• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Йордан - специалист
iivanov написа:
iva6ki написа:
Ей много си бърз :-D .Значи ще се проба на две години
или 20моточаса. :) ,пък и да я скапя поне е евтина.
Кви 20 мч бе,човек?!!След първата смяна пердашиш до 100.Само не знам дали с времето няма да се получат отлагания. :?
Мисля да си направя едго ремарке.Купих две главини с джанти и гуми от Голф-че.М/у двете главини мисля да заваря една тръба и отгоре да сложа коша,но какво разстояние да оставя м/у главините.Ако някой е правил-някой съветче.Така че да може Гарденията да го тегли.
stiv1961 - майстор
Ето едно стандартно ремарке за мотофреза. По него може да си направиш извода колко трябва да е междуосието. Успех :partyman:
Прикачен файл:
remarke 3.jpg
remarke 3.jpg (27.84 KиБ) Видяна 8207 пъти
Товароносимост – 350 кг
Гуми – 4х8, тракторни
Барабанни спирачки
Размери на коша – 1000 х 1236 х 320 мм
iivanov - майстор
При мене главините са от москвич алеко заедно с моста.Само те тежат 60 кг,а с конструкцията стига 100.Само че машината ми е с 2 идеи по-солидна.Ако можеш си намери предни колела от мотор(ИЖ).Така ще имаш и спирачка.Старай се конструкцията да е максимално олекотена и повече широка отколкото дълга.
Йордан - специалист
iivanov написа:
При мене главините са от москвич алеко заедно с моста.Само те тежат 60 кг,а с конструкцията стига 100.Само че машината ми е с 2 идеи по-солидна.Ако можеш си намери предни колела от мотор(ИЖ).Така ще имаш и спирачка.Старай се конструкцията да е максимално олекотена и повече широка отколкото дълга.
То спирачки ще има защото главините са с барабани с феродо и спирачки.Но за 7-те коня няма ли да им дойде множко товара.
stiv1961 - майстор
Задните главини с джанти и гуми на гоУф :-D са едва ли много по- тежки от капли на мотор ИЖ. Особено ако си намериш резервни гуми от ГоУф 2/ дето им викат еднодневки/, ще стане трепач :supz: Сега като се сетя май имам една в гаража ама трябва да проверя. Преди месец дадох моя Голф за скрап/ а ми служеше вярно 13 години/. Могат да се ползват барабанните спирачки с подходящо жило и монтиран цензура.
iivanov - майстор
Притеснявай се за шасито,а не за конете.Мойта също е 7 коня и съм я товарил с 380 кила джилязо и с моя милост(120).
stiv1961 - майстор
Лошото е, че като натоваря повече мат'риал в ремаркето при изкачване на баир колелетата започват да буксуват :-D . Веднъж се наложи синковеца да сяда на фрезата отгоре и така издаянихме баира. Голям майтап беше :-D Иначе нищо и няма, ебах ти китайката :)
kuger - майстор
Моята играчка, 5 кончета при пълен форсаж, спокойно тегли фабрично ремарке за кола. Развива около 10-12 км/ч, нямал съм проблеми с тягата. Моста на ремаркето е торсионен и колелата са изнесени зад центъра на коша с около 0,2 м. По този начин голямата част от теглото пада върху "влекача", дори нямам тежести на колелата. Товаря я според зора. Буксуване съм имал на стръмен каменлив черен път, но на това място буксува и Беларус.
VLADO66 - майстор
Аз и в другата тема питах-за сега съм се спрял на това http://gradinka.bg/offer/1454.html -блазнят ме допълнителния инвентар/колела и картофовадач/ и се чудя дали си струва :?Предполагам че може да се регулира ширината на фрезоване, а на каква дълбочина стига при сбита земя :?
iva6ki - специалист
Колега те колелата за оран ама без тежести пък
макар и с тях си е мъка с малка машинка.
p.s. Тази есен орах с ИМТ сръбска останах без ръце.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (29.69 KиБ) Видяна 8168 пъти
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12

Тема "Питане за мотофреза-коя да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: