Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Моля спешно за съвет:

Трябва ми мотофреза с която само да фрезовам лехите преди засаждане и след това. Няма да се ползва за дълбока оран. Дълбочина на фрезоване до 20-30 см. Ширина на обработка макс. до 50-60 см. Обработваема площ около 500 м2.
Първата е най-лека и маневрена, но дали е достатъчно мощна и функционална.
Много са важни мненията за последната и предпоследната фреза - коя е по-удобна за работа, при еднаква цена? Тази на която мотичките са зад нея или под нея. Убеждават ме, че при мотички зад двигателя, натоварването на ръцете били по-малко и е за предпочитане. Нямам опит с работа с фреза и затова ще разчитам на вашите препоръки.
МТД машините пък били по-маркови с добри двигатели.... но са без ремък и вертикално разположен двигател!!!!!!
След като видя мненията ви, отивам да купувам.

540 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/615/

700 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/616/

Изображение
http://kol-bg.com/%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0 ... se-638.htm


900 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/619/

900 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/620/
Последна промяна от infomar на пет окт 12, 2012 7:47 pm, променено общо 1 път.
Stefan_62 - майстор
infomar написа:
Моля спешно за съвет:

Трябва ми мотофреза с която само да фрезовам лехите преди засаждане и след това. Няма да се ползва за дълбока оран. Дълбочина на фрезоване до 20-30 см. Ширина на обработка макс. до 50-60 см. Обработваема площ около 500 м2.
Първата е най-лека и маневрена, но дали е достатъчно мощна и функционална.
Много са важни мненията за последната и предпоследната фреза - коя е по-удобна за работа, при еднаква цена? Тази на която мотичките са зад нея или под нея. Убеждават ме, че при мотички зад двигателя, натоварването на ръцете били по-малко и е за предпочитане. Нямам опит с работа с фреза и затова ще разчитам на вашите препоръки.
След като видя мненията ви, отивам да купувам.

540 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/615/

700 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/616/

900 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/619/

900 лв.
Изображение
http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... frezi/620/
Вземи си третата, мощен двигател 7кс. с 3 скорости/за другите не дават мощноста на двигателите/ гаранция, че впоследствие ще решиш да я използваш и за друга обработка не само за лехички. Аз имам от 10 години една френска с предна и задна сорости и сега съжалявам, че не взех с две предни, но тогава бяха доста скъпи. Но въпреки това съм много доворен от нея. Гледай задължително да има задна скорост.
stiv1961 - майстор
Вземи си фреза с предна и задна скорост/ с две предни още по- добре/. Сега на повечето двигателите са ,,маде ин шина". Моята също е такава и вече две години я ползвам не само за фрезоване ами и за транспорт до кръчмата и обратно/ не се иска свидетелство за правоуправление :-D /

Прикачен файл

230520111139.jpg
infomar
Никой ли няма мнение кое е по-добре: фрезите да са под двигателя или зад него?
Stefan_62 - майстор
infomar написа:
Никой ли няма мнение кое е по-добре: фрезите да са под двигателя или зад него?
Ако наистина си решил да ползваш фрезата само за някъкви лехички и 4-те ще ти вършат работа. Принципът на фрезоване е един и същ и при първите три и при четвъртата. Помисли преди да си купиш фрезата дали ще я ползваш само за това което казваш или след време ще решиш и друго. Фреза не се купува всеки ден. Както ти казах и по-горе, а и колегата "stiv1961"
гледай поне да е с две предни и задна задължително. Но ако наистина ще я ползваш само за лехи има и по 200-300лв. не си струва да затваряш толкова пари за работа която можеш да свършиш с мотиката и глеблото. Ти си решаваш. Успех при избора.
iivanov - майстор
По принцип зaдните фрези сa по-бързооборотни и с тях почвaтa се прaви нa пепел.Но...Тaкaвa обрaботкa се препоръчвa сaмо предсеитбено и то сaмо зa дребносеменни култури.Фрезовaнето води до ветровa ерозия и зaгубa нa влaгa,тaкa че е добре дa можеш дa зaкaчaш някaкъв инвентaр отзaд.Зa дa зaкaчaш инвентaр ти трябвaт скорости.Когaто aз прaвих моя избор дълго се зaглеждaх по третaтa мaшинa,но в крaя нa крaищaтa вземaх мaшинa от по-тежък(и по-скъп)клaс.Зa 1600-700 можеш дa си вземеш texas със скорости.В един клaс сa с горните мaшини,но имa солидно шaси и мaрков двигaтел.И пaзaрувaй от специaлизирaн мaгaзин
kabel96 - специалист
iivanov написа:
почвaтa се прaви нa пепел.Но...Тaкaвa обрaботкa се препоръчвa сaмо предсеитбено и то сaмо зa дребносеменни култури.Фрезовaнето води до ветровa ерозия и зaгубa нa влaгa,тaкa че е добре дa можеш дa зaкaчaш някaкъв инвентaр отзaд.Зa дa зaкaчaш инвентaр ти трябвaт скорости.
Фрезовам си аз пролетта на 3 "моята фреза има 3 предни и 3 задни" и правя пръста на пясък и умирам от кеф.Идва комшията който е грък професионален земеделец 5 поколение да ма види и пием кафе и като ме видя пада от смях.Вика какво правиш а аз с кеф му показвап как перфектно фрезовам.Дръпна ма 50 метра назад разрови и никаква влага.Оттогава разбрах че и за фрезоване си има тънкости.
infomar
Благодаря за по-конструктивните отговори.
За 500 квадрата едва ли е уместно да влагам повече от 800-900 лв. за култиватор. Ако mястото за обработка беше няколко декара, съм съгласен с вас, но искам нещо в ниският ценови клас.
Мога да отделя до 900 лв.
Знам, че принципът на фрезоване е един и същ - все пак ям доматите с колците, както и че всяка кола ще ме закара от Бургас до София, а и пеш мога да отида. Благодаря ти за мнението и разбирам, че най-важното е да има поне 3 скорости!!
Все пак искам за тези пари да взема нещо което освен да върши работа, то да я върши леко и добре, както и да има сносна поддръжка на техниката.
Надделява мнението за наличие на скорости на фрезата - колкото повече, по-добре.
Както казах в началото, от скоро се занимавам с домашно земеделие, досега с лопатат и мотиката, но ми писна да хамалувам. Мисля основно пред сеидбено да я ползвам и то за зеленчукови култури - лехи, фитерий и др. Досега съм почувствал нуждата от - предсеитбено фрезоване на лехите които са постоянни с ширина - 50 до150 см, текущо окопаване (домати, чушки, краставици, картофи, тиквички, патладжан, и др. подобни, но това едва ли ще става с фрезата :? ). Евентуално вместо дълбока оран на лехите есента да практикувам фрезоване до 20-30 см. дълбочина. Имам кладенец и поливането не ми е проблем ежедневно. Разполагам и с неограничено количество отлежал оборски тор, теглене на малко ремарке 150-200 кг. на разстояние до 500 м. за изхвърляне на коренища, боклуци и др. Всичко останало го правя ръчно, но то колко е.. :lol:
Спрял съм се на мощност в диапазона 5-7 к.с.
Разгледах много сайтове и цените във всички са почти едни и същи, сякаш са се наговорили (а може и да е така?). Основно китайските са по-евтини, но личното ми мнение е, че не са за изхвърляне. Китай има добре развито земеделие за
да изхрани толкова народ и не бива да ги подценяваме.
Тези които са "западно" производство ценово са поне 30% по-скъпи, предполагам, че качеството им също е добро.
Относно пазаруването да бъде от специализиран магазин - те всички не ги ли взимат от едно място/един вносител? Поддръжката им после не се ли прави от едни фирми? Питам сериозно.
Съгласен съм с теб и ще видя - има сайтове които ги предлагат на същата цена с безплатна доставка навсякъде в България.


GARDENIA ZS500B3/4
Изображение
Двигател Четиритактов двигател, бензинов OHV
Двигател: Бензинов 6.5-7к.с.
Скорости 3 скорости (2 напред + 1 назад)
Предавки: 0,1,2,-1
Ширина на фрезоване, mm 800 / 1 000
Общо тегло: 46/60(kg)
Ширина на фрезоване: 1000(мм)
Дълбочина на фрезоване: min.150мм, max 300-350(мм)
Тип редуктор: Маслен
Обем на маслото в скоростите: 0.950(L)
Звуково налягане (ISO 5131): 83 dB (A)
Вибрации на кормилото: 14 m /s2 / 3315 rpm

Модел Мотофреза GARDENIA CLD-TO2
Изображение
Макс. мощност: 4.5kW
Обороти: 3300 r/min
Тип на двигателя: OHV, въздушно охлаждане, 4-тактов
Двигател Бензинов 6.5к.с.
Кубатура: 200 cc
Скорости 1 напред + 1 назад
Ширина на фрезоване, mm 500
Дълбочина на фрезоване, mm 175-350
Предаване на движението: Ремък
Габарити: 1010x520x510

Надделява мнението, че първата е по-добра и може би ще се спра на нея, а с втората се работи по-леко и удобно, само дето има по-малко скорости. Мисля, че и на втората могат да се поставят допълнителни неща, но има само предна и задна.
Ще изчакам за още малко мнения.

Кажете малко тънкости ......
kabel96 - специалист
Лично мнение и отпит.Бягай от фрезите с ремък.Знаеш ли какъв съм го ял с една като заваля дъжд и ремъка си боксува.Може никога да не ти се случи на тебе но го имай в предвид.
Johny - майстор
Tърси мощна фреза и с по-голямо собствено тегло. Леките фрези стават само да тесаш тревата.
Основната обработка е есента. През пролетта не е добро решение, защото земята, която е под повърхностния слой е влажна и става на буци. След качествена обработка през есента, наяпролет име тук-там някой плевел, който лесно се маха.

Тема "Коя мотофреза да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: