• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Йордан - специалист
Йордан написа:
iivanov написа:
Промених мнението по-горе.В очертаното е мястото на закачане на лостчето и пружината.Може да не е дупка ри тебе,а чопче.
Гледах,оглеждах,нито дупчица можаж да видя нито чоп,много интересно откъде се откачи.
stiv1961 какво ще кажеш по въпроса,мисля че твоята фреза беше подобен модел.
kuger - майстор
Гледам, от няколко дни няма развитие по въпроса с пружинката.
При моята, Субару, има две пружинки. Едната е свързана с ръчния лост за газта и рамото на центробежния регулатор.
Няма директна връзка между лоста за подаване на газ и дросела.
Тази, предполагам, не те касае.
Другата, където има и лостче /парче профилирана тел/, е свързана на същите места, където е свързано и лостчето.
Лостчето /и пружинката/ свързват рамото на центробежния регулатор и рамото на дроселовата клапа. Предполагам пружината служи за обиране на хлабината между тия две рамена.
kuger - майстор
Не виждам края на пружината с какъв профил е.
Прикачен файл:
IMG_1109Aъъъ.JPG
IMG_1109Aъъъ.JPG (13.33 KиБ) Видяна 2927 пъти
Това, дето стърчи, от какво е? Виж от твоята снимка, че се отваря в по-голям размер.
elatanassov - помощник
Здравейте и от мен! Казвам се Емо и живея в Силистра. Собственик съм на лозе - 700 кв.м. и за тази цел си закупих Bolens с двигател Хонда, 5,5 к.с. започнах да си правя метални колелета от12 цолови джанти и 3 см. винкел. Останаха ми фланците и въпроса ми е да продължавам ли или да се отказвам да довърша изделието. Почвата е лека и дано да успея с колелетата и плугчето. Благодаря предварително на отзовалите се с мнение и препоръки. Поздрави на Всички!
Последна промяна от elatanassov на пон юни 24, 2013 4:22 pm, променено общо 1 път.
iivanov - майстор
Дерзай! Някъде в тукашните теми бях показал моите.Препоръчвам ти винкелчето да резнеш в средата и да направиш Л-образни стъпки.
Йордан - специалист
iivanov написа:
Дерзай! Някъде в тукашните теми бях показал моите.Препоръчвам ти винкелчето да резнеш в средата и да направиш Л-образни стъпки.
Къде да намеря две шестограмни фтулки,за да мога да ползвам двете мотички с дисковете,без страничните дискове фрезата подскача.
VLADO66 - майстор
Ако някой се е устремил да купува фреза, до 6 02 Дикар консулт правят промоция.Поръчах си Фортеко 90R с подарък плуг, браздир и метални колела, за които щях да дам допълнително над 200лв.
kr1100 - майстор
[quote=Йордан
Къде да намеря две шестограмни фтулки,за да мога да ползвам двете мотички с дисковете,без страничните дискове фрезата подскача.
[/quote]

За да подскача значи почвата н е лека /песъклива. Намери начин да закачиш отпред тежест 20 кг
пон яну 27, 2020 12:33 pmVLADO66 написа:
Ако някой се е устремил да купува фреза, до 6 02 Дикар консулт правят промоция.Поръчах си Фортеко 90R с подарък плуг, браздир и метални колела, за които щях да дам допълнително над 200лв.
Владо, не знам дали си чел и моите терзания от преди 2 години.
Купих си я на нормалната цена, без разни добавки.
Лекичка е, мекичка е, не разчитай на плугчето!
Дано ти е лека почвата, инак препоръчвам тежка фреза!
Недей да се блазниш от промоции и подаръци!
VLADO66 - майстор
Нямам много за обработка-200-300 м2.Годинките взеха да натежават, а и нямам много свободно време.Та ще си ровя, ако трябва и по 3 пъти ще го минавам.Освен това 60 см. ширина ме устройват идеално и имам тежести да сложа.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Питане за мотофреза-коя да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: