• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
lpoik - специалист
Благодаря на драгон и на Трифон карбуратора се оправи жигльора беше запушен(този на снимката по горе).Сега работи гладко без прекъсване. :partyman:
пон апр 06, 2020 3:26 pmlpoik написа:
Благодаря на Драгон, карбуратора се оправи жигльора беше запушен(този на снимката по горе).Сега работи гладко без прекъсване. :partyman:
Заслугата е изключително на Драгона. Карбуратори вече почти няма по автомобилите, а аз загубих интерес и към тях, та даже не си и помислих да търся снимка, че да те насоча. Вече знаеш какво що да ръчнеш, че да прекопаеш. Наздраве!
koveslav - майстор
пон апр 06, 2020 7:24 pmТрифон П.Трифонов написа:
Заслугата е изключително на Драгона. Карбуратори вече почти няма по автомобилите....
То освен карбуратори и чукчета и кондензатори отдавна няма.Ако знаете какъв екшън става със старите техники-моторетки,двигателчета,стари автомобили.....Аз лично съм много доволен от това :partyman: :partyman: :partyman:
ср апр 08, 2020 9:39 pmkoveslav написа:
...Ако знаете какъв екшън става със старите техники-моторетки,двигателчета,стари автомобили.....Аз лично съм много доволен от това :partyman: :partyman: :partyman:
Хахааа, дойде ден! Дядо Вичо, дет ма учеше, отдавна остана без работа, ама трябва да го светна. Допреди десетина години оправяше чукчета и наковални, карбуратори и делка, на цяла Варна. Много коли, след "елкон", ходеха при него.
По едно време беше модерно да преправяме с електронни запалвания. Продаваха за старите Шкоди, а транзисторните от ЗиЛове ГаЗки също се торсеха. Аз лично съм "тунинговал" 1.2 мотор на Рено, с "електроника" от 1.4.
Фана ма носталгията.
https://photos.app.goo.gl/uYd6P9DiBXgj4HWeA
Корицата е изтрита от четене.

Вече сте на изчезване такива майстори.

Прикачен файл

DSC_0024.JPG
koveslav - майстор
Имам останали и стотина чукчета за най-различни западни автомобили,нови,маркови.Рядко им излиза късмета,ама като излезе каква радост е в очите на клиента,не е истина.Посещаваха ме един-два пъти и ретро ентусиасти,голямо шоу като им бръмнат техниките.Единия от тях е събрал 5-6 стари мотора,присаждах му нови пъпки на някои редки видове чукчета,тоя стана най-щастливия човек на земята :D :D :D
чет апр 09, 2020 9:03 amkoveslav написа:
...стана най-щастливия човек на земята :D :D :D
Тебе та знам и та чета от проходилката си у форума.
Чест и почитания!
kr1100 - майстор
Тунинговал съм 125Р с безконтактно делко - датчик на Honeywell от ос Z на програмна машина. Алуминиева перка м/у процепа на датчика и транзисторно запалване саморъчно изработено с краен тр-р 2SC2902 пак от програмна машина.Така изкара от 1988г до 2001г., когато го продадох.
esko148 - специалист
Нека вкараме малко настроение във форума.
Ето с какво се сдоби моята машинка след като оригиналното колело гръмна докато я тиках към "обекта" :-D
EDIT: Искам да отбележа, че джантите са 13 цола FORD. Централен отвор 63,5. М/уболтово разстояние 4х108. Не се наложи никакво допълнително разпробиване въпреки, че м/уболтовото разстояние на оригиналната квадратна планка е 4х110.
Джантите взех от OLX по 10лв бройката + доставка общо за двете 10лв по ЕКОНТ. Гумите са ми подарък. Така че всичко ми излезе 30лв.
Добра цена като се има предвид, че за оригинално 10 цолово колело в GARDENIA ми искат 50лв :)
И още нещо: сега машинката е Х3 пъти по-бърза от преди :)
Прикачен файл:
20200502_121721.jpg
Прикачен файл:
20200502_121511.jpg
Прикачен файл:
20200502_121605.jpg
ky-kyy - майстор
Да вкарам и аз малко настроение :-D Обърнал си гумите :rolleyes:
kuger - майстор
съб май 02, 2020 12:39 pmesko148 написа:
Нека вкараме малко настроение във форума.
Ето с какво се сдоби моята машинка след като оригиналното колело гръмна докато я тиках към "обекта" :-D
EDIT:
С тия гуми ставаш само за асфалт.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: