• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Ами аз над ПВЦ-то стегнах здраво с найлоново въже. Да развържа ли поне него сега?
chapara - майстор
пон апр 15, 2019 7:27 pmDjack написа:
Явно няма много голям интерес

Кой казва че няма интерес, аз наблюдавам, а и направих същото като на дива слива сложих 8 бр. калеми от череша. За сега върви добре, но мястото е високопланинско и само снимам. Като се стабилизират, т.е. да преминат опасностите от слани ще кача и аз снимки :wink: :roll: :wink:
chapara - майстор
пет апр 19, 2019 7:13 pmchapara написа:



Кой казва че няма интерес, аз наблюдавам, а и направих същото като на дива слива сложих 8 бр. калеми от череша. За сега върви добре, но мястото е високопланинско и само снимам. Като се стабилизират, т.е. да преминат опасностите от слани ще кача и аз снимки :wink: :roll: :wink:
Е, мина слана и всичкия мерак отиде по дяволите, а така добре тръгнаха 8-[
vlax - майстор
ср май 22, 2019 3:29 pmchapara написа:
Е, мина слана и всичкия мерак отиде по дяволите, а така добре тръгнаха 8-[
Не се кахъри,същото и при мен при асмите,ще изчакам още и ако остане нещо ще пусна снимки. Догодина пак.
:partyman:
nautilus33 - майстор
Един въпрос- няколко човека вече ми казват, че знаят, че ашлайдисването се прави сега, лятото. През юли/август. Доколко е вярно това, и ако е така, какви калеми се ползват? При мен от прихванати два калема началото на март, сега единият изсъхна.
Гост - специалист
Лятото е на пъпка, с калеми- рано напролет.
Hoвoceлckи - майстор
"На спяща пъпка". Популярно е "на листо", "под кора". Дават го за много успеваем метод, тъй като се прави с най-малко нараняване. На мен лично не ми се получава. От многото опити имам само едит успешен. Не пречи да пробваш. В нета има достатъчно инфо.
vlax - майстор
ср май 22, 2019 3:39 pmvlax написа:
ср май 22, 2019 3:29 pmchapara написа:
Е, мина слана и всичкия мерак отиде по дяволите, а така добре тръгнаха 8-[
Не се кахъри,същото и при мен при асмите,ще изчакам още и ако остане нещо ще пусна снимки. Догодина пак.
:partyman:
Всички се прихванаха и тръгнаха.....но всички изсъхнаха.Тотал 0.Догодина пак. :-D
:partyman:
nautilus33 - майстор
пет авг 02, 2019 6:59 amHoвoceлckи написа:
"На спяща пъпка". Популярно е "на листо", "под кора". Дават го за много успеваем метод, тъй като се прави с най-малко нараняване. На мен лично не ми се получава. От многото опити имам само едит успешен. Не пречи да пробваш. В нета има достатъчно инфо.
Благодаря, но в нета не намирам нищо. Т.е. споменават го в различни статии, но никъде не се описва същинският метод по присаждане. Казват само срокове, какви инструменти и прочие, но не и това, което ми трябва. МОже ли да обясниш малко? От разни картинки видях, че листото се реже заедно с част от кората около дръжката му и така се присажда, но така ли е, и как се прави точно?
Hoвoceлckи - майстор
Ето тук цъкни е описано. Казват "будна пъпка", но обясняват точно това, което те интересува. "Будна" имат предвид през пролетта. Преди да се е развила. После в пазвата на всяко листо има такава пъпка. Тя е спяща. Като техника присаждането е еднакво. Някои присаждат направо с листото, други отрязват половината петура, трети - премахват листото съвсем - да не изпарявало ... (като в случая - вижда се съвсем малка част останала от дръжката му). По принцип изсъхването и падането на листото до две седмици след присаждането е сигнал, че е успешно. И обратното - ако листото не падне (след докосване) до две седмици, значи присаждането е неуспешно. Т.е. - давай пак ... 😊

Малко снимков материал ("вариант 2")
Последна промяна от Hoвoceлckи на пет авг 02, 2019 8:46 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: