• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
infomar
След подробна консултация във форума, вече съм собственик на мотофреза "Gardenia ZS 500 b-3". Това е названието по паспорт.
Двигателя е LT-170F - 7 к.с.
Изображение


Изображение

Фрезата се предлага в различни магазини и няма да правя реклама на магазина.
Продава се със следният прикачен инвентар:
Изображение

Това са всичките приспособления. идва с плуг, който в други магазини не се продава а не е евтин. Остава да закупя само метални колела за плуга.

Изображение
Има допълнително приспособление за връзка с ремарке.
Изображение

Изображение

Фрезата се пробва в магазина. Когато се достави тя е с налято масло в редуктора. Казват да се подмени при нужда. Кога ще е тази нужда, ще видим - когато започвал да трака силно :lol: .
Маслото на двигателя казват да се подмени след два часа работа. Закупих си бутилка с литър и половина за подмяната.
В книжката пише подробно как се подменя. Особеното е да става при топъл двигател и фрезата да е нивелирана добре хоризонтално във всички посоки.

Разглобка на въздушният филтър. Над него има едно винтче което се развива на ръка и се отделя капачката. Като нова фрезата идва без масло във филтъра. Трябва да се налее
масло без значение какво е до ръба маркиран отстрани.
Изображение

Кратки обяснения:
Изображение

Това е фрезата със закачени мотички/фрези.
Изображение

Фрезите се подменят лесно с щифтове. При настройката ми трябваха ключове 10 и 13. Металната планка на която се подпира отзад фрезата при работа трябва да се
задържи твърдо с двата болта на нея - развиват се до упор и после затягат с гайките. Трябва да се отслабят ако се тегли с него ремарке за да завива по-лесно.
Единствената забележка е, че когато се наложи да вдигна предното колело за да работя с фрезата, щифта с който се задържа, много трудно влиза в дупките - лека кривина, която се коригира с чука.
При фрезоване не издава голям шум. Още не съм специалист и ми е трудно да я удържам, но се надявам да свикна след 10-20 часа работа с нея.

За около час обработих около 400 квадрата двор. Не много качествено, но като пръв опит - оценка 4. фрезата се представи отлично, без забележки - нямаше прегряване, разхлабване на болтове и др. да се внимава много особено там където са били доматите, за остатъци канап, който се навива на мотичките. През 10-15 минути се спира за да се почистват от навити конци и треволяци. Работи добре на заден ход и той се оказа много полезен. Не съм го пробвал на втора предна скорост, но когато закача ремарке тогава ще видя "звяра".

Изображение

П.С.
Ако някой има още информация за тази фреза, моля да допълва темата - особености в работата с нея... и т.н.т..
Последна промяна от infomar на нед окт 21, 2012 7:26 pm, променено общо 2 пъти.
jekasus - майстор
infomar написа:
П.С.
Съжалявам, но тага за снимки горе не работи и не мога да ги покажа директно в темата.
Изображение
Прикачен файл:
2012-10-19 20 10 17.png
Stefan_62 - майстор
Хайде честито, и да я ползваш със здраве. Колкото до въздушният филтър сигурен ли си,че трябва да се налее масло. :? Аз на моята на въздушният филтър не наливам масло , само на двигателя :lol:А да попитам на фрезите няма ли стабилизираши колела от двете страни.
iivanov - майстор
Много години да си я ползваш,колега!Редовно преглеждай за масло филтъра,че при работа може да загубиш част от него.При по-големи наклони са склонни да протичат.
infomar
[quote="jekasus"][/quote]

За показване на снимките стандартно ползвам тага който е по-горе "Img". (Поставям линка...макрирам гo и избирам "Img" oт горе.) Да, но ми се изписва думата "Изображение'. В други теми става нормално, а и в този тип ДРУГИ форуми също нямам проблем.... само тук. Не ползвам АТТАЧМЕНТ.

Относно маслото - така треба - пише го в книжката.
В комплекта има странични предпазители, аз при това фрезиране не ги ползвах, защото няма какво да предпазвам.
В тази комплектовка влизат доста неща които не ги дават други продавачи, а ги продават отделно. Те по принцип влизат в пакета който те закупуват от Китай.... но гледат да не ни ги дават...
Stefan_62 - майстор
infomar написа:
jekasus написа:
Относно маслото - така треба - пише го в книжката.
В комплекта има странични предпазители, аз при това фрезиране не ги ползвах, защото няма какво да предпазвам.
В тази комплектовка влизат доста неща които не ги дават други продавачи, а ги продават отделно. Те по принцип влизат в пакета който те закупуват от Китай.... но гледат да не ни ги дават...
Щом така пише слагай /не бях чувал до сега да се слага масло във въздушен филтър, но явно някъде трябва/, незнам :lol: какво ще се получи когато започнеш да фрезоваш и се вдигне пепелак, смятай каква комбинация ще се полчи във филтъра "масло + пепел".Аз лятото моя го почиствам през няколко фрезования/даже върху него слагам и парче от дам. чоропогащник да филтрира по финният прах/. Колкото до "страничните предпазители", те не се слагат за да предпазват нещо, а по точно се наричат "стабилизатори" и служат да стабилизират фрезата при работа с нея, иначе започва да подскача, особенно , ако намлиш броя на фрезите. Слагай ги винаги когато фреоваш, ще усетиш разликата когато фрезоваш как се държи фрезата с тях и без тях. Успех.
teon - специалист
...по руските товарни а-ли имаше подобни въздушни филтри...на дъното на ваната се слага масло...идеята е: при засмукването, въздуха влиза на скорост в тенджерата и се'удря' първо в маслото, при което по едрите частици се улавят от него, след което преминава през филтрираща мрежа от омаслени влакна...предполагам ,че е нещо такова...при моята филтриращия елемент е сух- пласт дунапрен+хартиен елемент...
VLADO66 - майстор
И на спортните филтри се слага масло :-D -дупките на филтъра са по-големи и маслото увлича прахта.Така че имай впредвид-слагай спойлер на фрезата и обувай маратонките с перки. :-D
Stefan_62 - майстор
VLADO66 написа:
И на спортните филтри се слага масло :-D -дупките на филтъра са по-големи и маслото увлича прахта.Така че имай впредвид-слагай спойлер на фрезата и обувай маратонките с перки. :-D
Абе вий се бъзикате :lol: , ама ми се струва, че с това масло във филтъра чавека ще бере ядове :lol: , но щом така пише нека си спазва гаранционите условия/ може пък китайчетата да са измислили нещо по-добро относно охлаждането/ . Но все пак това не е ф-1, не го карай да търчи след нея :lol:
Последна промяна от Stefan_62 на съб окт 20, 2012 5:26 pm, променено общо 2 пъти.
teon - специалист
VLADO66 написа:
И на спортните филтри се слага масло :-D -дупките на филтъра са по-големи и маслото увлича прахта.Така че имай впредвид-слагай спойлер на фрезата и обувай маратонките с перки. :-D
...да, може да туриш и на баба си шортите :cool:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: