Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Mega - специалист
Днес гледам в агроаптеката репелент за змии. Реших да го пробвам, взех един и се зачетох ...

100 грама от продкукта е 6,50 лв. стигал за 10 квадратни метра. Чудя се сега ако имаш двор от декар или два какво правим. Пълно безумие е това. Ако някой реши да се излъже да сметне колко трябва да купи за да покрие един стандартен двор.

http://agropal-bg.com/products/vsi4ki-p ... -zmii.html
ZMeyGorianin - майстор
Аз пък си имам два смока в селската къща и не смятам да ги гоня-от зимата не съм видял и следа от мишки и плъхове! Щом дори жената свикна с тях... Смятах да махна едната, че да не се размножат безконтролно, но като я хванах за опашката се шмугна и заклещи между тухлите и не можах да я изкарам. Дори по едно време докато дърпах от друга цепнатина се показа една глава и не можах да разбера дали същата проверява кой я дърпа или другата.
Mega - специалист
На мен змиите не ми пречат има 2-3 смока, доста едри и си живеят накъде там. Всеки ден след 16 часа минава единия из двора. Проблема е, че има и отровни змии, и ме е страх за децата, че не може да ги вържеш на място. А за тях думата внимавай и не пипай навсякъде е непозната. ;)
stonesour - специалист
от баба ми съм чувал за тютюна, че ги гони. не съм пробвал. с декар и половина двор, не виждам смисъл да се занимавам с глупости, още повече, че съм на 150 м от реката. смоци, водни, гущери, колкото искаш.
мен, ако питаш, има ли си ги наоколо, отърване няма, косата или лопата под ръка и това е.
Mega - специалист
Еее не, аз не ги убивам, дори отровните. Те са доста пасивни. Винаги съм с бутуши и малко повече внимание. Те избягват хората. Само смоците са по-смели, но пък са готини. ;)
професионал - специалист
:shock: У бръжньето как ги различаваш?(смоците от змиите) :axe:
stonesour - специалист
не понасям влечуги и не правя разлика м/у тези които хапят хора и тези които хапят мишки.
всичко, което сваря, под ножа - наред.
iivanov - майстор
Слагал съм си на врата американски царевичен смок.Горкия,беше по-стреснат и от мен.Mega,какви са отровните змии?Ако косиш редовно,дали няма да избягат?
Стефко - специалист
Намерете си семейство таралежи.
Mega - специалист
Ами на вилата има Смокове, Слепоци, Пепелянки (доста) и Усойници (по-рядко). Смоковете ги виждам почти на всяко ходене, защото явно нямат страх от хората. Един дори ми мина под краката без изобщо да му дреме. Доста са големи около два метра са. Също са и много бързи. Има само един по-дебел, но може и да е хапнал скоро. Отровните ги виждам рядко, защото те се крият и като цяло са по-потайни. От този сезон кося редовно. Онзи ден намерих една малка пепелянка хербаризирана. Беше на две части, явно ножа на косачката я е праснал като съм косил. Дори не съм я видял. Както казах, мен не ме притесняват. Кофти е като водя децата, че се ровят къде ли не и пипат всичко наред. Проблема е, че местата до мен за изоставени и тревата там е до гърдите. Отделно съм зелепен до гора и километри навсякъде е само гора.

Тема "Репелент за змии - размисли ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: