• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lpoik - специалист
Може и да се направи и по добър шев,но се чудя какъв зор са видели!Как не е счупил скорости или верига да скъса. :? :partyman:
kr1100 - майстор
[quote=lpoik
...но се чудя какъв зор са видели!Как не е счупил скорости или верига да скъса. :? :partyman:
[/quote]
Като попадне на заровен пън или чукан от лоза.
koveslav - майстор
вт яну 14, 2020 10:43 amkr1100 написа:
[quote=lpoik
...но се чудя какъв зор са видели!Как не е счупил скорости или верига да скъса. :? :partyman:
Като попадне на заровен пън или чукан от лоза.
[/quote]

Дано не се повтарям,че някъде съм обсъждал този проблем,но ако мотичките са ковани,то те или ще се изкривят или ще пробуксува ремъка и впоследствие ще изгасне двигателя.Като гледам на външен вид ръбовете по дължината на цялата мотичка,това не е щамповано изделие(демек не е кован детайл),а си е евтина отливка.Що не пробвате да счупите с такава права линия на счупеното мотичка от старите български мотофрези?Мога да ви предложа за проба и чисто нови самозаточващи се български мотички и нужното оборудване за чупене.И ще Ви кажа предварително резултата-трябва да изкривите поне няколко пъти нашенската мотичка в противоположни посоки(никак няма да е лесно) и чак когато настъпи умора на материала тя ще се счупи,но не с такъв прав ръб и ще видите разликата.Чисто и просто при китайците това са ляти дълги мотички,предвидени за песъклива почва или както му казват шеговито нашенци-това е за чалтик(оризище).За по-тежки почви като нашите,с непредвидени препятствия(камъни и т.н.)закрепването на мотичките към ротора се прави задължително чрез странично закрeпване(а не в "джоб" като при китайците) и с предвидена здравина на болтовете.При претоварване задължително трябва да се късат болтове,а не да се кривят и чупят мотички.
lpoik - специалист
Колеги,моята фреза е същия модел.Вчера като я запалих започна да работи неравномерно все едно някой подава газ за момент и отнема газта.На карбуратора е закачена една тел и една финна пружинка,според мен е автоматичен регулатор на оборотите при натоварване при фрезоване.При работа на празен ход сами си подава газ и отнема.Някой да е имал такъв проблем? Благодаря. :? :? :?
нед мар 22, 2020 8:55 amlpoik написа:
Колеги,моята фреза е същия модел.Вчера като я запалих започна да работи неравномерно все едно някой подава газ за момент и отнема газта.На карбуратора е закачена една тел и една финна пружинка,според мен е автоматичен регулатор на оборотите при натоварване при фрезоване.При работа на празен ход сами си подава газ и отнема.Някой да е имал такъв проблем? Благодаря. :? :? :?
Не пипай там! От карбураторчето е. Като дадеш газ държи ли обороти? Опитай със смукач на половина да поработиш! Ако не се прочисти, ще трябва да поразглобиш и да чистиш ти.
Като я зазимява, изгори ли бензина в карбуратора? Спираш от кранчето и да работи докато свърши.
lpoik - специалист
нед мар 22, 2020 11:51 amТрифон П.Трифонов написа:
нед мар 22, 2020 8:55 amlpoik написа:
Колеги,моята фреза е същия модел.Вчера като я запалих започна да работи неравномерно все едно някой подава газ за момент и отнема газта.На карбуратора е закачена една тел и една финна пружинка,според мен е автоматичен регулатор на оборотите при натоварване при фрезоване.При работа на празен ход сами си подава газ и отнема.Някой да е имал такъв проблем? Благодаря. :? :? :?
Не пипай там! От карбураторчето е. Като дадеш газ държи ли обороти? Опитай със смукач на половина да поработиш! Ако не се прочисти, ще трябва да поразглобиш и да чистиш ти.
Като я зазимява, изгори ли бензина в карбуратора? Спираш от кранчето и да работи докато свърши.
Този номер започна да го прави още от есента,но успях да фрезовам.Свалях карбуратора и го почистих,почти беше чист имаше малко утайки,но жигльора не беше запушен.Продухах и резервоара,но пак започна да мени обороти.Забелязах,че като бутна лоста за смукача на средно положение оборотите се нормализират.Това ме навежда на мисълта, че или не му стига бензин или смуче допълнителен въздух от някъде и се нарушава смесообразуването.Ще се разглобява.Кранчето го затварям,но не съм го оставял да изгори бензина.Фрезата я имам от 5 години и не съм имал до сега такъв проблем. Като дам газ държи обороти,само на малки обороти прави проблема. :? :? :?
dragonn2 - специалист
нед мар 22, 2020 8:55 amlpoik написа:
Колеги,моята фреза е същия модел.Вчера като я запалих започна да работи неравномерно все едно някой подава газ за момент и отнема газта.На карбуратора е закачена една тел и една финна пружинка,според мен е автоматичен регулатор на оборотите при натоварване при фрезоване.При работа на празен ход сами си подава газ и отнема.Някой да е имал такъв проблем? Благодаря. :? :? :?
Здравейте! За всеки който има този проблем! На карбуратора, странично има завит един кръстат болт ПЛАСТМАСОВ - за оборотите на свободен ход е. Отвиваш го и след това вадиш една пластмасова част, не знам как се казва, прилича на болт пак, но не се отвива а се издърпва нагоре, болта по-горе пречи за да се извади, затова първо него махаш. Като го извадиш на него има една малка дупчица, която се запушва лесно. По-тънка е от игла. Трябва с нещо много тънко да я отпушиш. Аз ползвам телче от телена четка. След това сглобяваш пак и палиш. Пластмасовия болт е за реглаж на оборотите, така че там ще си нагласиш допълнително ако гасне без газ. Надявам се това да помогне .

Ето снимки на подобен карбуратор, но изглежда почти същото:
Прикачен файл:
IdleJet1_large.jpg
IdleJet1_large.jpg (21.22 KиБ) Видяна 2751 пъти
Прикачен файл:
IdleJet2_large.jpg
IdleJet2_large.jpg (13.83 KиБ) Видяна 2751 пъти
lpoik - специалист
dragonn2 --Благодаря за информацията, не съм обърнал внимание дали ли го има този болт.Ще трябва да направя тази гимнастика. :drinkers: :partyman: :?
нед мар 22, 2020 3:41 pmdragonn2 написа:
Точно. Преди година или две, консултирах колега, със същия проблем. Недостиг на гориво и регулатора опитва да коригира с дросела.
На снимката, в ляво от пластмасовия болт, е иглата за качеството на сместта.
На някои карбуратори са без жлеб за отвертка и не могат да се развият, но ако се пипа и там, да се броят оборотите до пълно завито, да се запомнят и чак след това се развива за почистване.
lpoik - специалист
Трифоне,виж и това е ценна информация.Трябва прецизно да се работи.Благодаря.Сега няма да се занимавам защото при нас дойдоха белите мечки(15 сантиметра сняг). :partyman: :shock:
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: