• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
teon - специалист
...май вече е късно за калеми...тая снимка днес от Бургас...
Прикачен файл:
Picture 392.jpg
Picture 392.jpg (60.11 KиБ) Видяна 1709 пъти
Djack - специалист
Лошо, времето пак излъга дръвчетата! Това всичко ще опада следващите 7-8 дена! :?
hidrazin - майстор
Някъде късно, другаде не.
:partyman:
  chapara - майстор
пет фев 12, 2021 10:24 pmhidrazin написа:
Някъде късно, другаде не.
:partyman:
Аааа, именно, при мен не е късно, но аз реших нещата генерАално. Изрязах всички дивачки защото питомно засаденото вече дава продукция :-D Оказа се че като мислиш навреме мислиш по мащабно :wink:
miroki - майстор
Аз тръгвам в обратна посока. Ще режа питомното и ще садя диви праскови и т.н. От другото пълна нула няколко години. Язък им за новите сортове. Времето (метеорологично) не е в тяхна полза.
vlax - майстор
пет фев 12, 2021 11:34 pmchapara написа:

Аааа, именно, при мен не е късно, но аз реших нещата генерАално. Изрязах всички дивачки ...
Що ги изряза,кой ще помага сега за опрашването.
:partyman:
chapara - майстор
съб фев 13, 2021 3:12 pmvlax написа:
пет фев 12, 2021 11:34 pmchapara написа:

Аааа, именно, при мен не е късно, но аз реших нещата генерАално. Изрязах всички дивачки ...
Що ги изряза,кой ще помага сега за опрашването.
:partyman:
Бяха вече на гъсто.
Здравейте,

Виждам тук много опитни хора, а аз съм доста бос по темата. Искам да ашладисам една лоза на 7-8 години. Разбрах как се прави, но въпросът ми е за калема. Избрах си два сорта, но от фирмата която продава лозички не продават калеми. Затова купих лозички.

Въпросът ми е - мога ли да ползвам лозичките за калеми? Подложката е много добра.

С предварителна благодарност за отговора.

ПИ
kuger - майстор
пон мар 01, 2021 1:15 pmmoxa написа:
Здравейте,

Виждам тук много опитни хора, а аз съм доста бос по темата. Искам да ашладисам една лоза на 7-8 години. Разбрах как се прави, но въпросът ми е за калема. Избрах си два сорта, но от фирмата която продава лозички не продават калеми. Затова купих лозички.

Въпросът ми е - мога ли да ползвам лозичките за калеми? Подложката е много добра.

С предварителна благодарност за отговора.

ПИ
Ако си купил стратифицирани /облагородени/, няма смисъл.
пон мар 01, 2021 2:25 pmkuger написа:
пон мар 01, 2021 1:15 pmmoxa написа:
Здравейте,

Виждам тук много опитни хора, а аз съм доста бос по темата. Искам да ашладисам една лоза на 7-8 години. Разбрах как се прави, но въпросът ми е за калема. Избрах си два сорта, но от фирмата която продава лозички не продават калеми. Затова купих лозички.

Въпросът ми е - мога ли да ползвам лозичките за калеми? Подложката е много добра.

С предварителна благодарност за отговора.

ПИ
Ако си купил стратифицирани /облагородени/, няма смисъл.
Като казах че съм бос, наистина съм бос по темата- Даже джапанки нямам. Поръчах от един разсадник лозички. Не знам дали са сертифицирани. Те произвеждат и калеми, но само за техни нужди и не ми продадоха. Чел съм, че по бързо се развива лозата, ако е с калем на хубава подложка. Но не съм наясно лозичките стават ли за калем.

В какъв смисъл няма смисъл? :tonqe:
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 26

Тема "Ашладисване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: