Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
teon - специалист
...съдейки по това което ще обработваш, като компановка, моето мнение е да спреш избора си на зелената от последния си пост(не казвам да е точно тази)...тези със задно разположени мотики са по- масивни и не толкова маневрени при дефицит на място...навремето имах тая дилема и добре че не съм взел тоя мотоблок със силоотводен вал...по отношение на скоростите-моята е 'Болгар'...има втора скорост напред която е предназначена само при ползване на ремарке...за мен задноразположения д-л, т.е. с ремъчен съединител е по-доброто решение...
infomar
Някой има ли наблюдение каква фирма е :
АГРАБГ ООД
motofrezibg.com
Адрес на офиса и на сервиза: c.Първенец, Преди Зеленчуковата Борса Вляво - ПЛОВДИВ

Направих им запитване за мотофрезa BELLINI B-110:
- какво производство са
- какъв им е двигателя
- това еднаква продукция под името ГРАДИНА и GARDENIA ли е
- гаранционни сервизи в България - къде
Отговориха ми много дилетантски, (даже не се представи този който отговаря...) че нямат сервизи из България освен в Пловдив и отказват да отговорят на всякакви други въпроси. няма нищо лошо и неудобно, ако се каже че са китайско производство,... по лиценз или нещо друго....но не казват - явно ТЕЗИ не са!
Наводнили са нета със своите реклами, добри данни има машинката, отговаря на всичко което препоръчахте, безплатна доставка... но ме смущава непрофесионалните отговори и разбира се липсата на сервизи - транспорта при повреда предполагам че ще бъде за моя сметка....
Не намерих ТАЗИ марка/модели да се предлага някъде другаде по широкият свят.

П.С.
Да не са някакво гаражно :x китайско/българско производство....Обикновено фирми с подобна но хубава техника сключват договори за поддръжка с местни фирми в по-големите градове, а тази щом няма подобни, предполагам, че........не знам...
iivanov - майстор
Аз затова ти казвам да отидеш в спецмагазин.Там ще видиш машината на живо,ще видиш сервиза,а и с техника ще поговориш.Ще ти запалят машината и ще ти кажат тънкости по подръжката.Ма'ни го това пазаруване по нета.В края на краищата това не са маратонки.
atanasov2004 - специалист
Привет и от мен. Дано не е късно да се включа. Моето мнение е да се види и пипне
конкретно фрезата. Фрези монооого...НО: Важно!!! : 1.Двигател-5-8к.с, по възможност
ХОНДА и БРИГС СТРЕЙТЪН/лесно палят;икономични;с малко вредни емисии;сервиз;час
ти и т.н../ 2.Задвижване -2-3 скорости/предни2 и 1 задна/. 3.Съединител-РЕМЪЦИ!/стр
уват 5-10лв, трайни и се сменят на мяста за 5-10минути с един ключ/ 4.Добре е да се
види на место как е балансиран центъра на тежеста-колело отпред или отзат, едно или две няма голямо значение... те са за транспортиране. Има обаче култиватори кои-
то имат водещи колеле и фреза отделно и това е най добрия вариант....УСПЕХ!
infomar
Собственик съм вече на фреза.... :lol:
viewtopic.php?f=29&t=40126&p=453944#p453944
Kiril8305 - специалист
Това е чудото с което работя аз и горещо го препоръчвам.
http://www.dgumarket.com/?page=viewTractor&id=94
nikolson - майстор
КолкУ йени тоа дзвер и какво включва?
Kiril8305 - специалист
nikolson написа:
КолкУ йени тоа дзвер и какво включва?
За иени не зная, но в български пари 1900лв. като моя е 12кс. а не 9.
Принципно човека го продава само с фрезата на него , но много хбавото на тези модели е , че самата фреза се задвижва чрез зъбно-верижна предавка - тоест много лесно се демонтира фрезата и на нейно място може да си спретнеш доса иновации , например си изработих картофовадач за сумата от 25 лв , с електрожен турд от мен и материали от вторични , приспособих си ремаркенце двуосно като преработих стара каруца, закупих си култиваторче на чист късмет го намерих за 150лв.Сега си магеря едно такова чудо
http://www.youtube.com/watch?v=sC9cUjpf ... re=related
понеже със него може да се прави следното
http://www.youtube.com/watch?v=2mimh5WfgZg
http://www.youtube.com/watch?v=eRSLcuL0vk4 - като за това лично аз не го препоръчвам
и други такива разни.
iivanov - майстор
Сериозна машина за много работа.Тежък мотоблок с фул екстри.Малко ме е яд,че не вземах нещо такова.Колега,дай снимки на направения инвентар.То имаше и тема за това.
Kiril8305 - специалист
iivanov написа:
Сериозна машина за много работа.Тежък мотоблок с фул екстри.Малко ме е яд,че не вземах нещо такова.Колега,дай снимки на направения инвентар.То имаше и тема за това.
Като прескоча до село ще снимам и ще постна.
Поздрави!

Тема "Коя мотофреза да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: