• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
maistorSkavi4ki - напреднал
Здравейте,купих си няколко туи, но още доста ми трябват за да заприлича дворът ми....Стигнах до извода,че мога да си събирам семена и да сея,така ще ми е по леко финансово.Само,че моите туи са още малки и нямат семена,ако някой от вас има излишни и 5 семенца пак ще ме зарадвате... :rolleyes:
bulhomes2 - майстор
Мога да ти дам, ама от източна туя. Не е хубава. "Гробарска" им викат. Другите са ми малки още и не съм виждал семена по тях.
maistorSkavi4ki - напреднал
Защо гробарска? Може ли снимка на голямата туя,аз точно от източната купих 3 бройки,но не знаех,че е "гробарска"...
bulhomes2 - майстор
Ми тъй ми каза един градинар като я видя. Източната е рехава и грозна. По-добре си вземи смарагд!
Е това е източната Изображение
а това е смарагд Изображение
maistorSkavi4ki - напреднал
Добре тогава,който има семена от западни туи,нека да пише ако трябва ще си ги платя... 8-[
bulhomes2 - майстор
http://www.ebay.com/itm/WHITE-CEDAR-EAS ... 4ab238be9c
50 семки за 5,12$ и ще дойдат до Вас (или пощата до Вас). Почти толкова ще ти излезе само куриера, ако някой от тук ти прати.
maistorSkavi4ki - напреднал
Сега прегледах един форум, в който пишеше,че от резници били по хубави и по бързо растели, ако някой подрязва западните си туи нека да пише...
maistorSkavi4ki - напреднал
Изображение Това какъв вид Туя е,тези най ми харесват :?
puutarha - помощник
С резници става наистина по-бързо отколкото със семена. Но като цяло си отнема доста време (4-5 години) докато един резник се превърне в растение с приличен вид (1 - 1,2м примерно). Резници се взимат напролет (март началото), защото тогава иглолистните започват вегетация и е по-голям шанса за прихващане. Може за всеки случай да си вземеш вкоренител на прах (продават ги по хипермаркетите). Резниците се поставят за вкореняване в пясък, който винаги трябва да се поддържа влажен. А семена вместо от ибей може да вземеш от парка сега е момента. Туята има висока кълняемост на семената (почти 90%). Така че пълниш джобовете с малките шишарчици и слагаш по саксиите.
puutarha - помощник
maistorSkavi4ki написа:
Изображение Това какъв вид Туя е,тези най ми харесват :?
Тази туя се нарича Thuja occidentalis 'aurea nana' - води се западна туя жълта (жълтолистна), nana (ниска, джуджеста). Има много видове, които са като тези на снимката някои са високи, други ниски, трети по-бледо жълти и тн. Както се казва "В България озеленяване се прави от три вида растения - Thuja, Thuja и Thuja" :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :rolleyes: :razz:
  • 1
  • 2

Тема "Семенца от туя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: