• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
Какво масло/марка слагаш в скоростната кутия и на колко часа го сменяш? Казаха ми... смяна.... след време ако започне да бръмчи силно :?

Относно скоростната кутия, не виждам до къде е нивото. По грамаж ли се сменя?
В случая за 200 лв. добавят плуг и още две неща..
TOK - напреднал
Вносителя ми каза да сложа ЕП90 до пропката ( около 1,5л.) И веднага след това ми изхвърча малката тапичка на скоростната кутия при включване на задна. Не знам дали е от многото масло или от некачествено захващане. Аз я застопорих с една ламаринка захваната със скоба. :-D Ако маслото е по малко няма да стига до зъбчатките които са горе. Маслото го сменявай всеки сезон. Влиза мизерия през отдушника и да не стане като шлайф паста. Абе къде има масло, сменявай често за да я имаш дълго. Филтъра е маслен!!! Иначе машинката бръсне. И с този плуг не си и го помисляй, ще я счупиш. На село взимат 15-20 лв. за градинска оран с Владимировец. Няма смисъл да се мъчиш и себе си и машината. Зимата я зазими с една спринцовка масло в цилиндъра!
infomar
Аз се бях засилил да търся метални колела, като си мислех, че 6-7 коня ще са достатъчни за един плуг. при мен няма да може да влиза трактор - фитерийте ще ги оставям и ще ги обработвам с култиватора. Ще помисля. :?
За зазимяването така трябва да направя, а масло ще си купя и на пролет ще долея ако не се вижда и в края на сезона ще го подменя.
ZMeyGorianin - майстор
6-7 коня са си достатъчни за оране. При мене мястото беше изорано с трактор преди две години и след като изпръхнаха буците го минах 2 пъти с фрезата. Голям зор беше, защото буците от орането бяха огромни и машинката скачаше като кенгуро :) От тогава всяка есен го ора с фрезата /1 декар/, НО ползвам не колелата с тежести, които закупих, а всички мотички на фрезата. Така има по-голямо сцепление и не буксува.
iivanov - майстор
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 1&start=20 Това е моето решение.Относно метода на Змея и преди съм му ходил наопаки и пак ще му ходя.Плитката оран(щото друга с въшката не можеш направи) има за цел да подреже плевелите и да зарови заразите.А като минеш първо с фрезите процедурата се обезсмисля.Единствения недостатък на моето решение съм го споменал в онази тема,но и за това се намира решение.Другото са само плюсове.
Здравейте!! И аз вече съм собственик на мотофреза "Гардения" прочетох книжката но не можах да видя какво масло да слагам на двигателя. Пише да се използват моторни масла на Shell и Castrol но само толкова. Моля, помогнете!!!
Stefan_62 - майстор
simpa написа:
Здравейте!! И аз вече съм собственик на мотофреза "Гардения" прочетох книжката но не можах да видя какво масло да слагам на двигателя. Пише да се използват моторни масла на Shell и Castrol но само толкова. Моля, помогнете!!!
Какъв е двигателят/марка, производство/.
infomar
simpa написа:
Здравейте!! И аз вече съм собственик на мотофреза "Гардения" прочетох книжката но не можах да видя какво масло да слагам на двигателя. Пише да се използват моторни масла на Shell и Castrol но само толкова. Моля, помогнете!!!
Аз я купих в Бриколаж и в него предлагат масла за тази фреза. Предполагам че и в другите големи магазини предлагат също.
Stefan_62 написа:
simpa написа:
Здравейте!! И аз вече съм собственик на мотофреза "Гардения" прочетох книжката но не можах да видя какво масло да слагам на двигателя. Пише да се използват моторни масла на Shell и Castrol но само толкова. Моля, помогнете!!!
Какъв е двигателят/марка, производство/.
Gardenia модел ZS500B-3 двигателя е бензинов 4 тактов с въздушно охлаждане 208 куб. см. 6.5 к.с.
Йордан - специалист
simpa написа:
Stefan_62 написа:
simpa написа:
Здравейте!! И аз вече съм собственик на мотофреза "Гардения" прочетох книжката но не можах да видя какво масло да слагам на двигателя. Пише да се използват моторни масла на Shell и Castrol но само толкова. Моля, помогнете!!!
Какъв е двигателят/марка, производство/.
Gardenia модел ZS500B-3 двигателя е бензинов 4 тактов с въздушно охлаждане 208 куб. см. 6.5 к.с.
Предполагам да е добър модела,но какво ще кажете за GARDENIA SY 75-1 и PRISMA FORTECO F90 коя от двете ще ми препоръчате
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: