• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ZMeyGorianin - майстор
Есента след разчистване минавам с плуга, закачен на фрезата, задвижвана с мотичките. Пролетта само фрезовам.
kr1100 - майстор
нед мар 31, 2019 9:12 pmdimitar g написа:
kr1100
:lol: С 1 предна тежест 20 кила не подскача и си рови фрезата.
И след половин час половината болтове разхлабени говоря специално за гардения и призводните им
Също така има и голяма разлика с по колко мотички е на секция
моята гардения е GD-17M и е с по 3бр
По мои наблюдения с 4 мотички е по добре
МБ5. Нямам разхлабени болтове по фрезите . Болтове са с повишена якост / с нормална якост ги къса бързо. гайките са с пластмаса против саморазвиване.
С по 4 мотички на секция е.
iva6ki - специалист
Едно такова и само се подпираш до него :-D то си работи самичко.

Прикачен файл

710x710.jpg
dimitar g - помощник
МБ5 е ясна
неможе да се сравнява с сегашните мотофрези
За 20 г стаж редуктора издържа на 3 двигател оригиналния Бригс и 2 китайски единия беше дизелов 2 чифта гуми
и 1 веднъж смених мотички
Но миналата година се прецакаха втулките на зъбните колела търсих но няма никъде такива втулки
и по принуда минах на гардения :sad:
kr1100 - майстор
вт апр 02, 2019 6:10 pmdimitar g написа:
МБ5 е ясна
Но миналата година се прецакаха втулките на зъбните колела търсих но няма никъде такива втулки
Металокерамични втулки 1994 купувах от Карлово. Преди 6-7г бях качвеам чертежи на редуктора и на Тракия у на Болгар а.
Ако имаш интерес мога да ги сканирам и кача пак. Сменях втулките на средното лагеруване - скъсана верига - долната.
П.П. Имах в предвид чертежи на редуктора
Последна промяна от kr1100 на чет апр 04, 2019 11:55 am, променено общо 1 път.
dimitar g - помощник
Имам я книгата благодаря за което
Ще се поблъскам още малко с зеления китаец и накаря ще и сложа бронзови втулки и колкото изкара
Извинявам се на колегата пуснал темата че мако му оспамих
dragonn2 - специалист
Реших тази събота да купя фреза, въпреки противоречивите мнения, за това до колко ще ми върши работа...
В магазина от където ще я взимам има два модела на почти еднаква цена - GD17M MEGA и B4.
Мисля да взема GD17M, защото е по-нов модел. Но да питам - има ли някакви предимства по-старата?
Като характеристики са 1:1, с изключение на б4 има фар и предно колело.

Прикачен файл:
20190330_101901.jpg
Прикачен файл:
20190330_101844.jpg
kr1100 - майстор
dragonn2 За предното колело мога да кажа само, че ако работиш пр. в оранжерия -остава нефрезовано място от колелото.
tushee1 - напреднал
Знам че предното колело служи да вдигнеш машината когато си монтирал работните органи и да си я предвижиш до мястото което ще работиш. По време на работа това колело трябва да е вдигнато или направо свалено. Иначе опира в земята и не и позволява да се окопае.
Така знам.
dimitar g - помощник
Обърни внимание на теглича за инвентара и "окачването" на двигателя кое е по добре направено това е основното
Др което на gd17 мотичките немогат да се застъпят добре за сметка на по големия захват
което е малко проблем при силно заплевено място ,предното колело снего и без него все тая
Към GD даваха и инструменти 4-5 ключа отверка но са меки
успех с покупката
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: