• 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
dragonn2 - специалист
Не ми изглежда много трудно да оре :lol:


Иначе за ремонти, надявам се да не се налага, тъй като двора е малък и земята не е твърда, няма камънаци и т.н. Няма да се мъчи кой-знае колко. Ще видиме де, гледам има доста клипчета и интернет, на някои изглежда много лесно (фрезоването), на други не чак толкова лесно. Мисля че при всеки случай по-добре отколкото с лопатата :)
iva6ki - специалист
Вервай ми клиповете са едно реалността е друга, аз имам пловдивски мотоблок (акме) и на 15-18см се налага да го подбутвам, ама ще се убедиш сам :-D
iivanov - майстор
От орането съм се отказал . А имам тежка дизелова кубота .
Krass - майстор
Тези машинки стават само за фрезоване. Аз съм си направил едни копачки откраднати от руснаците. В тубата "гусинние лапки", които и орат и фрезоват и едни шнекове от фреза "Призма" за браздене. Оригиналните приспособления за нищо не стават.
dimitar g - помощник
Обърни внимание на мотичките дали се застъпват
На пребито място доста е тегава работа и ако е сухо направо невъзможна но това е за повечето модели
металните колела са малки и постояно боксува
Плуга си иска настройка за ъгли и наклони а този неподлежи на нищо така че го отпиши
esko148 - специалист
Да, това което са написали колегите по-горе отговаря наистина на действителността.
Оригиналния инвертар не става за сериозна работа. И на мен в началото очакванията ми бяха големи, но се наложи бързо да измайсторя нов комплект фрези, държач за браздир и плуг с променлив ъгъл на рамото и комплект метални колела :)
По време на работа слагам и една голяма ремъчна шайба за да върви по-бавно и да не боксува.
Това е :)
lpoik - специалист
Аз я имам същата с целия инвентар,само фрезовам от другия инвентар нищо не става.Само ползвам браздира и то голяма мъка.Да питам колегите-някой правил ли е железни колела и какъв размер трябва да са.Сложил съм и по голяма шайба за бавни обороти.С една дума трябва ми като правя браздите аз да не го бутам а то само да си върви(ДА НЕ БУКСУВА) :? :partyman:
ZMeyGorianin - майстор
За браздене/оране ползвайте фрезите вместо колелата.
lpoik - специалист
съб мар 30, 2019 4:58 pmZMeyGorianin написа:
За браздене/оране ползвайте фрезите вместо колелата.
Пробвал съм с фрезите,но пак боксува.Мисля да направя по големи и тежки железни колела,но незнам какъв размер да ги направя така че да не боксува.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 30, 2019 6:18 pmlpoik написа:
....Мисля да направя по големи и тежки железни колела,но незнам какъв размер да ги направя така че да не боксува.
Понеже чета темите от-до, за обща култура, та някъде якой беше правил колела. И снимки и линкове към руснаците имаше. Може би, търсачката ще пусне нещо на "железни колела". Успех!
  • 1
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: