• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
cybersas - специалист
angel_ov написа:
А през какво разстояние се засаждат?
Четох за два метра между лозите, но предвид, че лесно се вкореняват, на есен винаги можеш да си донабодеш между тях от твоите си - аз така планирам - през 2.5 метра и ако не ме устройва - сгъстяване. Само да са ми живи :)
Elinka - специалист
Чудесна цъфтяща ограда за скриване от съседи става и с хортензии Изображение Тази на снимката е паникулата Limelight. Може да се намери по разсадниците. Лесно се размножава пролетта с резници.
cybersas написа:
Мисля самата ограда да ползвам като опора - тя си е оградна мрежа.

Здравей,

аз смятам да направя същото нещо, но в главата ми се върти въпроса, дали оградата ще издържи на "напъна" ако растенията се развият според очакванията ми :-?
cybersas - специалист
За тази година станаха около метър и половина, но са тънички и много леки. На пролет ще ги орежа до средата, за да се разклонят. По принцип ми казаха, че първата година растат по-слабо, докато си развият добре кореновата система, та от тази пролет очаквам да започне цирка.

За сега няма нищо кой-знае какво за отбелязване.
cybersas написа:
За тази година станаха около метър и половина, но са тънички и много леки. На пролет ще ги орежа до средата, за да се разклонят. По принцип ми казаха, че първата година растат по-слабо, докато си развият добре кореновата система, та от тази пролет очаквам да започне цирка.

За сега няма нищо кой-знае какво за отбелязване.

При мен оградата е около 2м.

Не съм голяма градинарка, а и няма кой да ми покаже какво да правя. Тепърва ще навлизам в тези сфера, но се надявам да ми се получи. [-o<
kborisov - специалист
И аз поръчах от "РАЙСКА ГРАДИНА". Поръчах 10, те ми пратили 12 за да допълнят кашона :)
Всичките се хванаха. И оня отгоре, се грижи да не засъхнат.
Мислех да ги торя с нещо, че не растат много, ама прочетох че е нормално първата година.
  • 1
  • 2

Тема "Дива лоза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: