• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
чет юни 14, 2018 8:02 amHoвoceлckи написа:
Освен на калем (пролет и есен), може да се присажда и на пъпка. На спяща - цялото лято. Потърси информация в специализираните форуми.
Га присадиш 20 санта кютюк на пъпка ела и и ни излъжи.
Кви специализирани форуми, кви пенсии с пръсти кебапчеета, кви 5 кинта???
Ти лично колко дръвчета си облагородил?
Я дай да видим поне едно... :lol:
:partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Мм, да - точно щото очаквах, че ще изревеш както обикновено поради засегнато его, просто препоръчах да си потърси информация от селскостопанските сайтове. И писал съм, и снимки съм качвал. Присадил съм доста повече от теб. Но "твойто магаре си е най-мъжко". За това и избягвам да пиша тук от известно време. Останахте едни устати ляляджии само. А беше много хубав форум.
hidrazin - майстор
Тъй де, съгласен съм.
Останахме само едни ляляджии.
И малко задници. Дето избягват но пишат от време на време...
Я лекар с нож и приятни таласъмища....
:partyman:
vlax - майстор
Да попитам патилите.
Взех преди месец и половина калеми от асми,увих среза в мокра салфетка и поставих калемите в плик и в хладилника.Ще се ашладисват 4 асми,но както са качени горе с ножица за ашладисване с форма омега.Соковете още не са тръгнали,но до няколко дни ще тръгнат.
Въпрос-трябва ли да ги ашладисам сега преди тръгването на соковете или чакам да се изплачат и тогава?
ПП В тези 17 страници прочетох ,че някои от вас са се пробвали на разлини дървета и асми,има и снимки.Как са сега,развиват ли се,берете ли? :partyman:
hidrazin - майстор
ср мар 06, 2019 11:16 pmvlax написа:
...Въпрос-трябва ли да ги ашладисам сега преди тръгването на соковете или чакам да се изплачат и тогава?...
Ще ашладисваш съвсем млади асами? Ми да, щом с ножица омега...
Време е. И аз ще ашладисвам тези дни че времето напредна - прекалено топло за сезона.
Аз брах от асмите още на първата година - няколко месеца след присаждането, но ашладисвах стари и дебели асми.
Просто оставих по 1-2 грозда че ме достраша. Бяха пуснали по много и отрязах чепките.
Важното е да се пробва без страх...
:partyman:
Andri01 - майстор
Като тръгнат соковете, за да не изсъхнат .
Djack - специалист
Аз тази година пробвах номера за ашладисване с винтоверта! За сега изглеждат добре, ако се получат нещата ще споделя тутакси!

Изображение Изображение Изображение
wpw - специалист
ср мар 06, 2019 11:16 pmvlax написа:
Да попитам патилите.
Взех преди месец и половина калеми от асми,увих среза в мокра салфетка и поставих калемите в плик и в хладилника.Ще се ашладисват 4 асми,но както са качени горе с ножица за ашладисване с форма омега.Соковете още не са тръгнали,но до няколко дни ще тръгнат.
Въпрос-трябва ли да ги ашладисам сега преди тръгването на соковете или чакам да се изплачат и тогава?
ПП В тези 17 страници прочетох ,че някои от вас са се пробвали на разлини дървета и асми,има и снимки.Как са сега,развиват ли се,берете ли? :partyman:
Здравей колега.
След доста неуспешни опити за ашладисване на лози, преди две години имах успех. Постигнах го така - отрязване на лозата, която ще се ашладисва на 26 март 2017г., изчакване да се изплаче лозата до 07.04.2017, ашладисване на разцеп. От 3 лози - две се хванаха. Това за изчакването да се изплаче ми го каза един възрастен дядо. До тогава не чаках и не се получаваше. Това е моя опит с лози. Тази пролет ще правя нови опити. Написах точните дати умишлено, ако искаш да провериш температурите как са се движили тогава. Успех.
hidrazin - майстор
чет мар 14, 2019 12:16 pmwpw написа:
... изчакване да се изплаче лозата ...
Точно така, трябва да се изплаче и да засъхне отгоре. Десетина дена до две седмици са достатъчни.
Описал съм го как стана при мен малко по-назад - ТУК.
Един ми обясняваше че силното сокоотделяне "давело" калемите. :?
Всички присадки са в добро състояние и вече две години бера доволно от тях.
Само първата година, веднага след присаждането ме достраша и оставих само по един малък грозд.
Успех на всички майката му е да се опитва.
:partyman:
Djack - специалист
Явно няма много голям интерес, ама обещах да публикувам резултатите и ще го сторя!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

С две думи,... 100 % успеваемост, както се вижда от снимките! Препоръчвам метода. :partyman:
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: