• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
esko148 написа:
... А какво казваш за тръбата "за без пари", че и това ме заинтригува :snakeman:
Да ползваш тръба вместо маркуч, казвам.
kuger - майстор
n_a написа:
Можеш да пригодиш помпа от пералня
Намирам два кусура. Първия е как ще се обезвъздуши помпата, тя не е самозасмукваща. Другия е, тая течност е с вискозитет доста на тоя на водата. Дали помпата ще издържи, без да изгори, и дали изобщо ще подкара флуида?
esko148 - специалист
Kuger, те за т'ва говорим, колега.
Обмислям да си я направя сам тази помпа, като ще е на принципа на тези, които съм постнал по-горе с 2-те капачки от вода.
Капачките ще заместят с неръждаеми капачета, а перката която в вътре м/у двете ще е метална и ще се задвижва от помпа за струг :)
Ако постигна резултат ще пиша.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kuger написа:
n_a написа:
Можеш да пригодиш помпа от пералня
Намирам два кусура. Първия е как ще се обезвъздуши помпата, тя не е самозасмукваща. Другия е, тая течност е с вискозитет доста на тоя на водата. Дали помпата ще издържи, без да изгори, и дали изобщо ще подкара флуида?
Не разбирам чак от помпи, но на пералнята помпата си смуче въдух на края на всеки цикъл. Маслото на тези градуси с какъв вискозитет пък да е?
Помпи от стари перални се подмятат, аз лично съм изоставила няколко ...
Тони Ст. - специалист
В пералнята помпата е под нивото на водата и е винаги пълна.Тя няма самозасмукване-центробежна е. За варела няма как да стане,освен ако го наклониш,така,че да я запълниш с масло.Но тогава то само ще потече :). Маркуч,потапяш го до дъното,пълниш с масло/вода/ часта над варела,запушваш с пръст и бързо го пускаш ниско долу.Така ще го източиш
keymaker - специалист
Друго решение на проблема е : Източваш варела пробиваш една дупка (отвор,както е по научно му) и монтираш едно кранче тип ''канелка'' . няма да са ти нужни никакви помпи и усложнения ,които в последствие могат да се окажат проблем!
esko148 - специалист
Това с канелката няма как да стане, защото варела е неръждавейка 2мм и точно заради нагряването, близо до дъното му не може да има никакви кранове :sad:
С ръчна помпа ( т.нар "barrel pump" ) пробвах, но не става нищо, явно консистенцията на материална е прекалено гъста.
Ако измисля нещо ще пиша по въпроса.
Поздрави на всички колеги.
kr1100 - майстор
esko148 написа:
Това с канелката няма как да стане, защото варела е неръждавейка 2мм и точно заради нагряването, близо до дъното му не може да има никакви кранове :sad:
.
До каква температура се нагрява варела ?
esko148 - специалист
kr1100 написа:
esko148 написа:
Това с канелката няма как да стане, защото варела е неръждавейка 2мм и точно заради нагряването, близо до дъното му не може да има никакви кранове :sad:
.
До каква температура се нагрява варела ?
Температурата, до която се нагрява е грубо около 1100 градуса.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
esko148 написа:
Т...
С ръчна помпа ( т.нар "barrel pump" ) пробвах, но не става нищо, явно консистенцията на материална е прекалено гъста.
...
.........е с консистенция близка до автомобилно масло......

Всъщност заданието ти е изцяло сбъркано, май
Колко гъсто е това тайнствено нещо?
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: