• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 47
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
teon - специалист
...въздуха за охлаждането няма отношение към въздуха почистен от въздушния филтър и вкаран в цилиндъра на д-ла...това ми беше мисълта а не начина на охлаждане...
Stefan_62 - майстор
teon написа:
...въздуха за охлаждането няма отношение към въздуха почистен от въздушния филтър и вкаран в цилиндъра на д-ла...това ми беше мисълта а не начина на охлаждане...
ОК :drinkers: писах по-горе.
teon - специалист
Stefan_62 написа:
Хаде, стига сме се дракали всеки е прав за себе си,
...мдаа, така е...и на който не му е ясно първо да пита :cool: ...айде да му е честита фрезата на колегата...
Stefan_62 - майстор
Да бе, хайде да оставим колега сам да каже, как се държи новата мотофреза при полеви условия/върши ли работа за това за което е решил да я ползва/ и дали е доволен от избора си. :drinkers:
infomar
Както бях писал по-горе, се оказвам доволен към момента от покупката. Ползвал съм я само като фреза. От начало поставих всички фрези, ама много ме дърпаше напред и ги намалих само на по два реда мотички от двете страни. Така успявам да я удържа. Все още обаче нямам опит във фрезоването и очаквам практиката да ме научи на всички мурафети. Оказва се, че за да дълбае на дълбоко, задната подпора трябва да стърчи най-много над земята. Т.Е. да е поставена на най-горната дупка. така дълбае повече, ако искам плитко - поставям най-долната дупка.
Колелата и фрезите се сменят лесно и нямам проблем, само дето трябва да се гъзя около 5 минути, ама такъв е живота - няма безкрайно щастие. Моторът е доста мощен и трудно я удържам... но явно има чалъм :?
Като недостатък считам, че на този все пак мощен мотор не са поставили спирачка. Ако закача ремарке, как ще спирам по надолнището? Трябва ремаркето да има спирачки!!
Не съм засичал разхода, но не е решаващ за тази цел за която се ползва.
За по-добра обработка, всяка фитериа я минавам по 3 пъти и всичко става идеално - после директно засявам. Сега е време за чесъна, лук за зелено и марули/салата...

Някой може ли да обясни за какво служат приспособленията давани с нея (освен плугът :lol: той ми е ясен, и удължителя за ремарке).
stiv1961 - майстор
infomar написа:
От начало поставих всички фрези, ама много ме дърпаше напред и ги намалих само на по два реда мотички от двете страни.- В момента, в който те дърпа напред натискаш фрезата надолу и тя задълбава. Просто трябва да я усещаш.
Ако закача ремарке, как ще спирам по надолнището? Трябва ремаркето да има спирачки!!- Този тип ремаркета имат спирачки, даже и ръчна/ е, моето е такова/
Не съм засичал разхода, но не е решаващ за тази цел за която се ползва.- Разхода е относителен, зависи как я товариш...... но по принцип не гори много.
Някой може ли да обясни за какво служат приспособленията давани с нея (освен плугът :lol: той ми е ясен, и удължителя за ремарке).- На мен ми дадоха с фрезата и един браздир, с него миналата година правих браздите за картофите.

Прикачен файл

freza 2.jpg
freza 2.jpg (99.13 KиБ) Видяна 13298 пъти
Последна промяна от stiv1961 на нед окт 21, 2012 7:46 pm, променено общо 1 път.
Stefan_62 - майстор
infomar написа:
Както бях писал по-горе, се оказвам доволен към момента от покупката. Ползвал съм я само като фреза. От начало поставих всички фрези, ама много ме дърпаше напред и ги намалих само на по два реда мотички от двете страни. Така успявам да я удържа. Все още обаче нямам опит във фрезоването и очаквам практиката да ме научи на всички мурафети. Оказва се, че за да дълбае на дълбоко, задната подпора трябва да стърчи най-много над земята. Т.Е. да е поставена на най-горната дупка. така дълбае повече, ако искам плитко - поставям най-долната дупка.
Колелата и фрезите се сменят лесно и нямам проблем, само дето трябва да се гъзя около 5 минути, ама такъв е живота - няма безкрайно щастие. Моторът е доста мощен и трудно я удържам... но явно има чалъм :?
Като недостатък считам, че на този все пак мощен мотор не са поставили спирачка. Ако закача ремарке, как ще спирам по надолнището? Трябва ремаркето да има спирачки!!
Не съм засичал разхода, но не е решаващ за тази цел за която се ползва.
За по-добра обработка, всяка фитериа я минавам по 3 пъти и всичко става идеално - после директно засявам. Сега е време за чесъна, лук за зелено и марули/салата...

Някой може ли да обясни за какво служат приспособленията давани с нея (освен плугът :lol: той ми е ясен, и удължителя за ремарке).
Опа Стоян ме е изпреварил, но да обясня и аз. :lol:Важното е ти да си доволен. И да започвам да ти обяснявам :lol:Ползвай всички фрези/по-голяма площ ще обработваш наведнъж/, но както ти писах по-горе слагай отстрани стабилизаторните колела за да не подскача и да е по-стабилна. Спирачка не се слага на фрезата, а се слага на ремаркето/разгледай някой сайт с инвентар за фрези където има ремаркета/, мотора си е добър, но ти не си и свикнал, просто натискай малко по-вече ръкохватките на долу и задната подпора ще се задълбава по дълбоко и по този начин ще я удържаш. Всичко е въпрос на време и тренинг, ще и свикнеш на всички чалъми :lol:, другият инвентар би трябалао да е браздир и може би култиватор/ралник/ Ползвай я със здраве :drinkers:.
infomar
Вчера обработих отново цялата градина - поставих и дисковите ограничители. Оказа се много по-лесно с тях. Машинката не дърпа толкова силно и се направлява по-леко.
Някой знае ли дали се продават по-тесни мотички за този култиватор. В момента имам 2х3 и 2х1. Тези които са две по три фрези ми идват широко - около 60 см, а ми трябват за около 30 см. широчина на обработка.
Гледах да разглобя тези които са тройка, но не става. В краен случай ще трябва да купя две тройки и да махна едната за да останат по двойки. От друга страна си мисля ако са по двойки, дали ще работи добре, на колко градуса трябва да са разположени и да не вземе да "куца" фрезата ако са на 180 градуса..
Stefan_62 - майстор
infomar написа:
Вчера обработих отново цялата градина - поставих и дисковите ограничители. Оказа се много по-лесно с тях. Машинката не дърпа толкова силно и се направлява по-леко.
Някой знае ли дали се продават по-тесни мотички за този култиватор. В момента имам 2х3 и 2х1. Тези които са две по три фрези ми идват широко - около 60 см, а ми трябват за около 30 см. широчина на обработка.
Гледах да разглобя тези които са тройка, но не става. В краен случай ще трябва да купя две тройки и да махна едната за да останат по двойки. От друга страна си мисля ако са по двойки, дали ще работи добре, на колко градуса трябва да са разположени и да не вземе да "куца" фрезата ако са на 180 градуса..
Погледни този сайтhttp://www.agro-teh.bg/product/89/motic ... risma.htmlпродават само мотички.Според мен това е по-добър вариянт от колкото да търсиш двойки /виждал съм само тройки и единички и то ги продават комплект/. Може да си ги направиш на точната ширина. Порови се малко в Гугала в сайтовете за инвентар за мото фрези и може да откриеш и някой по-добър вариянт.
TOK - напреднал
Пролетта си закупих същата мотофреза, 2бр. колела, браздалник и 1м. фреза. Закупих я от вносителя с безплатна доставка за цяла Бг. и 2 години гаранция и то за 700лв. В местни магазини я видях за 950лв. Егати надценката :shock: Фрезовал съм над 20 декара нива и съм много доволен. Недостатъка ниската скорост при транспорт дори при 2-ра скорост. (пеша ходя по бързо от нея :-D ) Получих я разглобена в кашон. Зъбчатките в скоростната кутия са много нежни и трябва да се внимава с тях. Истината е в честата смяна на масло в двигателя и скоростната кутия ( пълни се с мизерия от прахта при фрезоване)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 47

Тема "Мнението ми за мото-фреза Gardenia ZS 500 b-3" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: