• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
ср юни 10, 2020 2:26 pmGranch написа:
... коя марка е за предпочитане: Hunter или Rain Bird и кой тип: роторни или ротаторни?
Която ти хареса. Аз лично предпочитам първите.
Роторни или ротатори според проекта и според наличия дебит на водоизточника.
ср юни 10, 2020 9:30 pmvaniosl написа:
...Помпата на сондажа,ще вади вода в едно бетонно басейнче ,където мисля да поставя потопяема помпа с която да захранвам напоителната система.
Тва ква му е "идеята" ??? И за каква точно потопяема помпа си мислиш?
:partyman:
vaniosl - специалист
ср юни 10, 2020 9:30 pmvaniosl написа:
...Помпата на сондажа,ще вади вода в едно бетонно басейнче ,където мисля да поставя потопяема помпа с която да захранвам напоителната система.
Тва ква му е "идеята" ??? И за каква точно потопяема помпа си мислиш?
:partyman:
[/quote]

Нещо от този сорт:

https://napoqvane.com/water_pumps/pump_ ... _HL_marina

Ами уж идеята е да не е надъното на водоизточника и да не засмуква пясък и да запушва дюзите,но този проблем май ще се реши и с един филтър след помпата.
hidrazin - майстор
ср юни 10, 2020 11:14 pmvaniosl написа:
...Нещо от този сорт:...
Става но ще трябва поливаш с маркуча. Не с разпръсквачи. Даже няма да ги повдигне над земята.
Направо помпата от сондажа и филтър...
:partyman:
Granch - напреднал
ср юни 10, 2020 9:51 pmhidrazin написа:
ср юни 10, 2020 2:26 pmGranch написа:
... коя марка е за предпочитане: Hunter или Rain Bird и кой тип: роторни или ротаторни?
Която ти хареса. Аз лично предпочитам първите.
Роторни или ротатори според проекта и според наличия дебит на водоизточника.

Те и двете марки ми харесват еднакво - тоест красиви са. Въпроса беше има ли разлика в качество и надежност или да избирам по цена?
Водоизточника е сондаж с дебит 1500 литра на час, но ще го огранича до 1200 литра на час, максимум 1400 литра на час, за да не вади пясък. Налягането при тези дебити е 5 бара на нивото на двора. Фирмите които ми правиха офертите се съобразиха с това, но заложиха или единия вид, или другия вид, а има оферта и с комбинация от двата вида разпръсквачи. Въпросът тук е кой вид разпръсквачи е по-подходяш за тези дебит и налягане, кои са по-надеждни и по-тихи?
vaniosl - специалист
Имам и един много важен въпрос преди да започна всичко.Зимата как се източва системата за да не замръзне?Доколкото разбрах се монтират дренажни клапани ,но при Хънтър не мога да видя да се продават,като част от подземните им полични системи,ще може ли да ме насочите как да постъпя и къде се монтира клапана?
Madzhar - помощник
Имам един въпрос.При зазимяване на системата , водата във флуид контрола на помпа wilo 204 се източва нали?
джеки - специалист
чет юни 11, 2020 2:28 pmvaniosl написа:
Имам и един много важен въпрос преди да започна всичко.Зимата как се източва системата за да не замръзне?Доколкото разбрах се монтират дренажни клапани ,но при Хънтър не мога да видя да се продават,като част от подземните им полични системи,ще може ли да ме насочите как да постъпя и къде се монтира клапана?
[/quot

Ако нямаш дренажни клапи спираш водата и с компесор надуваш системата да изхвъли водата.
joro_tt - помощник
Здравейте,
Искам да направя поливна система за райграса, моля за помощ.
Площа е правоъгълник 15 х 8 метра. Водоизточника е сондаж с помпа вида 4. (2,5л/с, 1,5бар).
Досега площа, (за първа година - пробно) се напояваше с три пръскалки от тези въртящите се за 10лв, свързани с маркучи, но искам да скрия тръбопроводите под земята.
Пролема е, че не мога да избера правилните разпръсквачи и разположението им. Моля за помощ от компетентните по темата. :partyman:
hidrazin - майстор
Често фирмите които продават разпръсквачи предлагат и безплатно проектиране.
Колко ще е читаво е отделен въпрос.
И да не забравя - с тая помпа няма да стане.
:partyman:
joro_tt - помощник
чет яну 20, 2022 8:34 pmhidrazin написа:
И да не забравя - с тая помпа няма да стане.
:partyman:
Имах такова опасение. Дебит има, но няма налягане.
Няма ли възможност да слагам по нагъсто разпръсквачите? Щеше ми се да не сменям помпата...
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29

Тема "Автоматична поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: