• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Йордан - специалист
stiv1961 написа:
nikolaizl написа:
stiv1961 много ми допада твоето ремарке http://napravisam.bg/forum/download/fil ... &mode=view ,ти ли си го прави и ако да те моля за малко повече инфо. Благодаря предварително.
Не съм го правил аз, купихме го от един човек. Беше стояло двайсетина години под един навес, всичко по него беше ръждясало- спирачки, главини..... аз само го възстанових.
Вслушах се във съветите ви и от днес вече имам Гардения 3/4 ,но искам да питам-като я запаля,естествено пускам бензина и смукача,като позагрее връщам смукача,но като поработи и подам газ-гасне,каква може да е причината или аз нещо бъркам.Все пак колегите с опит може да ми помогнат. :partyman:
iivanov - майстор
По нета ли я взема?Ако е тъй,явно не си се вслушвал достатъчно.А смукача се връща веднага след запалването.Поне при subaru е така.
nikolaizl - напреднал
Както каза iivanov,отваряш кранчето за гориво и дърпаш смукача,палиш и веднага връщаш смукача и след като позагрее малко, газзз и превземай полето :yawinkle: :partyman:
Йордан - специалист
nikolaizl написа:
Както каза iivanov,отваряш кранчето за гориво и дърпаш смукача,палиш и веднага връщаш смукача и след като позагрее малко, газзз и превземай полето :yawinkle: :partyman:
Кранчето на бензина се отваря като се предвижи напред а не към дръжките,нали,а смукача обратно,към дръжките.
Йордан - специалист
Йордан написа:
nikolaizl написа:
Както каза iivanov,отваряш кранчето за гориво и дърпаш смукача,палиш и веднага връщаш смукача и след като позагрее малко, газзз и превземай полето :yawinkle: :partyman:
Кранчето на бензина се отваря като се предвижи напред а не към дръжките,нали,а смукача обратно,към дръжките.
Този проблем го реших.Сега да питам за съединителя-като включа на скорост,естествено със стисната ръкохватка на съединителя и веднага тръгва фрезата.Не трябва ли след като отпусна ръкохватката тогава да тръгне,развил съм до последно жилото за регулиране на съединителя.
stiv1961 - майстор
Йордан написа:
Този проблем го реших.Сега да питам за съединителя-като включа на скорост,естествено със стисната ръкохватка на съединителя и веднага тръгва фрезата.Не трябва ли след като отпусна ръкохватката тогава да тръгне,развил съм до последно жилото за регулиране на съединителя.
Точно обратно :) при пусната ръкохватка включваш на скорост и при постепенно стискане на ръкохватката трябва да потеглиш. При движение на фрезата ръкохватката се държи стисната. И аз първо пробвах като теб, щях да изроня всичко що има зъби в трансмисията :-D . Дано не си разцентровал много съединителя, ако си спомняш как е бил първоначално върни ,,фабричните настройки" :-D
Йордан - специалист
stiv1961 написа:
Йордан написа:
Този проблем го реших.Сега да питам за съединителя-като включа на скорост,естествено със стисната ръкохватка на съединителя и веднага тръгва фрезата.Не трябва ли след като отпусна ръкохватката тогава да тръгне,развил съм до последно жилото за регулиране на съединителя.
Точно обратно :) при пусната ръкохватка включваш на скорост и при постепенно стискане на ръкохватката трябва да потеглиш. При движение на фрезата ръкохватката се държи стисната. И аз първо пробвах като теб, щях да изроня всичко що има зъби в трансмисията :-D . Дано не си разцентровал много съединителя, ако си спомняш как е бил първоначално върни ,,фабричните настройки" :-D
Къде да ги гледам тези настройки,да смъкна капака на ремъка ли или нещо друго.Благодаря все пак и за това.Аз мисля като при моторите-стискаш съединителя и включваш на скорост.
Stefan_62 - майстор
stiv1961 написа:
Точно обратно :) при пусната ръкохватка включваш на скорост и при постепенно стискане на ръкохватката трябва да потеглиш. При движение на фрезата ръкохватката се държи стисната.
Ами то като се замисли човек :? има логика да е така, ама когато не си се сблъсквал досега е нормално да се допускат грешки. Запали фрезата, но я надигни да не опират фрезите в земята включи на скорост и при отпусната ръкохватка регулирай жилото докато спре да върти, а когато я стиснеш да тръгва. И не пипай друго без да питаш ако не знаеш как да го оправиш :lol: :drinkers:
Stefan_62 - майстор
Йордан написа:
Къде да ги гледам тези настройки,да смъкна капака на ремъка ли или нещо друго.Благодаря все пак и за това.Аз мисля като при моторите-стискаш съединителя и включваш на скорост.
Не се коси, допускат се грешки, почти е същото като при мотора и колата, само че на обратно. Регулирай жилото от там където си пипал преди. И много не пипай, че недай си боже да стане нещо няма да ти уважат гаранцията. Успех.
Йордан - специалист
Stefan_62 написа:
Йордан написа:
Къде да ги гледам тези настройки,да смъкна капака на ремъка ли или нещо друго.Благодаря все пак и за това.Аз мисля като при моторите-стискаш съединителя и включваш на скорост.
Не се коси, допускат се грешки, почти е същото като при мотора и колата, само че на обратно. Регулирай жилото от там където си пипал преди. И много не пипай, че недай си боже да стане нещо няма да ти уважат гаранцията. Успех.
Затова питам.Тя в момента е с гумените колела,като включа на скорост не трябва да тръгва преди да съм стиснал съединителя,нали.Предполагам с една две проби да не съм я съсипал.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Питане за мотофреза-коя да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: