• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
esko148 - специалист
Обърнал съм ги нарочно, защото са карани без колата да е минала стент, което ги е износило по периферията и щеше да е грозно ако бях оставил тази им страна отвън. Така че въпроса е естетически :)
Да, това са транспортни колела и няма да се ползват за друго. За другото съм си направил солидни метални, които не се спират пред нищо :)
Прикачен файл:
20180418_153958~1.jpg
Прикачен файл:
20180418_154023~1.jpg
Прикачен файл:
20180418_154037~1.jpg
lpoik - специалист
esko148 ---Здравей,може ли да ми дадеш размерите на металните колела? Благодаря. :partyman:
esko148 - специалист
съб май 02, 2020 6:31 pmlpoik написа:
esko148 ---Здравей,може ли да ми дадеш размерите на металните колела? Благодаря. :partyman:
Разбира се, че може но ще го оставим за утре :)
РАЗМЕР МЕТАЛНИ КОЛЕЛА:
1. Широчина на колелото --> 15,5см
2. Височина на колелото ( диск + обръч ) --> 36см
3. Брой планки на колело --> 16 бр
4. Височина на планките --> 5см
5. Разстояние м/у планките --> 7см
6. Дължина на полуоските --> 12см
lpoik - специалист
Благодаря,колега.Може ли още един въпрос,как е при оране и правене на бразди боксували? Защото аз като ора го бутам иначе боксува и и стой на едно място. :? :partyman: Слагаш ли някакви тежести против боксуване?
esko148 - специалист
нед май 03, 2020 9:55 amlpoik написа:
Благодаря,колега.Може ли още един въпрос,как е при оране и правене на бразди боксували? Защото аз като ора го бутам иначе боксува и и стой на едно място. :? :partyman: Слагаш ли някакви тежести против боксуване?
Няма нужда от тежести, защото колелата стават достатъчно тежки :-D
И аз преди бутах и буксувах. Вече по-скоро ми се налага да бягам след машината :-D
Направата на колелата е доста трудоемка работа, но пък определено си заслужава :)
Ето снимка на крайния резултат:
Прикачен файл:
20180418_182042~1.jpg
lpoik - специалист
Благодаря,много добри бразди.Знам, че трудно се правят, но си заслужава иначе така както е в момента си е голяма хамалогия.Не знам с готови джанти само да се заварят планките дали ще стане,защото имам стари джанти, но са 13 цола. :partyman: Нещо подобно
esko148 - специалист
Да, това с авто джантите също е добър вариант. Като недостатък само би могло да се посочи евентуалното им запълване с пръст, което би довело и до буксуване.
Не пречи да се пробва. Има много руски клипчета в YouTube. Напишете "Колеса для мотоблока своими руками" и си изберете това, което най-много ви допада :)
Не забравяйте да качвате и снимки :)
imegogo - специалист
при мен се сцепи маркучето на бензина ходих до два магизана за градинска техника няма може ли някой да каже какъв е вътрешния и външния че моето е много деформирано за да го измеря
Привет има едно затруднение с фрезата ще се радвам ,ако някои удари едно рамо . След разглобяване не успявам да я сглобя става дума за секцията където се намира ролката на редуктора зад ролката има една ламарина е едни пластини които са закрепени по мотофрезата на различни места и не успявам да я сглобя точно . Ще прикача снимки за по нагледно .

Прикачен файл

a3.png

Прикачен файл

a1.jpg
stotir - напреднал
Здравейте, имам въпрос за подреждане на мотичките на китайката, има ли определен ред за лява/дясна в един ред и в лява и дясна група, има ли начин за подреждане на мотичките за да не подскача в ляво-дясно при работа?
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: