• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 29
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,
Искам да направя поливна система, но не съм сигурен за разположението на разпръсквачите.
Захранването, ще е от водомерната шахта, като предполагам че водата има 6 бара, но не съм сигурен.
Мисля да е без клапани, тъй като много трудно може да се преката ток. Ще бъде с обикновен програматор - пускане спиране.
От основната тръба ф63, захранваща сградата, ще направя отклонение от РР ф32, като пред водомерната шахта, ще разположа колектор от РР 32 за 6 бр клона, за всяка градинка отделен. Основната тръба към всяка градина, ще бъде ф32, като там където има повече разпръсквачи, мисля непостредствено преди градинкта да го разклонявам на две и така да станат две тръби с по 4-5 разпръсквача. Може ли да се захранят 8 бр с една тръба, при положение, че не пръскат на 360 или 180 градуса повечето. Според мен е на кантар, но ако може, моля за мнение.
Отклоненията към разпръсквача, възнамерявам да става с ВС ф32/ 3/4'', коляно 90гр мъжко 3/4'' / ф20, тръба до пръскачаката ф20, коляно 90гр мъжко ф20/ 1/2'', разпръсквач.
За тесните и дълги градинки, разпръсквачите мисля да са с правоъгълна дюза - лява, дясна и средна.
Моля, да кажете и какви разпръсквачи и дюзи да се вземат - марка, модел, дължина.
Прилагам схема на всяка зелена площ с размери и радиуси на сложените от мен разпръсквачи.
Ако има неясноти, ще ги допълня.
Благодаря предварително.

Прикачен файл

5.png

Прикачен файл

4.png
4.png (92.42 KиБ) Видяна 3326 пъти

Прикачен файл

3.png
3.png (93.34 KиБ) Видяна 3326 пъти

Прикачен файл

2.png
2.png (64.9 KиБ) Видяна 3326 пъти

Прикачен файл

1.png
1.png (39.34 KиБ) Видяна 3326 пъти
hidrazin - майстор
пон апр 13, 2020 5:40 pmstuf4o написа:
...Искам да направя поливна система,...
На какво поливна система? Едва ли стандартна къща се захранва с ф63...
Посочените площи за напяване нещо не се връзват с "направи си сам"... :?
:partyman:
пон апр 20, 2020 12:42 amhidrazin написа:
пон апр 13, 2020 5:40 pmstuf4o написа:
...Искам да направя поливна система,...
На какво поливна система? Едва ли стандартна къща се захранва с ф63...
Посочените площи за напяване нещо не се връзват с "направи си сам"... :?
:partyman:
Здравейте,
Аз никъде не съм написал, че става дума за къща, а сграда(малка кооперация). Аз си я поддържам сам, и си правя всичко сам. Просто вече, не ми се хамалства да поливам с аркуч по 2 часа, поради това искам да си направя система. Не виждам кое точно не се връзва с "направи си сам". От снимките си мисля, че става дума за поливна система на трева. Ако смятате, че не е за тук, то нека просто ми изтрият нещата.
джеки - специалист
Привет на всички. Да попитам знаещите и можещи на наклонен терен как трябва да се поставят разпръскачите? И кои разпръсквачи поливат на най малка площ примерно 1.2 х 2 метра. Благодаря предварително
klambrev - специалист
Един малко страничен въпрос, проблем ли е, че има плодни дръвчета в радиуса на пръскачките и всяка нощ стъблата им се мокрят?
klambrev - специалист
hidrazin написа:
Да.
:partyman:

а нещо с което да ги предпазя?
Прикачен файл:
plodni.jpeg
plodni.jpeg (13.79 KиБ) Видяна 3072 пъти
Все още нещата са на етап проект но има вкопани тръби(сините линии) в двете 50 метрови страни и в средата(леко диагонално но такъв изкоп имаше)
Дръвчетата са през 3,5м по двете зелени линии и на отстояние 3.5м

едит: 50-те метра са 40 метра
kuger - майстор
Ами, използвай капкови маркучи за дърветата, а за останалото намали дебита на пръскачките.
Granch - напреднал
Здравейте колеги.
За да не отварям нова тема за поливните системи, си позволявам да попитаm в тази.
Предстои ми изграждане на поливна система за трева. Взех оферти от няколко фирми и всички са с различни марки и типове разпръсквачи.
Може ли тези от вас които имат опит да споделят коя марка е за предпочитане: Hunter или Rain Bird и кой тип: роторни или ротаторни?
vaniosl - специалист
Здравейте,имам една малка площ в двора,която искам да озеленя,хем да има къде да си играе дъщерята хем и да стане по красиво под асмата.Цялото пространство за озеленяване се намира под асма,това само за уточнение.Изчетох тази и още няколко теми във форума отностно изграждането на система за напояване,направих си един чертеж нанесох си нещата,както смятам,е трябва да бъдат,но все пак ,ще се радвам,ако чуя и вашето мнение дали нещата са както трябва.На схемата съм начертал долу горе как изглежда самото място с точните размери.С пунктирани линии съм нанесъл два размера,които са просто ориентировъчни,защото ,както може да се види от схемата самото място се разширява.С кръгчета съм отбялазал,къде смятам да има разпръсквачи заедно с дюзата,която мисля да използвам.Като цяло съм се ориентирал към Hunter PS ULTRA.Със стрелки съм отбялазал,кой с кой разпръсквач се препокрива.Доколкото разбрах от изчетеното е много важно всеки разпръсквач да бъде препокрит.До всеки от разпръсквачите съм отбялазал долу горе на какви градуси мисля,че ще са отворени дюзите,но това ще се реши когато се монтират.Водя ще използвам от сондаж.Помпата на сондажа,ще вади вода в едно бетонно басейнче ,където мисля да поставя потопяема помпа с която да захранвам напоителната система.И тук ще ми е нужна голяма помощ,каква помпа да избера,но да не е много скъпа,нещо,което да ми върши работа.Мисля,че ще е най-добре да на два кръга,защото всичко става както се видя,я помпа ще изгори ,я няма да има ток да мога ,като авариен вариант да свържа и от водопровода за 1-2 дни ,ако се наложи.

Прикачен файл

Проект.jpg
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 29

Тема "Автоматична поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: