• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kalin7 - специалист
чет май 09, 2019 8:00 pmturbobiit написа:
Фирма Призма в ж.к.Тракия продаваха такава на метър.
Нямат но по-скоро не искаха да ми продадат. Когато звъннах и момчето попита свой колега "Имаме ли от тръбичките свободни за продажба?" отсреща му отговориха "Кажи му че нямаме...."
Не е драма ... ще изчакам да докарат в Гардения и от тях ще си взема.
lpoik - специалист
пет май 10, 2019 10:32 amkalin7 написа:
чет май 09, 2019 8:00 pmturbobiit написа:
Фирма Призма в ж.к.Тракия продаваха такава на метър.
Нямат но по-скоро не искаха да ми продадат. Когато звъннах и момчето попита свой колега "Имаме ли от тръбичките свободни за продажба?" отсреща му отговориха "Кажи му че нямаме...."
Не е драма ... ще изчакам да докарат в Гардения и от тях ще си взема.
Прикачен файл:
3050.jpg
3050.jpg (25.92 KиБ) Видяна 3180 пъти
Правиш си удължения с тръба един цол и по два фланеца като тези на снимката закрепват се с болтове и си готов.Можеш да си направиш различни удължения.Моята съм си направил така и съм доволен. :partyman:
stef789 - помощник
Здравейте, и аз взех GARDENIA GD 17 M MEGA, мощна е, работи добре засега.
Смених маслото след 2-3 часа работа, беше черно, за скоростната кутия пише 0,950 л., сипах 1 л. и въобще не се вижда масло през капачката :o
Трябва ли още да се долива и как се разбира къде е нивото )?
kr1100 - майстор
ср окт 02, 2019 7:10 pmstef789 написа:

Трябва ли още да се долива и как се разбира къде е нивото )?
Не съм я разглеждал подробно , но на редуктора долу ниско няма ли пробка? Ако има пи равен терен леко трябва да протича при отвита пробка. И аз редукторе е от рода на 90 ЕП.
Много е важно редовната смяна на маслото на двигателя.
esko148 - специалист
До колегата, който питаше за количеството масло в редуктора:
да, колега и в книжката с инструкции си пише ясно, че се слагат 950мл :yawinkle:
Когато купих моята машина, след 10-15 часа работа смених това масло. Сипах му обикновено наливно ЕР90.
Наистина нивото на маслото в редуктора не може да бъде проверено ( не се вижда като отвиеш капачката ).
Аз съдя, че маслото което съм сипал е добре по това че на металната пробка отдолу на редуктора нямам омаслявания ( ако има такива се натрупва прах на тези места ) :yawinkle:

Честито за машинката и да си я ползваш дълго време :partyman:
dragonn2 - специалист
Вчера счупих 3 мотички на фразата, май на една пътека между лехите... Добре че се продават резервни. Но много меко се оказа това китайско желязо 😉
Прикачен файл:
20191103_125647.jpg
esko148 - специалист
Ако желязото беше "меко", нямаше да се счупи, а щеше да се огъне. Това че са се счупили показва ясно, че метала е закален ;)

EDIT:
Не знаех, че продават резервни мотички. Това прави информацията полезна :)
kuger - майстор
чет ное 07, 2019 9:37 pmesko148 написа:
Ако желязото беше "меко", нямаше да се счупи, а щеше да се огъне. Това че са се счупили показва ясно, че метала е закален ;)
Счупването показва, че метала е НЕПРАВИЛНО закален.

Офф: Фрезата я имам от вече не помня колко време, нито огъване, нито счупване има. Само малко износване. Болтовете, които държат мотичките съм късал, късал съм и с гумите /М8 болтове/. Явно от "старото матриял" са правени. Ако ви покажа рилото, стопера, контрата или както му викате как е огънато ще разберете какъв зор е виждала.
kr1100 - майстор
[quote=kuger Болтовете, които държат мотичките съм късал, късал съм и с гумите /М8 болтове/. Явно от "старото матриял" са правени.
[/quote]
Явно болтовете са от железариницата. Търси болтове с повишена якост / 10/
gnt69 - майстор
пет ное 08, 2019 10:13 amkr1100 написа:
[quote=kuger Болтовете, които държат мотичките съм късал, късал съм и с гумите /М8 болтове/. Явно от "старото матриял" са правени.
Явно болтовете са от железариницата. Търси болтове с повишена якост / 10/
[/quote]
В магазините на Вюрт ги има.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: