• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
hidrazin - майстор
Надежда всяка тука оставете...
Какво по-нагъсто?
Тя и с един не може да се справи.
:partyman:
джеки - специалист
Трябва ти 2,5-3 бара налягане.
Разгледай разпръсквачите -МР ROTATOR на HUNTER,аз съм с такива и съм много доволен,работят при по ниско налягане.
Разгледай саита -napoqvane.com
Даже щете те посъветват за избора.
Сложи си и програматор и ще се родиш.
marton - помощник
Здравейте, за да не пускам нова тема ще споделя и попитам тук.
Имам желанието сам да си изградя поливна система за райграс. Водоизточника ще е кладенец с воден стълб през лятото 4м, водата започва от 7-я метър, кладенеца не се ползва за друго. Затова реших да взема тази помпа:
https://etools.bg/product/38341/leo-pum ... 06354.html
Тази помпа тръгва сама в момента, в който се отвори крана, т.е. като отвори някой от клапаните, което мисля, че е доста удобно.

Към нея мисля да добавя Контролер за управление и 4 клапана (насочил съм се към Hunter)
https://napoqvane.com/hunter_eco_logic_ ... 0%B0%D0%BD

Ще разделя всичко на 4 кръга: 3 - за разпръсквачи в отделните полета и 1 за капково (евентуално да се сложи жив плет на една от оградите)
От помпата съм предвидил тръба Ф32 до колектора с клапаните и от там да тръгва по трасетата Ф25, като разклоненията към всеки от разпръсквачите да е с Ф20.
Прикачен файл:
Напояване.PNG
Напояване.PNG (106.33 KиБ) Видяна 1222 пъти
Въпросите са ми дали всичко до тук звучи добре?
Тази помпа достатъчна ли е за всичко това? Не съм сигурен как да предвидя какво налягане ще прави?
И ако някой може да даде жокер как аджеба да свържа контролера с клапаните - в една шахта ли да е всичко, контролера отделно ли да е, траф ще трябва май?
Благодаря ви предварително!
hidrazin - майстор
Това на още колко места ще го нацвъкаш?
Не, не звучи добре в частта с помпата.
Налагането което ще прави се смята според разпръсквачите.
Контролера се свързва с клапаните с ... жици/кабели. Трансформатор не трябва - би трябвало да има такъв в комплекта.
:partyman:
marton - помощник
Впоследствие видях, че тук е писано по-скоро и затова. Няма на други места.
Разбрах за свързването на контролера. Благодаря!
А частта с помпата защо да не звучи добре?

https://napoqvane.com/hunter_pro_spray_ ... %20rotator

Да кажем тези разпръсквачи и ако сметнем че ще се пускат кръговете 1 по 1, само първия кръг (до кладенеца) са 8бр. при R5,3м ги дават 2,50л/мин х 8 = 20л/мин. А помпата я дават 100л/мин.

Само за налягането не знам, но би трябвало да докара 2,5 бара, терена е равен, като двете зони отстрани на къщата дори са с наклон надолу от кладенеца.

Не съм специалист в областта и се сблъсквам за първи път с тази тема, не знам дали разсъждавам в правилна посока. :rolleyes:
nikkk - специалист
Здравейте специалисти, бих се радвал ако получа съвет за моето поле за напояване. Първоначално мислех да го изградя с малки разпръсквачи Hunter "PS Ultra", но с тях няма да мина без да сложа разпръсквач в средата на полето, а това ми се иска ми да го избегна (предпочитам разпръсквачите да са само по периферията). Затова преминах на вариант Hunter PGP. Начертал съм схема на позициите на разпръсквачите, както ми се струва на мен и моля за мнения дали съм на прав път. Разполагам с налягане 3 бара (че и повече) и водоизточник - хидрофор.

Прикачен файл

shema.PNG
shema.PNG (22.48 KиБ) Видяна 916 пъти
hidrazin - майстор
ср сеп 21, 2022 8:43 pmnikkk написа:
... моля за мнения дали съм на прав път.
Не.
:partyman:
nikkk - специалист
чет сеп 22, 2022 9:26 amhidrazin написа:
Не.
Благодаря за включването :) С тази информация ще ми е трудно да преценя какво да променя и коригирам в плана. Някакви насоки, моля?
hidrazin - майстор
чет сеп 22, 2022 9:38 pmnikkk написа:
Някакви насоки, моля?
Ами като за начало да прочетеш темата. Цялата. От начало.
:partyman:
nikkk - специалист
Ами не сте никак полезен! Чел съм я, разбира се. Здраве да е, като не щете да посъветвате, ваша си работа.
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29

Тема "Автоматична поливна система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: