• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Andri01 - майстор
Предполагам се вкоренени. Садиш ги направо.
angelfilev - специалист
ср мар 03, 2021 9:59 ammoxa написа:

Като казах че съм бос, наистина съм бос по темата- Даже джапанки нямам. Поръчах от един разсадник лозички. Не знам дали са сертифицирани. Те произвеждат и калеми, но само за техни нужди и не ми продадоха. Чел съм, че по бързо се развива лозата, ако е с калем на хубава подложка. Но не съм наясно лозичките стават ли за калем.

В какъв смисъл няма смисъл? :tonqe:
Щом казваш, че си "бос" мисля, че не е логично да тръгваш по по-несигурен път. Едва ли някой купува вкоренени лозички за да ги ползва за калеми.
Добре е да посадиш 2-3 на временно, хубаво място за да можеш в бъдеще да си избираш калеми. С останалите купени прави опити, няма да е лошо.
kuger - майстор
Стратифицирана лозичка е тая, която на подложка /корен/ е присадена благородна такава. Става за директно засаждане.
teon - специалист
moxa написа:
Въпросът ми е - мога ли да ползвам лозичките за калеми? Подложката е много добра.
...по принцип- НЕ...подложката колкото и да е добра- от нея калем няма как да вземеш, защото може и да е 'дивачка'...калема трябва да се вземе от присадката-това което е присадено на подложката...и понеже обикновено в разсадниците продават едногодишни лозички, няма как присадката да даде чак такъв голям леторас, който да e подходящ за вземане на калеми...затова колегите посъветваха да сееш готови облагородени лозички от въпросните сортове, и вече след втората/третата година когато пуснат подходящи 'пръчки' - да си събереш и калеми от тях...
barakuda - специалист
А може ли смокиня на нещо друго?
ср апр 07, 2021 11:26 pmbarakuda написа:
А може ли смокиня на нещо друго?
На черница?
kr1100 - майстор
ср апр 07, 2021 11:26 pmbarakuda написа:
А може ли смокиня на нещо друго?
От какъв зор ? Тя смокинята е като троскота вадиш издънка с корени и засаждаш и поливаш.
Пуска корени надълбоко - намирал съм на над 4,5м дълбочина. Не напразно я има в оазисите в Африка - корените надълбоко дълбоко .
mgbagera - специалист
Здравейте, вчера за първи път се пробвах да ашладисам и съм присадил към 15-20 калема, пък ще видим дали ще има успешни :)
Та днес за беля взе та заваля сняг :( Имат ли някакъв шанс да оцелеят калемите или са обречени?
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: