• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 29
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Madzhar - помощник
съб яну 25, 2020 10:37 amhidrazin написа:
Още по-добре е да се пробива с фрезер - МОНТАЖ
Размера на отвора според водовземната скоба - ще го разбереш като погледнеш в страничния отвор на скобата.
Там в дъното има отвор за преминаване на водата. Размера на пробиване е желателно да е по него.
За един разпръсквач е достатъчно и 12 мм.
От водовземна скоба Ф 32 Х 1" няма много смисъл. Там сложи тройник Ф32 х Ф32
:partyman:

Благодаря ти за бързият отговор.Жив и здрав и хубав ден.
nnikbg - специалист
Колеги, позволете един бърз въпрос.
Имам клапан hunter PGV Jar top type, който работеше без проблем 7 години.Проблема е ,че започна да капе от две дупчици и прави кал цялата шахта, иначе си работи без проблем. Разглобих го и почистих мембрахата но продължава да подлизва, явно нещо пропускам.
Моля някой ( hidrazin :-D ) запознат с материята да даде съвет по моя проблем.
nikolov333 - майстор
Тука гледам, че сменят мембраните с нови..

hidrazin - майстор
+1 Смяна на мембраната с нова. Втвърдява се с годините и започва да не уплътнява.
Внимавай при смяната да не откъснеш оная пиш...ка дето стърчи от гумата и е нещо като тръбичка.
И само като предложение щото така или иначе няма какво да губиш.
Накисване на гумата за няколко часа (опитно) в газ за осветление/керосин.
:partyman:
nnikbg - специалист
пон фев 03, 2020 9:05 pmhidrazin написа:
+1 Смяна на мембраната с нова. Втвърдява се с годините и започва да не уплътнява.
Внимавай при смяната да не откъснеш оная пиш...ка дето стърчи от гумата и е нещо като тръбичка.
И само като предложение щото така или иначе няма какво да губиш.
Накисване на гумата за няколко часа (опитно) в газ за осветление/керосин.
:partyman:
Благодаря. Явно ще трябва да взема нова.
hidrazin - майстор
вт фев 04, 2020 6:44 pmnnikbg написа:
Благодаря. Явно ще трябва да взема нова.
Или нов клапан. Тези май не се оказаха много читави в годините.
В повечето случаи не се налага регулиране на дебита и монтаж на манометър директно на клапана.
Демек може да се мине и на по-евтините “квадратни” клапани.
Пък и изкарват много повече.
И мембрананата (оная гумичка с малко пластмаса) не е много евтина.
Ама ти си решаваш де.
:partyman:
MuTeB_ - специалист
Здравейте, имам нужда от малко помощ. Днес ми пристигна програматора - Hunter X-Core -8 вътр.монтаж. За момента са ми нужни само 3 клапана, но ще има разширение след време. Клапаните са - Hunter PGV 101G-B - 1" 24V / с рег.на дебита 24 V AC. За да не ги монтирам в отделни шахти по двора, искам да ги сложа в помпеното помещение над сондажа, а програматора на сухо в къщата. Не съм сигурен какъв кабел да използвам за целта, като разстоянието между двете ще е максимум 20 метра. достатъчен ли е 1 кв сечение на кабела, и дали да е едножилен или многожилен. Извинявам се ако въпроса е елементарен, но не съм имал досег с автоматика за поливане.
nnikbg - специалист
'
вт фев 04, 2020 9:55 pmhidrazin написа:
вт фев 04, 2020 6:44 pmnnikbg написа:
Благодаря. Явно ще трябва да взема нова.
Или нов клапан. Тези май не се оказаха много читави в годините.
В повечето случаи не се налага регулиране на дебита и монтаж на манометър директно на клапана.
Демек може да се мине и на по-евтините “квадратни” клапани.
Пък и изкарват много повече.
И мембрананата (оная гумичка с малко пластмаса) не е много евтина.
Ама ти си решаваш де.
:partyman:
аз имам 3 клапана "квадратни" и един (проблемния) кръгъл.Кръглия е обикновен , без възможност за регулиране на дебит.
До колкото разбрах , мембраните и на двата вида са еднакви около 18 лв. Нов клапан е около 35 лв.
nnikbg - специалист
ср фев 05, 2020 2:17 pmMuTeB_ написа:
Здравейте, имам нужда от малко помощ. Днес ми пристигна програматора - Hunter X-Core -8 вътр.монтаж. За момента са ми нужни само 3 клапана, но ще има разширение след време. Клапаните са - Hunter PGV 101G-B - 1" 24V / с рег.на дебита 24 V AC. За да не ги монтирам в отделни шахти по двора, искам да ги сложа в помпеното помещение над сондажа, а програматора на сухо в къщата. Не съм сигурен какъв кабел да използвам за целта, като разстоянието между двете ще е максимум 20 метра. достатъчен ли е 1 кв сечение на кабела, и дали да е едножилен или многожилен. Извинявам се ако въпроса е елементарен, но не съм имал досег с автоматика за поливане.
за три клапана ти трябва 4 жилен ( ползваш за трите обща маса)
4х0,75 многожилен пуснат в тръба е идеален вариант.
yanko78 - специалист
ср фев 05, 2020 2:17 pmMuTeB_ написа:
Здравейте, имам нужда от малко помощ.
Виж какъв е кабела който излиза от селеноида и използвай същия. Вземи многожилен с поне 11 проводника. 8 за клапаните 1 общ и 2 за евентуален сензор за дъжд. Аз бих взел и с два кабела повече, за всеки случай, ако някой даде фира във времето, за да имаш резервно трасе.
Сега ти трябват три клапана, но след време, може да си ги ползваш всичките.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 29

Тема "Автоматична поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: