• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 30
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пишман_майстор - майстор
При навиването гледай да не се усукват едно за друго двете корди, да се навива леко стегнато и равномерно без пресичане по диагонали. Въртиш макарата/главата . Топенето във вода помага.
Някой пробвал ли е да пръсне няколко пъти с течен силикон, по време на навиването на кордата? Без мокрене с вода разбира се. Това ми сподели познат отскоро, не съм пробвал още.
П.п. има и едни тефлонови спрейчета , мисля и от тях ще има добър ефект
borchoyor - специалист
Днес си взех главата на олео Мак load&go, песен за душата и сърцето, бързо лесно вкусно, евала на тоя дек я е измислил...
Myth - напреднал
съб юли 20, 2019 3:57 pmborchoyor написа:
Днес си взех главата на олео Мак load&go, песен за душата и сърцето, бързо лесно вкусно, евала на тоя дек я е измислил...
Днес взех една на Деу за 15лв. С лесно слагане на кордата, доста по-качествена изглежда от стандартната (която м/у другото също се продава за 9лв)
На тази новата кордата се зарежда без да се отвяря главата по принцип, мисля, че гледах на Олео Мак такава...
Не, че съм имал проблем със стандартната де :)

https://www.praktiker.bg/bg/Aksesoari-z ... 2/p/117154
borchoyor - специалист
съб юли 20, 2019 5:31 pmMyth написа:
съб юли 20, 2019 3:57 pmborchoyor написа:
Днес взех една на Деу за 15лв. С лесно слагане на кордата, доста по-качествена изглежда от стандартната (която м/у другото също се продава за 9лв)
На тази новата кордата се зарежда без да се отвяря главата по принцип, мисля, че гледах на Олео Мак такава...
Не, че съм имал проблем със стандартната де :)

https://www.praktiker.bg/bg/Aksesoari-z ... 2/p/117154
Точно тая на олео мак взех, песен е, ПЕСЕН, ,нема сваляне, разглобяване, мъки, майки и те така...
yanko78 - специалист
пет юли 19, 2019 9:24 pmMyth написа:
пет юли 19, 2019 1:42 amyanko78 написа:
Абе ша ви дойде акъла в главата, ама по трудния начин. Хубаво е, че си вярвате, че е мноооо убава косата.

Мноу мразим тролски мнения.... да всички знаем кои са хубавите коси.
Както са казали англичаните “не съм толкова богат, чеда купувам евтини неща”. Аз коса си имам и 100 пъти съм обяснявал заразликите между “хубава полу/китайска и маркова”
Незнам защо ти слизам на нивото, но се цепиш, като.... да не определям. Ще си си накупил качествена техника, която я ползваш, има няма 1-2 пъти в годината, а 8 месеца в годината, Ще позваш косата, поне един, два пъти месечно, реши да спестиш от нея.... Всички имаме разходи и на Бил Гейтс сигурно не му стигат за нещо. Въпроса не е само, че се цепят гъзове. Ако хванеш един сърп, със сигурност ще му сцепиш гъзъ, ама...... нататък сам можеш да си отговориш се надявам.
Kokar - специалист
Имам Щил и Олео-Мак моторни коси. Кося няколко дка, както следва.
Пробвал съм, какви ли не корди ....
Скоро питах един от общинските косачи (не може да им се отрече опита) каква корда използват.
Еднозначно - Щил петоъгълна 3 мм. Купих, косих и съм доволен ...
Myth - напреднал
съб юли 20, 2019 10:23 pmyanko78 написа:
пет юли 19, 2019 9:24 pmMyth написа:
пет юли 19, 2019 1:42 amyanko78 написа:
Абе ша ви дойде акъла в главата, ама по трудния начин. Хубаво е, че си вярвате, че е мноооо убава косата.

Мноу мразим тролски мнения.... да всички знаем кои са хубавите коси.

Незнам защо ти слизам на нивото, но се цепиш, като.... да не определям. Ще си си накупил качествена техника, която я ползваш, има няма 1-2 пъти в годината, а 8 месеца в годината, Ще позваш косата, поне един, два пъти месечно, реши да спестиш от нея.... Всички имаме разходи и на Бил Гейтс сигурно не му стигат за нещо. Въпроса не е само, че се цепят гъзове. Ако хванеш един сърп, със сигурност ще му сцепиш гъзъ, ама...... нататък сам можеш да си отговориш се надявам.
Виж ся, тия неща не се решават, не съм решил да спестя от коса, ако съм имал да съм ги дал.... толкова съм имал толкова съм дал, точка по въпроса, още повече пъ мразим, някой да почне да прави сметка на чуждите пари.... Като съм купувал другите инструменти имал съм дал съм, сега нямам не давам, покупката не търпи отлагане... ама що ли се обяснявам...

А от косата съм доволен, работи повече от прилично, няма вибрации и след час работа не се усеща някаква умора, не знам какво повече бих могъл да искам. Айде жив и здрав и да приключим с разговора с теб в тая тема.
Myth - напреднал
нед юли 21, 2019 1:07 amKokar написа:
Имам Щил и Олео-Мак моторни коси. Кося няколко дка, както следва.
Пробвал съм, какви ли не корди ....
Скоро питах един от общинските косачи (не може да им се отрече опита) каква корда използват.
Еднозначно - Щил петоъгълна 3 мм. Купих, косих и съм доволен ...

Трябва да се пробва значи :) иначе аз досега съм пробвал само крългата, която си беше в главата и квадратна, райдерска и кръглата косеше, но квадратната определено е по-добре.
kr1100 - майстор
Myth - вибрации се получават от неправилно навита корда.
Myth - напреднал
нед юли 21, 2019 9:06 pmkr1100 написа:
Myth - вибрации се получават от неправилно навита корда.
Да или от неправилно сложен диск, но не говоря за това, при някои евтини коси, хората се оплакват, че след час, два работа не си усещат ръцете, то тая уж се води, че е с антижибрационна система... ама... то ебати антивибрационните системи на тия коси смешна работа...
Аз с Деуто нямам проблем и след по продължителна работа...
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 30

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: