Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Kasap - специалист
nikolovvd написа:
В Събота 23.05.2015г. около 21:30 щях да прегазя с колата ето този хубавец.
Прикачен файл:
T1.jpg
Спрях и го взех от пътя, а на следващата сутрин го пуснахме с дъщерята в парка.
Дано да намери прехрана. Все пак Дунав е наблизо и влечуги колкото щеш.
Не правете подобни неща, моля! Не си го спасил, и мястото му не е в парка.
Може за сметка на това да си оставил малки таралежчета без майка.
crez написа:
Голяма грешка си направил. Таралежите мисля че са вечни семейни същества, ако разделиш двойката, това е пагубно за другият.
Всъщност ежковците не са много социални - сибират се само за да се чифтосат. Така или иначе не бива а се закачат диви животинчета, ако пък попаднете на ранено или безпомощно, потърсете специализиран център, ако наистина искате да му помогнете.
Mega написа:
Еее не, аз не ги убивам, дори отровните. Те са доста пасивни. Винаги съм с бутуши и малко повече внимание. Те избягват хората. Само смоците са по-смели, но пък са готини. ;)
Това е най-разумното което може да се направи, защото все пак змиите са изключиелно полезни създания които изяждат мишоците и плъхоците, а пък и има уникален репелент който ги отпъжда надалеч: https://vrediteli.bg/magazin/preparati- ... chugi-ceni, също така съм чувал, че сярата ги отблъсквала доста добре, а и някои ултразвукови устроийства.
dpp - специалист
Колеги, искам да ви кажа нещо положително за уредчето, което посочих на миналата страница,http://dazer.biz/product/51/motor-molechaser.html . Второ лято го ползвам змии не съм виждал в двора , освен една пепелянка на 50м на пътя извън двора. Това лято купих още един и го набих на 20 м от другото устройство по- надолу в двора на вилата.
Според мен върши работа. С едни батерии изкарва около 2-3месеца. Т.е. ако са обикновени , каквито аз слагам , ви трябват 2 комплекта по 4 броя за едно лято от май до октомври.
Казвам октомври, защото вчера търсейки гъби, отрепах една пепелянка на припек на една поляна!
Жена ми върви и търси гъби и добре че я видя, вика ЗМИЯЯЯ, аз се смея, ква змия края на октомври викам! Тя с очила и помислих, че нещо е объркала..А то не само змия ами и хубава 50см -ва пепелянка! Изяде един голям камък по главата де, ама трябва да се внимава!

Тема "Репелент за змии - размисли ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: