• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stenmark - специалист
Да питам нещо.Семената за които се споменава какво представляват.Виждам сега на много места има едни дребни зелени по тях.Това ли е?След като се "оберат" после в сандъчета и чакаш да поникне ,след това пикиране и т.н.Имам чувство че докато порасне ще мине цяла вечност.
puutarha - помощник
stenmark написа:
Да питам нещо.Семената за които се споменава какво представляват.Виждам сега на много места има едни дребни зелени по тях.Това ли е?След като се "оберат" после в сандъчета и чакаш да поникне ,след това пикиране и т.н.Имам чувство че докато порасне ще мине цяла вечност.
Тук съм обяснил горе долу какви са приликите и разликите между семената на двата вида туя.
http://puutarha-tiedot.blogspot.com/201 ... -post.html
Иначе може в почва да ги засееш, както казваш, пикиране и тн.
bulhomes2 - майстор
Някой ме пита на лични за семенца от изтучна туя. Днес загледах една - много боздуганчета имаше - ако някой иска ще му пратя. Хвърлих око на линка на puutarha - явно моите "шишарки" не са узрели още...
Изображение
Такива са
barborino - специалист
Имам семена от западна туя,ако на колегата му трябват още, ще му дам. :) Тази есен събрах семена от туийте в двора покълнаха на 80-90%.
zag
barborino написа:
Имам семена от западна туя,ако на колегата му трябват още, ще му дам. :) Тази есен събрах семена от туийте в двора покълнаха на 80-90%.
Здравей barborino, темата е стара, но ако имаш възможност да пратиш семена ще се възползвам. Искам да направя 80м жив плет с туя смарагд и готови дръвчета ще дойде скъпо.

Поздрави
  • 1
  • 2

Тема "Семенца от туя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: