Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Mega - специалист
stonesour написа:
не понасям влечуги и не правя разлика м/у тези които хапят хора и тези които хапят мишки.
всичко, което сваря, под ножа - наред.

Това е в човешката природа явно, да искаме да убием всичко от което ни е страх. Мен пък не ми пречат, дори се възхищавам на смока колко е готин и бърз, пък и изкарал всички мишки дето ми топуркаха по покрива.
Тани - модератор
А дали ядат и къртици? :?
torbalan - Дървен философ
професионал написа:
:shock: У бръжньето как ги различаваш?(смоците от змиите) :axe:
ако се случи да видиш пепелянка - ще разбереш :)

то друга отровна у нас надали ще видиш...
marian1 - майстор
Я направи снимки щом толкова често ги виждаш - да видя как изглежда 2 метра смок, забравил си и да споменеш къде е това място - да зная да не стъпвам там .... :lol:
svetliopi44 - Чирак...
Аз съм чувал , че където имало смок друга змия не пристъпва... ма явно са само приказки.
Mega - специалист
... Ами не съм разбирач по змиите, но по нет-а чета, че зимата можело да спят в една дупка различни видове змии? Не знам дали е така. За снимките ще снимам. Другия път ще нося фотоапарата на кръста за да съм в готовност. ;)
Окака Чука - специалист
torbalan написа:
[ако се случи да видиш пепелянка - ще разбереш :)

то друга отровна у нас надали ще видиш...

Има, има-викат и уйсойница :cool:
housedoktor - майстор
Репелента се нанася на ивица от 50 см по периметъра на мястото.Така пречи змията да проникне вътре (респ. да излезе).Чувал съм и разни методи от рода на негасена вар или въже от конски косъм да изпълняват същата функция .Според мен ще действа и миризмата на изгорена трева (на генетично ниво за змиите е сигнал за опасност.).Лично аз змия убивам само в двора си (бях писал някъде за змията в абрихта ),на пътя дори спирам да преминат и им се кефя. Не подценявайте ухапването от смок обаче -съвсем не е безобидно заради бактериите в устата му и може да доведе до тежки инфекции.Относно другите отровни змии-опасни са ,но рядко смъртоносни за здрав възрастен човек .Аз съм хапан от усойница по ръката и го прекарах леко ,дори без лекарска намеса .
svetoslavoff - специалист
Още ми е чоглаво, че преди няколко години убих един смок на вилата, ама жената много се беше уплашила от него. А лятно време късно вечер виждам по някой таралеж да щъпука и сигурно затова скоро не съм виждал влечуги.
А за предпазване и аз съм чувал да се насипва негасена вар.
Caxo - специалист
Аз съм чувал, че където има една змия друга нямало... дрън дрън. В двора ми има 3-4(минимум)... Отначало се бях уплашил, че двете са пепелянки, но нямаха рогче. Та като се зачетох в нета разбрах, че е медянка. Пак имат окраска отгоре, но е малко по-различна. От скоро са се навъдили и жаби, от тея големите, кафевите. Отвратителни са ! особено вечер като са пуснати лампите по двора събирам жабите от целия баир... Изхвърлям ги с лопатата ама те май пак се връщат. То хубаво ще я тупна с лопатата ама като не ги знам крастави ли са , отровни ли са, кви са.... Някой да има решение на проблема ? Таралежите дали ще ги ядат, щот ама хич не ти повдигат апетита :-D Ако взема таралежи какво трябва да им осигуря за да се чувстват добре и да не избягат ?


Два метра дувар може и да свърши работа ама 2 дка двор и още 4-5 нива, която мисля да опитомя, че сега е джунгла, не се ограждат от днес за утре :-D

Тема "Репелент за змии - размисли ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: