• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
shotik - майстор
Не беше много добър, към 50 %, чакам да видя сега дали ще потръгнат.
Djack - специалист
При мен в началото беше 100% успеха! После ни натиснаха едни корави слани и две от пръчките "изгоряха", на едната аз и разчоплих восъка да видя как е спойката (повече няма да правя така), и в последствие и тя засъхна, но последната работеше до последно! Определено е надежден метод според мен!
докера - специалист
За запазване пролетно време от слани и повратни студове , а лятото от силното слънце , покривайте мястото около присада с вестник :wink: . Не с найлон , защото при затопляне може да се попари , ако няма проветрение ... Прави се нещо като торбичка или фуния , прикрепена с тиксо или нещо подобно , така че да покрие мястото на присаждане и самия присад ...При отпадане на необходимостта ( трайно затопляне или разхлаждане ) , се маха .
За присаждането на пъпка през лятото е особено важно да се полива дръвчето , което е ашладисвано , защото липсата на достатъчно влага е най-честата причина за отхвърляне на присада :wink:
vlax - майстор
ср фев 26, 2020 3:13 pmдокера написа:
За присаждането на пъпка през лятото е особено важно да се полива дръвчето , което е ашладисвано , защото липсата на достатъчно влага е най-честата причина за отхвърляне на присада :wink:
Това важи ли за присадените асми?
Че като прочетох и се замислих за асмите,които присадих миналата година.Тръгнаха добре,прихванаха се и после след време изсъхнаха присадките.Но не се сетих да ги поливам.Тази година мисля отново да присаждам асми и както казваш ще трябва да ги поливам.
Става въпрос за пъпка,а не за пръчки.Пръчките искат постоянно поливане.
:partyman:
докера - специалист
При засушаване или ако около корените на асмите има някаква непропусклива настилка ( плочки , бетон и т.н.) , тогава е добре да се поливат по малко ...
wpw - специалист
Да покажа тази година какво стана. За протокола: присаждано е само върху жълта джанка. Калемите от сливата са сорт Рут Гещетер и са събирани февруари и съхранявани в найлонова торбичка в хладилник, а от черешата са отрязани в деня на присаждането, като пъпките вече бяха наедрели. Присаждано е по метода "кози крак" и "под кора". Вижда се, че някъде от 4 калема е тръгнал един, а някъде повече, но след като сваля лентата ще кажа кой метод има по-висока успеваемост. Успех на всички в експериментите.

Прикачен файл

IMG_20200429_074217.jpg Тук е само един калем, но се е прихванал.

Прикачен файл

IMG_20200429_074158.jpg
IMG_20200429_074158.jpg (92.17 KиБ) Видяна 2402 пъти

Прикачен файл

IMG_20200429_074130.jpg

Прикачен файл

IMG_20200429_074058.jpg Тука калема на сливата е с плодна и листна пъпка и засега само плодната е цъфнала! Другите два калема са от черешата на съседа.
vlax - майстор
Това направих,ранна череша върху вишна.Ще изчакам още малко да обява 0 %
Изображение
wpw - специалист
Мисля, че виждам зелено на калема от която страна е снимано, така че не бързай. И само да попитам, не мажеш ли с нещо калема отгоре, да не се изпаряват соковете и да изсъва бързо? Аз откоре калемите задължително ги "мацвам" с овощарска замазка. Ако още имаш калеми в хладилника все още можеш да направиш нов опит. Успех.
Последна промяна от wpw на чет апр 30, 2020 2:30 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Не ми казаха,че се мажат калемите отгоре,пък и не се сетих.Имах доста калеми ,но ги изхвърлих.Това е снимка от присаждането.Мога да направя нова довечера.
:partyman:
hidrazin - майстор
Събрахте ли калеми?
Който мисли да присажда и не е събрал декември-януари то до края на месеца си мисля че е крайно време да събере.
Годината е поредната още по-кофти - топла и няма много време.
Дават малко застудяване и това ще е най-подходящото време и може би последен шанс за да се сдобиете с калеми.
Присаждането е лесно но има основен, класически проблем.
Като дойде време за присаждане се оказва ... че никой не е събрал и съхранил калеми. :-D
На следващата година филма се повтаря...
Успех със събирането и съхраението!
:partyman:
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: