• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Stern99 - специалист
Здравейте,
Искам да имам оранжерия в двора.
Около 20 м2. В началото се бях навил да купя от тези за около 400лв, но като прочетох доста негативни отзиви за качеството им, реших, че е по добре да си я направя.
Отгоре с поликарбонат, отстрани с найлон.
Ще бъда благодарен, ако споделите някоя схема с размери, както и характеристики на отделните елементи от които се изгражда.
Снимките са добре дошли.
Благодаря.
kr1100 - майстор
Найлона за 5г е аут. Помисли си пак.
@ В началото се бях навил да купя от тези за около 400лв, АМа тая има 100 вида - нещо линк.
Имам съсед 2017 заедно с мен направи найлоноива. След 3г найлона започна да се цепи. Това лято найлона по вертикалата е на парцали. Сега купил уж израелси найлон по-дебел - забр. да го питам за цена.Ще го питам и пиша.
Не ти знам към коя конструкция си се насочил , ама ако на 3-4 г ще се катериш и да разпъваш найлон - не мерси.
Stern99 - специалист
Колега,
Може би ви е убягнало. Оранжерията отгоре ще е с поликарбонат. Страниците - Горната 1/2 пак ще е с поликрбонат, само долната 1/2 ще е с найлон.
Но същността на темата не е да спорим за покритието, а за схема на конструкцията и нейното изпълнение.
шоп - майстор
За мен най-добрата оранжерия е тип Митлайдер
Johny - майстор
Имам беседка с поликарбонат. Беше с 6 мм дебел, но се супи на втората година, така че най добре 10 мм. Продават се и големи пластмасови шайби за закрепване. Успех!
miroki - майстор
Схемата е на всеки метър ребро да лежи. И да е огънат (извит) за да има здравина. При спазване на това 4мм е достатъчен за оранжерия. Идеята е да не се прибира зимата, трябва да носи на вятър и сняг. Найлона няма да издържи. Ползват се 6 м. Дължина, която прави ширината 3 м. (6 е периметърът на полу дъгата.) От там на татък удължавай, колкото ти се харесва.
silent - майстор
Моята е 4,40 х 6 х 3,20 отидоха 6 листа поликарбонат....и остана ...седем дъги през метър ...в крайните на едната имам 2 врати и прозорец на другата голям прозорец ....дъгите са свързани в основата....на върха и още по два пъти в двата края с надлъжни профили....всичко е на заварка....профила е 25х15х1,4....конструкцията е здрава за последната година и половина и една зима не съм забелязал недостатъци...
kr1100 - майстор
в/у всяко ребро / дъга//през 1м / поликарбона е стегнат със шина 6м х 30 мм широчина. Първия лист е от юг , следващия го застъпва отгоре около 5 см и така в посока север. Шината яко притиска поликарбона - няма мърдане и при бурен вятър.
Stern99 - специалист
Коле ги,
Благодаря ви за отговорите, но може ли да драснете една скица или снимка от вътрешността.
miroki - майстор
Моите са по размерите на железата с които разполагах. А на телефона нищо не мога да ти драсна. Парник нали си виждал. Правиш няколко дъги (колкото ти трябва) свързваш ги по дължина 1 на билото и на двете страни по една дължина. Слагаш два метални кола за каса и хващаш вратата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: