• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
офф . Указания диаметър важи за указаната машина.
При друг тип машина оборотите на изходящите валове ще са други.
dragonn2 - специалист
Здравейте,
Решил съм да взема фреза за обработване на малко дворно място. Насочил съм се към по-новия модел на Гардения GD 17 M MEGA, гледам върви със сякакъв инвентар. Въпросът ми е дали някой има такава и да сподели мения?

Ето това е машинката която гледах в магазина:
Прикачен файл:
20190323_101656.jpg
de_tomoff - помощник
:finga: Колега не пиши щуротии , това е отстрани е за предпазване на многогодишни растения при фрезоване да не се нараняват . Масло се сипва в повечето подобни филтри , даже и на резачки се омаслява филтърната гъба , за да задържа финия прах , като се задръсти се пере и омаслява наново .
съб окт 20, 2012 9:06 amStefan_62 написа:
infomar написа:
jekasus написа:
Относно маслото - така треба - пише го в книжката.
В комплекта има странични предпазители, аз при това фрезиране не ги ползвах, защото няма какво да предпазвам.
В тази комплектовка влизат доста неща които не ги дават други продавачи, а ги продават отделно. Те по принцип влизат в пакета който те закупуват от Китай.... но гледат да не ни ги дават...
Щом така пише слагай /не бях чувал до сега да се слага масло във въздушен филтър, но явно някъде трябва/, незнам :lol: какво ще се получи когато започнеш да фрезоваш и се вдигне пепелак, смятай каква комбинация ще се полчи във филтъра "масло + пепел".Аз лятото моя го почиствам през няколко фрезования/даже върху него слагам и парче от дам. чоропогащник да филтрира по финният прах/. Колкото до "страничните предпазители", те не се слагат за да предпазват нещо, а по точно се наричат "стабилизатори" и служат да стабилизират фрезата при работа с нея, иначе започва да подскача, особенно , ако намлиш броя на фрезите. Слагай ги винаги когато фреоваш, ще усетиш разликата когато фрезоваш как се държи фрезата с тях и без тях. Успех.
iva6ki - специалист
пон мар 25, 2019 10:50 amdragonn2 написа:
Здравейте,
Решил съм да взема фреза за обработване на малко дворно място. Насочил съм се към по-новия модел на Гардения GD 17 M MEGA, гледам върви със сякакъв инвентар. Въпросът ми е дали някой има такава и да сподели мения?

Ето това е машинката която гледах в магазина:

20190323_101656.jpg
Щом си се насочил към подобна машина дай малко повече парички да имаш и силоотводен вал Gardenia 1100 Profi
dragonn2 - специалист
За какво може да се ползва този вал?
пон мар 25, 2019 2:06 pmde_tomoff написа:
:finga: Колега не пиши щуротии , това е отстрани е за предпазване на многогодишни растения при фрезоване да не се нараняват . Масло се сипва в повечето подобни филтри , даже и на резачки се омаслява филтърната гъба , за да задържа финия прах , като се задръсти се пере и омаслява наново .
съб окт 20, 2012 9:06 amStefan_62 написа:
infomar написа:
Относно маслото - така треба - пише го в книжката.
В комплекта има странични предпазители, аз при това фрезиране не ги ползвах, защото няма какво да предпазвам.
В тази комплектовка влизат доста неща които не ги дават други продавачи, а ги продават отделно. Те по принцип влизат в пакета който те закупуват от Китай.... но гледат да не ни ги дават...
Щом така пише слагай /не бях чувал до сега да се слага масло във въздушен филтър, но явно някъде трябва/, незнам :lol: какво ще се получи когато започнеш да фрезоваш и се вдигне пепелак, смятай каква комбинация ще се полчи във филтъра "масло + пепел".Аз лятото моя го почиствам през няколко фрезования/даже върху него слагам и парче от дам. чоропогащник да филтрира по финният прах/. Колкото до "страничните предпазители", те не се слагат за да предпазват нещо, а по точно се наричат "стабилизатори" и служат да стабилизират фрезата при работа с нея, иначе започва да подскача, особенно , ако намлиш броя на фрезите. Слагай ги винаги когато фреоваш, ще усетиш разликата когато фрезоваш как се държи фрезата с тях и без тях. Успех.
Щурчо,

Инак за маслото и филтрите си прав.
Даже на мойта фреза съм ѝ изплющял
Прикачен файл:
изтеглен файл.jpg
изтеглен файл.jpg (6.48 KиБ) Видяна 2333 пъти
...ииииииии
iva6ki - специалист
пон мар 25, 2019 4:05 pmdragonn2 написа:
За какво може да се ползва този вал?
Водна помпа, косачка, генератор, картофовадачка и др. :wink:
dragonn2 - специалист
вт мар 26, 2019 9:20 amiva6ki написа:
Водна помпа, косачка, генератор, картофовадачка и др. :wink:
Вече имаме помпа и косачка... не мисля че ще ми е от полза. Всъщност една от причините да избера Гардения като марка, е че идва с доста допълнителни принадлежности. Иначе обикновено бих избрал Husqvarna или Stihl...
iva6ki - специалист
Ами китаец е хубаво е че е с чугунен редуктор за оране не разчитай (мъка голема) иначе другото е ок 970лв е в момента на примоция ;)
iivanov - майстор
Чугунения редуктор не е толкова хубаво . Не е ремонтопригоден .
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: