едно да косиш 30 м2 друго е ливада цял ден. А също така колкото е по-ниска тревата, толкова по-трудно се коси ръчно. За състезанието са избрали точно най-силните страни на ръчния косач. И тревата подходяща и дистанцията малка и човека голям и силен. Ако беше една педя остра трева...
Определено бензиновата косачка тежи и създава неудобство заради въртенето и запазване положението си, както и провисването на кантар и повдигането и от люлеенето си. Докато ръчната косата е много лека и не създава такова неудобство, но е въпрос на тренинг. Но пък иска як кръст, техника и издръжливост (не толкова сила).
vlax - майстор
У наше село така се косеше едно време,още не съм бил роден. :-D
:partyman:

Изображение
Chefo77 - майстор
Щом не си бил роден, защо “се косЕШЕ”? :P
vlax - майстор
ср юли 08, 2020 6:46 pmChefo77 написа:
Щом не си бил роден, защо “се косЕШЕ”? :P
Защото у селото не останаха хора.
:partyman:
kuger - майстор
До преди 2 години и аз така махах като гламав у комшийската градина. Обаче след задълбочаване на повредата по гръбнака и сменен шенкел вече ръждясва "махалото".
Сега махам с един китаец, поне не иска сила. Чудя се, вече трета година го размахвам а не е умрял още :? :shock: :butthead: Ама не е късно, де :-D

пп:За да съм сигурен, че ще го уморя, му купих и приставка верижен трион.
Soviet_Soldier - специалист
чет юли 09, 2020 9:58 pmkuger написа:
До преди 2 години и аз така махах като гламав у комшийската градина. Обаче след задълбочаване на повредата по гръбнака и сменен шенкел вече ръждясва "махалото".
Сега махам с един китаец, поне не иска сила. Чудя се, вече трета година го размахвам а не е умрял още :? :shock: :butthead: Ама не е късно, де :-D

пп:За да съм сигурен, че ще го уморя, му купих и приставка верижен трион.
Това е кастрачка за клончета, а не верижен трион. С нея нищо няма да убиете, защото като тя се претовари превърта съединителя. Мотокосата най-успешно се убива с 3т дисковете, които най-често вървят с тях в комплект. Като се пробват с тях да режат дебели дръвчета или удари в твърд предмет и спре рязко шлиците на кардана се слизват, както и зъбните колела на редуктора. Аз лично давам зор на моята мотокоса с 40т диск с твърдосплавни напойки, буквално дръвчета с диаметър ~15-тина см. режа с него без проблем. Тримерът е 43 кубиков, 2 кардана по 8мм с 9 закалени шлици. Ползвам го предимно с кордова глава и 40т диск и не е мръднал. Реално случва се да се претовари, когато дискът се падне от страната, към която дръвчето ще пада и го защипе, но спирането става плавно и започва да боксува съединителя. 3т дискът, който вървеше с тримера никога не съм го ползвал, защото те реално убиват техниката.
Последна промяна от Soviet_Soldier на чет юли 23, 2020 5:45 pm, променено общо 1 път.
kuger - майстор
чет юли 23, 2020 4:19 pmSoviet_Soldier написа:
Това е кастрачка за клончета, а не верижен трион. ...........
Знам, просто така ми дойде да пиша.
За истинско рязане си имам Хускварна + един китаец "Хупсварна" :-D
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 309

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: