Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stoil2 - специалист
Насадил съм няколко туи една до друга и едната пожълтя, и другата донякъде. Дали мога да ги спася, защо така пожълтяват?
Прикачен файл:
1000018437.jpg
ESPACE - майстор
Aз не виждам пожълтяване, те съхнат, умират.
radius - майстор
Примерно ядат ги ларвите на черната златка.
kr1100 - майстор
нед мар 17, 2024 8:05 amstoil2 написа:
Насадил съм няколко туи една до друга и едната пожълтя, и другата донякъде. Дали мога да ги спася, защо така пожълтяват?
1000018437.jpg
Вади ги и ги изгори и напръскай останалите с инсектицид
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 17, 2024 8:05 amstoil2 написа:
Насадил съм няколко туи една до друга и едната пожълтя, и другата донякъде. Дали мога да ги спася, защо така пожълтяват?
1000018437.jpg
А назад на ската жълтото какво е?
nelina_london - специалист
Онова кафеникавото отзад май е от пикселите на снимката .
Няма спасение за засегнатите туи .Затова често казвам да се избягва Смарагда ,ама хората си го харесват и вярват ,че ще успеят да го отгледат .Бях гледала клипче как ги поддържат в един разсадник .На всеки две седмици яко пръскане с моторна пръскачка с коктейл фунгицид + инсектицид +тор .
И аз това загледах от първо поглеждане.
Пръст.

пп. Хм, сякаш е само от пикселите, наистина.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да, щото нямам навика да кликам за уголемяване. Пикселизирана пръст
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 17, 2024 11:58 amnelina_london написа:
Онова кафеникавото отзад май е от пикселите на снимката .
Няма спасение за засегнатите туи .Затова често казвам да се избягва Смарагда ,ама хората си го харесват и вярват ,че ще успеят да го отгледат .Бях гледала клипче как ги поддържат в един разсадник .На всеки две седмици яко пръскане с моторна пръскачка с коктейл фунгицид + инсектицид +тор .
Градът е пълен с гадни умрели туи. Повечето общински, съответно стоят с години. Намразих туите направо. Има и стари, огромни, други модели, нищо им няма. Предполагам разсадници нарочно продават тези. Оборот да има
nelina_london - специалист
Еми ,защото са с ясно изразена колоновидна форма,гъсти ,хубаво зелени ,не искат оформяне с резачка ,ама кекави до немай къде .
Не мога да кажа от личен опит другият подобен фид -Фастагиата,Колумна , и още както решат да я наименоват , колко по-издържлива е .
Другите иглолистни за жив плет ,вече нямат такава конична форма - Източна туя ,Лейланди и искат кастрене . И от хвойна Спартан съм доволна ,супер издържливо растение , но снегът я поразчепатва и тя иска дооформяне на клоните . Един вид , устойчиви растения са останалите туи ,ама търговския вид различен.

Тема "Пожълтяващи туи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: