• 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
В събота ще го снимам . Бързо се прави такова приспособление.
Ето и обещаните снимки.
Прикачен файл:
IMG_20160709_120543_Converted.jpg

Прикачен файл

IMG_20160709_120533_Converted.jpg

Прикачен файл

IMG_20160709_120521_Converted.jpg
esko148 - специалист
Колега, Stanislav_Ganev, ти машината на ръце ли я вдигаш в/у това нещо? Извинявам се за глупавия въпрос, но не мога да схвана механизма, по който става повдигането. Когато ти се наложи да я ползваш може да направиш и снимка с фрезата в/у нея :)
TMontana - специалист
Здравейте колеги,след обстоен преглед намерих къде се намира и как да го извадя този жигльор...не беше хич трудно,но когато човек хабер си няма...според мен можеше да го извадя и без да махам въздушния филтър,но това не е толкова важно вече. :) Та отвъртях пластмасовия винт,махнах една пластмасова джаджа,която притиска жигльора и го извадих,наистина дупчицата е микроскопична и пробвах първоначално по указанията със спринцовка с бензин,но аз повече се изпръсках,отколкото това да имаше ефект върху жигльора и намерих една много тънка жичка,като косъм и с нея го прочистих. :wink: Като го сложих после наистина до голяма степен работата на мотора се оправи,макар от време на време да прекъсва нещо,но това може и от бензина да е вече,така че много Ви благодаря на всички за съветите!Относно пластмасовия винт ми се вижда обаче,че той нищо не регулира ,защото е навит просто в една дупка и притиска само пластмасовата джаджа,която притиска жигльора в дупката му,макар по съветите ви да броих колко пъти развивам и после пак толкова да го навих. :) И друго,струва ми се,че ако се наложи често да се продухва жигльора резбата на този пластмасов винт няма да изкара много дълго развиване и завиване.Мисля си дали няма да е по-удачно да сипвам вместо 95 бензин,100,той май е с някакви добавки,които може да не позволяват така често да се запушват разните му части там по мотора или пък да сипвам някаква добавка в бензина?Какво мислите по въпроса? :)
esko148 - специалист
Аз съм за добавката. 100 октановия бензин едва ли ще се отрази добре на клапаните на мотора.
На колата слагам добавка за бензин на Лики Моли Injection Reninger и съм много доволен. Добавката е немска и струва около 11лв, но ще те кара много, защото се слага по 1мл на 1л гориво. Друга алтернативна добавка е черното STP, което може да се намери във вериги Кауфланд, на щанда заавтомобилните консумативи или във вериги бензиностанции OMV.

EDIT: Колега, радвам се че си постигнал очаквания резултат :) Много безаварийни за напред :)
Stefan_62 - майстор
esko148 написа:
Аз съм за добавката. 100 октановия бензин едва ли ще се отрази добре на клапаните на мотора.
Ама те тия мотори на фрезите и клапани ли имат бе :?, колко ли са :?. Пък може и да имат, аз моят още не съм го разглобявял. Я да проверя тук: предполагам, че могат да ми отговорят :?
p.v.x - майстор
Stefan_62 написа:
esko148 написа:
Аз съм за добавката. 100 октановия бензин едва ли ще се отрази добре на клапаните на мотора.
Ама те тия мотори на фрезите и клапани ли имат бе :?, колко ли са :?. Пък може и да имат, аз моят още не съм го разглобявял. Я да проверя тук
Какво стана. Отговориха ли ти. Или и ти се заплесна по вицовете за блондинки. :lol: :lol:
Stefan_62 - майстор
p.v.x написа:
Какво стана. Отговориха ли ти. Или и ти се заплесна по вицовете за блондинки. :lol: :lol:
Защо ти да не си блондин, не си падам по такива вицове. Да отговориха ми, но трябва ли да го споделям с теб, много си назад с материяла.
p.v.x - майстор
Stefan_62 написа:
p.v.x написа:
Какво стана. Отговориха ли ти. Или и ти се заплесна по вицовете за блондинки. :lol: :lol:
Защо ти да не си блондин, не си падам по такива вицове. Да отговориха ми, но трябва ли да го споделям с теб, много си назад с материяла.
Не се офлянквай тук , ами бегай , че чакат четвърти за белот. :lol: :lol:
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: