• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
cybersas - специалист
Щото съм много умен септември си поръчах и дойдоха от разсадник 10 пръчки дива лоза - искам да я пусна по телена ограда с мрежа - да ме крие от съседите.

Заровил съм пръчките с корените в сандъчета (листата им окапаха отдавна) и ги поливам чат-пат. Държа ги на около 5 градуса.

Как да разбера живи ли са - това първо и второ - кога да ги копам в двора :)

Предварително благодаря.
EDI - майстор
Трудно ще разбереш, сега спят.Вече е късно за есенно засяване, напролет ги бучвай.
mumar - специалист
Дано нямате наблизо кози :-D
Това е най- лесното нещо за прихващане, издържа на студ по нашите ширини и не е взискателно.
Оообаче си трябва следене като в казармата- да не се допуска да пълзи случайно където не е желателно!
Ако са живи, ще пуснат разклонения, ще имат пъпки и т.н. но още му е рано. Като се оправи почвата, тогава кОпай.
Да не се плашиш от сухи клонки- саморегулира се, тръгва си само, когато то си реши, че трябва,
но тогава ще си сигурен, че е тръгнало и няма да се питаш!
Аз го режа на около 20- 50 см от корена, когато листопадне, после пуска ластари по 5-6 метра.
Помисли за подпора или нещо, към което да придадеш първоначален старт.
cybersas - специалист
Хе хе - мерси за отговора. Кози нямам в двора - две кучета имам, ама докато (ако се) развият растенията ще ги държа на разстояние. Мисля самата ограда да ползвам като опора - тя си е оградна мрежа. Само не ми стана ясно кой месец да ги засядя -аз мисля някъде средата на март - преди да са тръгнали или как?
mumar - специалист
Бе то и аз нямам кози, ама съседите имат :axe:
По улук и от там на оградата сме го пуснали и поне на мен много ми харесва.
Ама като ти се качи на дувара онова ми ти оцъклено животно и като захрупааа... #-o
Вече няма точен месец през който да садиш, като се затопли почвата и може да се копае,
температурите се задържат дългосрочно като за бели хора, и те така...
Расте бързо, така че не му се притеснявай
l_bonev - специалист
И ние садих ме пролетта няколко, 2 в земята и 6 в саксии . Тези в саксиите растат на седмица около 10 см. , а тези в земята около 50 см. :prayer:
angel_ov - специалист
cybersas написа:
Щото съм много умен септември си поръчах и дойдоха от разсадник 10 пръчки дива лоза - искам да я пусна по телена ограда с мрежа - да ме крие от съседите.

Заровил съм пръчките с корените в сандъчета (листата им окапаха отдавна) и ги поливам чат-пат. Държа ги на около 5 градуса.

Как да разбера живи ли са - това първо и второ - кога да ги копам в двора :)

Предварително благодаря.
Координати на разсадника?
kapanec - специалист
Края на Март началото на Април ги засади и да не е кално
cybersas - специалист
Координатите са: http://gardenparadise.eu/index.php?rout ... duct_id=60

Дойдоха по куриер, много добре опаковани, в торбички с пръст и наредени в хартиени кашончета.

Ще гледам да не е кално - то си има трева там. И аз така си мисля - средата на Март да пробвам. И една жива елха чака - и нея някъде тогава ще я бодна или в края на Април...
angel_ov - специалист
А през какво разстояние се засаждат?
  • 1
  • 2

Тема "Дива лоза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: